Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 275627 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #647
Trebali bi slijediti češki uzor:


[attachimg=1]


Na slici fali samo krigla hladnog
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #649
Eto, na početku godine najavljivao sam famozni prvi aeromiting u Sjevernoj Koreji i ... Bome, dogodilo se!
Wonsan Air show je održan. Velki vođa je valjda zadovoljan. Inaće će svi naj....


Evo jedan video, pregled šta je sve letjelo tamo !




http://www.youtube.com/watch?v=VtK_OsSXaPE




Od svega toga sa snimke, meni su jedino njihove 29-ke zapele za oko i to zbog toga jer su ih konačno ofarbali u neku normalnu
"sivu" shemu, koja je melem za oči nakon one njihove, barem meni grozne, tamno zelene sheme ....
Pitanje je koliko je uopće tih njihovih 29-ki operativnih u ovom trenu. Inaće Sjeverna Koreja je imala većinu
29-ki u verziji  9-12B i par komada u verziji 9-13, kao i jedan dvosjed 9-51B.


Evo ovak sad izgledaju.... na slici dolje, 9-13 u novoj shemi farbanja ...

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #650
kad smo već kod mitinga, podsjetilo me da sam još prije tjedan dana spomenuo
dane otvorenih vrata na Zemuniku u subotu 08.10. od 9 do 14 sati koji
se održavaju povodom Dana obrane Grada Zadra i Dana neovisnosti RH.
Ko je u prilici nek navrati.
Ovaj put pružit će se prilika da se razgledaju naši novi "indijanci" !
Novopristigli izvidničko-borbeni helikopteri OH-58D Kiowa Warrior,
koji će sigurno biti i glavne zvijezde statičkog dijela izložene tehnike.


Naravno, negdje oko 11 h letit' će i naša Krila Oluje, no ovaj put nažalost, po riječima
puk. Damira Barišića samo u skraćenom programu od 4-5 minuta i
to samo sa 4 aviona u formaciji. Jer s  obzirom da fale dvije ključne pozicije,
da #5 popunjava poziciju #4 na kojoj nikad nije letio i da je prioritet zadnjih tjedana bio na obuci novog člana,
nije se imalo vremena za izmišljanje nekih prigodnih varijanti programa za 4 aviona.

 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #652
Evo danas, kažu, predivan dan u Zemuniku. Kažu i nikad više ljudi, djece, žena, cijelih familija !! :)
Tisuće ljudi ...I to iz cijele Hrvatske !
Kolone automobila u čekanju da dođu do baze. Ma milina za čut'!
Nažalost, ja nisam mog'o ić'.... :'(

Mogu si mislit', kak bi tek bilo, a bilo bi sigurno, da su ovi naši ''gore'' , koji odlućuju,
dozvolili da nam i MiG-ovi s Plesa jučer prelete, dođu i budu danas dio svega toga. Pa makar jedan UM...
Neznam zašto ? !!
Možda zato što MiG-ovi nisu stacionirani na 93. ZB, a ovo je bio dan otvorenih vrata 93. baze HRZ i PZO?
Po meni, totalno bezvezna odluka ! - jer ionako, kol'ko čujem,
MiG-uše dolaze u Zemunik ovaj tjedan, u sklopu redovnih letačkih aktivnosti
i to sad već gledano, za manje od 48 sati !!??
Ako je tako, još jednom: Koja bez veze odluka!! :'(
A moguće da je u pitanju i lova, dodatne dnevnice i troškovi koji nisu planirani?? Tko zna... :(
Čudna su i teška vremena za EBA, pa ...

Ali, što je, tu je. Nadam se da je bar neko od vas modelara i forumaša bio danas tamo, uživao,
pa da podijeli koji utisak i uspomenu sa nama ostalima ??






Odg: VELIKI AVIONI

Reply #653
Bio sam i bilo je vrhunski!!! Na mobitelu sam pa mi nije zgodno dijelit fotke. Cim stignem za koji dan, bubnem link na fotke i video snimke. Uglavnom da hrpa ljudi i dobar program. Malo mi jedino zao Krila Oluje jer je prekratko trajalo i nekak prejednostavno. Samo moj osobni stav iako znam da vjerovatno nije lako al se sjecam stare postave i oni su mi ljepse letili. Uglavnom tko god je bio sigurno je uzivao! Jedino odlazak s parkinga veliki minus. Trebalo nam je 40min da izadjemo na izlaz vojarne jer su se svi zivi naguravali. Tek kad je pred kraj sluzbeno osoblje krenulo regulirat aute, pocelo se rjesavat. Ako bude prilike dolazim na godinu opet! :D
Avion na glavi, pilot u srcu

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #654
@ Getz
drago mi je da Ti se dopalo.  ;)

A što se tiće Krila Oluje... Većina nas koji to malo  više pratimo, znala je da će se letit sa manje aviona i to skraćeni
i pojednostavljeni program od 4-5 minuta.
Letili su turbo skraćeni program i to tek toliko da se nekaj bar odleti za sve te ljude koji su došli, jer se moralo i moglo jedino tako !
Stvar je u tome da trenutno fale dva stalna člana iz postave. Fale npr Belančić koji je na otišao na školovanje u USA
i bjn Mravunac koji ima puknuće ligamenta u gležnju i trenutno ne može letjeti. Povratak bjn Mravunca letenju
i uvježbavanje za poziciju #4 na kojoj je do sada letio npr Belančić očekuje se negdje početkom mjeseca studenog
kada bi kažu ako sve bude po planu, trebala završiti i obuka šestog člana npr Rendulića, koji bi trebao preuzeti poziciju #6 !
I da, dosadašnji vođa AG puk Barišić će izgleda to mjesto prepustiti Darku Belančiću kad se vrati sa školovanja.
Za drugo jednostavno nije bilo vremena za uvježbavanje, pa se stoga naravno nije ni išlo u nekakvo forsiranje
i eksperimentiranje da se na kraju ne dogodi nekakvo sranje. Tako i treba. Ispravno su postupili, kao i uvijek.

lp
Pero  ;)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #655
Hvala Getz unaprijed za fotke.
Pero hvala na pojašnjenjima. Živili !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #656
Evo, Eddy nas uvijek nagradi sa svojim odličnim snimcima,
pa evo jedan kratki pregled sa dana otvorenih vrata u subotu na Zemuniku ...
Svaka mu čast i hvala na tome.


http://www.youtube.com/watch?v=ltvf5hKDpW4

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #657
Eddy......ZAKON SI....Hvala puno... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #658
@ Perro - onda svakako sada sve puno jasnije!


Hvala na snimku, ja ću podijelit svoje fotke kroz koji dan.  ;)
Avion na glavi, pilot u srcu