Skip to main content

Topic: Moji projekti :) (Read 43431 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #45
Posudiš od mene ili nekoga cc link.
Instaliraš novi firmware.
Prebaciš u "set rpm" mod. Tu mu kažeš kolki je mali i veliki zupčanik, kolko S ima batka i koje bi ti RPM-ove htio. Onda samo na stanici pridružiš prekidač sa 30, 50, 70% biraš RPM 1, RPM2, RPM3.
Možeš i "bail-out" namjestiti, možeš mijenjati P, I, D koeficijente PID petlje i svašta nešto.
Za tvoj helić RPM od 1800-2200.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #46
A imam ti ja i opticki RPM metar pa bacis skic kroz okular :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #47


Imam cc link. Samo se moram naučiti služiti njime:) Trebam nekoga tkjo zna da me malo poduči. Mislim da ćeš imati dosta PM-ova kada uhvatim vremna da to poštelam;)

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #48
Mislim da ću probati davorovu priču. A mogli bi organizirati neko heli druženje kod nas u Osijeku. Imamo veliki aerodrom na kojem lete samo avioni, a što nije fer;) Pa onda razmjenimo iskustva.

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #49
Nemoras gov ukljucivat samo za  logat headspeed, upises gearing u programcicu koji prikazuje logove. Kad ga prikopcas odmah si smanji i "motor start power" da ti ne okrece sablje u gripovima na startu.
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #50
Ajmo profići u pomoć njubu.


Evo ovako. Kad već radim postavke onda bi isprogramirao govenor. No tu imam nejasnoća. Ajmo od početka.
Tvornički preporučen pprijenos za motorod 530 kv je 10t



Maingear ima 103 zuba



S tim omjerom nikako ne mogu dobiti ispravne vrijednosti da bi govenor funkcionirao. Tek kada zadam da mi pinion ima 12 zuba dobijem mogućnost govenor headspeeda.




Moje pitanje je dali radim nešto krivo ili je stvarno potrebno toliko promjeniti omjer da bi ovo funkcioniralo?


Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #51
Stavi governer na "Set RPM". Motor ti je 530KV (moj je 560 - nisam vidio da postoji 4125 530KV).
Čak i sa 530KV mora 10Z biti dobar.
Initial spool-up na što nižu vrijednost. Ostalo na default values.
Teoretski (10/103)*530*44=2200 što je u redu, znači treba ti 10z pinion.
Ako uzmeš u obzir pad napona baterije, % efikasnosti motora, malo governor head-up-a, još uvijek bi 2000 trebalo biti ok.
Ako ni "set RPM" ne da 2000, onda mora veći pinion.
Ili manji RPM. Na mom Fusionu 1800 je premalo, puno bolje se ponaša na 2000, ali više zbog vibracija nego letnih karakteristika. Nije neupotrebljivo.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #53
Evo editirao sam post.
Prebaci na set rpm i vidi što kaže.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #54
sorry kaj je malo off topic , ali nemas razloga za isprikama , totalo je extra drugacije i dobro,  te imas podrsku od nas svih ...


LP
dx9-xd8-gobac630

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #55
Hmm.
http://heli.dacsa.net/calcv3/Default.aspx

MrMel kaže da je 1800 OK.
Ali ipak bi 11Z bilo bolje.
Pretpostavljam da imaš samo taj od 10Z.
Koji modul je?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #56
Imam sva 3. 10.11.12.


Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #58
Opet

 

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #59
morat ces na 11t barem
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti