Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 275633 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #660
Uživali ste
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #661

@ Varadero
Odlične slike, tnx što ste ih podijelili s nama. :)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #662
Hvala momci, stvarno sam uživao u posjetu muzeju.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #663
Akro grupa "Ruski vitezi" konačno preuzeli nova četiri aviona, Su-30SM !  :)
Time se konačno počinje realizirati njihov prelazak na novi tip aviona sa
starog Su-27P/UB na kojima lete još od svog osnutka 1991. godine.
Najvjerovatnije će im do kraja godine doći još dva komada,
s čime bi se formacijski kompletirali i stekla mogućnost korištenja zamjenskih zrakoplova
u slučaju potrebe,


http://airshowinfo.hu/hirek/en/item/361-russian-knights-received-its-first-four-su-30sm.html

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #664
Danas u Sinju uz Pilatusa PC-9M i Mi-8 MTV-1 iz ETH i naši Vitezi sa MiG-21UM, popularnoj "kockici" malo nadletili, zagrmili i odali počast
povodom obilježavanja 26. obljetnice osnutka Samostalnog zrakoplovnog voda 4. gardijske brigade ZNG-a!
U "kockici" letili su dva naša pukovnika HRZ-a, od toga jednome je to bio prvi let u našoj "letlampi" ...
Puk Ninić je iskoristio priliku i provozao puk Turkovića u drugoj kabini UM-a i pružio mu
priliku koja rijetko pruža, da malo osjeti kako je to letjeti u MiG-21 ...


Evo opet mali video od našeg Eddy-a sa par odličnih kadrova sa mjesta zbivanja ...


http://www.youtube.com/watch?v=a5JGb2TriiI


... i dvije sličice by Ante Javorčić ,,,

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #665
U nedjelju sam se zaputio u Englesku i na prilazu Heathrow-u primjetim ovog duha:

[attachimg=1]

To je vec treci kojeg sam vidio uzivo ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #666
Hvala Davore , i da ga nisi označio , primjetili bi svi ovog pravog analognog ''poslijednjeg mohikanca'' ...... 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #667
Ne znam jel to neki muzej ili furda  :)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG



 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #671
Evo danas je po ovoj kiši počelo sklapanje MiG-21bis, eksponata koji će stajati
kod zgrade FSB-a u Zagrebu. Ovaj puta eksponat neće biti "na kolcu", već će
stajati na svom stajnom trapu.
Jedna od zanimljivosti i nelogičnosti  ???  je ta, da je to ustvari izgleda MiG-21 evid. broja 113 kojeg
su u ZTC-u prefarbali u shemu koju je nosio 115 !!  E sad, zašto .... to je već pitanje pitanja..

Al dobro, ako ništa drugo, bar će se još jedan trenutno spasiti od potpunog zaborava i i furde obojenih metala...

Foto sa FB HRZ by Marin Ivanković i Džoja Josip Miljenko

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #672
Evo ga na konačnoj poziciji, u parku ...

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #673
Živio Pero , hvala na sličicama i da pokušam kratko odgovoriti na Tvoje pitanje... ;)
Zapadna protestantska kultura smatra da je broj 13 nesretan.Katolička kultura drži suprotno.
Skloni smo preuzimati ''običaje'' i ''ponašanja'' iz ostalih kultura(noć vještica-Petak trinaesti itd) ,što i nije uvijek loše , ali znamo i pretjerati.....eto tako se dogodila ''izmjena'' broja 113 u 115 na Mig-u... :-\
Veliki pozdrav.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #674
@ Mes
Pa možda i nije bio baš tak nesretni taj broj 113. Ima i on barem jednu sretnu priču iz Domovinskog rata.
Zajedno s njim naša pilotska legenda Ivandić Ivica za vrijeme jedne akcije u "Oluji" preživio bliski susret sa krošnjom drveta
i s teškim oštećenjima "obojica" se sretno vratila u bazu.
Nakon svih popravaka gdje mu je između ostalog zamjenjeno i desno krilo ipak je umirovljen 2004. godine.

Sad je bar malo izvućen iz zaborava i nije završio na furdi a iskreno se nadam se da će ga bar donekle održavati u parku kod Fakulteta
te da neće biti meta devastacije i kanibalizacije.

pozz Pero