Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 169588 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #270
Stigao materijal za raditi....

Odg: SD team samogradnja

Reply #271
mislim da je 3mm kada se ostakli sasvim ok....ali može i 5mm nije značajno teže....

Odg: SD team samogradnja

Reply #272
Uskoro test na x8 i caglju

 

Odg: SD team samogradnja

Reply #273
Ja sam uzeo ovakve "zelene"ali 1400mAh. Nisam našao recenzije na HK o kvaliteti i držanju kapcitata.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team samogradnja

Reply #274
Ja sam probao 4s 16000mah 10c i rade na kopteru savršeno a dosta su lakše nego konkurecija....potom sam kupio 4s 10000mah 10c i isto odlične zbog toga sam uzeo ove od 4000mah mislim da će biti ok.Ali kasnije idu u zrak samo da sastavim remenjaču za čagalj2...

Odg: SD team samogradnja

Reply #275
Remenjaca za Čagalj v2 gotova. Raspon ce biti 1900mm dubina profila 210mm, tjerat ce ga hp 2217 930 kv s 10" propom na 4s....
Remenjaca je širine 19mm toliko je i profil debel y g11 3mm širine i 1mm debljine...
Vidjet cemo kako se ponaša na modelu...

Odg: SD team samogradnja

Reply #276
34grama ukupna težina

Odg: SD team samogradnja

Reply #277
Bit ce cagalj 2 pravi glider. Iz koliko komada balze je slozena ramenjaca? Dva ili tri? Tj. jel spoj na sredini pa onda g11 u 3 dijela?
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: SD team samogradnja

Reply #279
Cini se da pilot i model dobro podnose vjetar  :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #280
Radovi na Heavy Lifteru idu po planu. Danas polijepio trup i repnu cijev i krenuo s ramenjačama. Težina trupa s cijevi iznosi 371 g s time da cijev moram još skratiti tako da bi konačna masa nakon stakljenja trebala biti oko 400 g.

Neke bitne dijelove sam ostaklio unaprijed.

Ramenjača će biti napravljena iz dvije podramenjače - duga i kratka. Duga (1800 mm) ide kroz cijelo krilo a kratka (500 mm) samo na sredinu. Kratka je izrađena od 3mm balze i 3 mm kvadratnih karbonskih cijevčica omotana ribičkom špagom.

Slike u prilogu..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: SD team samogradnja

Reply #281
Odlično Zlatko.Izgleda zanimljivo, trup nije pretežak s obzirom koliku komociju pruža za dodatnu opremu unutra....


Tako treba.... što prije u zrak s njim da vidimo kako se ponaša profil s7075....


Ja sam večeras lijepio krila profil 7075 210mm dubine raspon cca 1600mm, ugradio sam remenjaču 3mm širine, 18mm visine, čekam da se osuši epoxy pa  testiram čvrstoču, na oko sam zadovoljan (probao je u ruci i dosta je čvrsto) za ozbiljnije testove ču ipak pričekati jutro...

Odg: SD team samogradnja

Reply #282
Zanima me test ramenjace. Cim bude rezultata javi. Ja cu najvjerojatnije svoju presvuci staklom.
Bome, u ovome trupu ima mjesta koliko hoces. Fino ce se moci sva elektronika rasporediti. Storm i gps idu u nos. Video antena kroz tail boom na rep. Maksimalan razmak.
Krilo ce imati univerzalan prihvat tako da cu moci napraviti vise krila s raznim profilima i vidjeti letne osobine pojedinih profila s istom letjelicom.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: SD team samogradnja

Reply #284
Napravit cu prvo jedan uzorak ostakljene balze i probati ga zalijepiti za stiropor s PA370. Kako se epoxy ponasa na stiroporu? Jel netko probao?
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35