Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32663 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #60
Ma vrhunski je sastavljen i polemljen, naravno da sam ga prije ugradnje otvorio i detaljno pregledao jer imam običaj pronaći "ostatke" industrijskog lemljenja koji bi teoretski mogli negdje s vremenom napraviti kratki spoj  :)

Nikako da nešto napišem o tome kako je zapravo najbolje izbalansirati H3-3D za Hero4 Black, ima više načina ali se uglavnom svodi na dodavanje mase na gimbal, obično se dodaje kod pitch motora što zaista izbalansira samo roll os gimbala, ali ne izbalansira pitch os i što je najbitnije štetno djeluje na yaw os, yaw os upravo najviše trpi jer je ona i do 15g van balansa a nosi največu masu i okretni moment pa se javljaju ispadi i/ili rezonancije u gmbalu. Što je najbitnije postoje H3-3D koji super rade sa Hero4 Black i bez da je balansirano, to je zato što koliko god evo da sam već ugradio tih H3-3D gimbala skužio sam da nisu svi isti, ne ponašaju se isto, na nekom ne treba puno "smetnji" da bi ispao iz normalne funkcije, a neki hoće radit ispade samo prilikom naglih okretaja i malo večih G sila, ali za neko normalno snimanje zapravo nikad neće ispast, tek povremeno zarezonirat, svejedno balans gimbala je ovdje ključan za nesmetan rad u svim uvjetima.
Ako bi teoretski nadodali sve potrebne utege da bi sve osi bile u balansu trebalo bi staviti oko 20g utega, nažalost ovo je previše za ovaj gimbal i njegove predefinirane PID-ove i radit će zapravo "lošije" nego da nije uopće balansiran.
Kako onda?
Evo testirao sam jednu metodu gdje skidam sve viškove s gimbala i kamere, Hero4Black se zapravo da "olakšat" i to baš na dijelu gdje je potrebno, iz nje se vadi van jedan bakreni komad smješten u donjoj zoni, prvobitna uloga tog dijela je da prenese toplinu s prednje ploče (gdje se hladi CPU kamere) na zadnju i da se tako toplina lakše izrači, također i da malo učvrsti unutrašnjost kamere, nakon skidanja tog bakrenog dijela usporedio sam rad i grijanje te kamere sa kamerom na kojoj to nije odstranjeno. 2 Hero4Black stavljenje na 4k snimanje i nakon 20min snimanja razlika u temp prednje ploče je bila 2 stupnja C što je zapravo zanemarivo, kamera se svejedno bolje hladi kad je u zraku i leti nego kad je na stolu.  :)
Tako da odstranjivanje ovog bakrenog dijela nema nikakve štetne učinke za kameru.
Sa H3-3D je potrebno samo odstraniti blackplate insert koji popunjava šupljinu na mjestu gdje bi se inaće nalazio stražnji konektor, a budući da se to večinom ne koristi onda se može odstraniti. Evo i par slika 8)

http://www.youtube.com/watch?v=4Eglx8D73Ts
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #61
Zgrada "Mimoza" u Đakovu, mislim da će bit puno posla za obnovit je, bolje rečeno horor, zgrada prokišnjava i upija vlagu preko godine dana, kako i nebi kad je bakreni krov ukraden, i zadnja udruga se nedavno iselila, radi se o kulturno umjetničkoj udruzi "Tena", čak su i tamburaški instrumenti neprocijenjive vrijednosti počeli pljesnivit, ako se nešto ne poduzme, trajno je osuđena na propast.  :(
Ja sam je malo posnimao sa svojim kopterom:
http://www.youtube.com/watch?v=Uba8PWKS4LU
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #62
Zakon  8)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #63
Izgleda odlično!  ???

Odg: Quad Black Racer X

Reply #64
Franky, dođe mi da plačem kad vidim u šta se pretvorila ova zgrada, a samo zbog neodgovorni političara. Svaki dan prolazim kraj nje ali sad kad pogledam iz ptičije perspektive...strašno :'( Kakva je iznutra, i bolje da se nevidi. Samo lane je dva puta gorila... Svi znamo (u Đakovu) kad se radila Mimoza (što je skračeno od "mimo zakona") koliko se "kućica" napravilo u naselju "Vila" na račun te zgrade, a sad čitam u novinama da su im preskupe za održavanje pa ih prodaju budzašto.
Oprosti na offtopiću ali morao sam.
Što se tiče videa, sve 10 od 10. Bravo!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #65
Ako sam bar malo utjecao s ovim videom na pokretanje rješavanja pitanja ove zgrade, ja sretan, mnogi zapravo nisu znali kako zgrada izgleda kada se gleda odozgo, šteta samo što nisam i ranije dobio ideju da je snimim i pokažem.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #66
Današnji test na ludom vjetru, kažem "ludom" jer sam vjetar kao vjetar i nije toliko jak (12m/s) nego što je izazivao dosta jake "rotore" pogotovo u susretu sa okolnim objektima. Htio sam snimiti ponašanje Zenmusa u takvim situacijama pa nešto i naučiti iz toga, kao i uvijek dijelim s vama:
http://www.youtube.com/watch?v=4UmlMjahja0
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #67
Auuuu kako taj zen pegla situaciju do bola...

Odlicno, preodlicno...

Svaka cast na djeljenu videa sa nama...

Odg: Quad Black Racer X

Reply #68
Odlično majstore, pegla to samo tako.....

Odg: Quad Black Racer X

Reply #69
I ja sam danas probao s DYS Smart 3..još uvijek nemam savršene pidove pa ne radi savršeno ni po mirnom vremenu...po vjetru je baš loš snimak, ovo je savršeno

Odg: Quad Black Racer X

Reply #70
Zen je odličan gimbal ali volio bi da naprave (mislim na DJI) novi zenmuse za GoPro koji ima 360 stupnjeva pan i da se pitch i pan mogu okretat u "rate" modu, ali teško da će išta biti od toga u skorije vrijeme. Kod H3-3D je za što bolje peglanje slike bitno da bude u što boljem levelu sa kontrolerom (svesti te tolerancije na minimum) naravno i u levelu sa ostatkom koptera te je također bitno da ga se smjesti koliko je god moguče bliže CG-u koptera.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 


Odg: Quad Black Racer X

Reply #73
Evo đakovčani imaju rješenje za Mimozu sad odjednom na 1. april  :D
http://www.radio-djakovo.hr/2015/04/pronadeno-konacno-rjesenje-za-mimozu/

Možda je tvoj snimak vidio netko od glavonja.  ;)  
Kako god dobro je imati ga za referencu kada i ako se objekt obnovi pa spojiš snimke od prije i kasnije,, bit će zanimljivo za gledati.

Ja se iskreno nadam, ali mislim da u skorije vrijeme ništa od toga, gradski bazen nam je isto u raspadu odlučili su prvo to sanirat, naravno iz gradskog proračuna, to isto pratim radove  :)

BRX može dosta brzo u GPS-u:
https://www.youtube.com/watch?v=xm5mu-kQ5Cc
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #74
85 km/h,, ludnica  ;D
To sa gimbalom ili bez?
Ja sam svog stisnuo najviše 75,, ne sjećam se dal je bio gimbal gore ili ne, ali sve preko 30km/h snimke su strašne za gledati koliko se gimbal trese.