Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 115145 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #60

Dobro da ih nisi izgubio  ;D

Model izgleda predobro.

Hvala wora, nikad nije predobro, ali trudim se.
Usput, cjenim tvoj trud oko tvoje nove stranice ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #61
..moram rec da mi se jako svida. :).poceo sam ga i ja pravit.. :P..
Turnigy 9X

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #62
ovo je odlicno napravljeno ko kupljen izgleda nadam se da ce i moj yak izgledat bar ko u pola da je kupljen  ;D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #63
..moram rec da mi se jako svida. :).poceo sam ga i ja pravit.. :P..
Samo naprijed, ako mogu kako pomoći, tu sam :)
Ima naime, u odnosu na origanalni nacrt,  nekoliko sitnica koje sam doradio u hodu...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #64
ovo je odlicno napravljeno ko kupljen izgleda nadam se da ce i moj yak izgledat bar ko u pola da je kupljen  ;D
Možda prvi i neće, ali drugi, treći...
Ja upravo radim četvrtog Pipera. Znam, malo sam pretjerao :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #66
Ne, nego moram neke s eleronima napraviti da ti ne bude dosadno, ionako ih ti letiš :D
Osim toga,kad ja samostalno počnem letit, vrlo brzo ću ostat bez modela ;D ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #67
Poštovani Druže Diogen !
Ovim Vas putem obaveštavam da sam prihvatio Vaše modelarske i Partijske upute da ojačam trup. Lenjirom i nožićem sam isekao letvice od balzovog drveta i zalepio majmunskim lepkom. Zahvaljujem što pratite rad naše Pionirske zajednice.
Puno uspeha u partijskom i običnom životu želi Vam član vaše organizacije.
Za modelarstvo s Diogenom- NAPRREEEDD ! :D

http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/DSC00634.jpg[/img]]
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #68
..moram rec da mi se jako svida. :).poceo sam ga i ja pravit.. :P..
Samo naprijed, ako mogu kako pomoći, tu sam :)
Ima naime, u odnosu na origanalni nacrt,  nekoliko sitnica koje sam doradio u hodu...

jel ima kakvih ideja o pricvrscivanju prednjeg krila...al da nije s gumicam...i jos ktoke da se krila skidaju..radi transporta..i normalno svak slika je dobro dosla...ja sam svoj kompletno izrezo...sad jos da krila posavijam..( nevolim to radit..svi prijasnji modeli su mi krila bila obicna (dvokrilac ,f-16,mig-29,twinaks v2)...a ne ovako bar meni komplicurana...)... 8)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #69
Krila bi se mogla pričvrstiti i s nylon vijcima, ali zahtijeva dosta ojačavanja na samom korijenu krila i petljancije po trupu, tako da za sada idem s gumicama.
Što se tiče savijanja deprona, treba biti pažliv. Prvo zarešeš malo (2-3 mm) po crti savijanja. Na suprotnu stranu zalijepiš pik traku (krep). Onda uzmeš BIC upaljač i lagano ga dužom stranom voziš po utoru gore-dolje (ne onu stranu na kojoj je polugica za paljenje nego suprotna-ravna). Napraviš dost dubok jarak, malo zagriješ fenom za kosu i kreneš lagano savijati, mic po mic...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #70
Krila bi se mogla pričvrstiti i s nylon vijcima, ali zahtijeva dosta ojačavanja na samom korijenu krila i petljancije po trupu, tako da za sada idem s gumicama.
Što se tiče savijanja deprona, treba biti pažliv. Prvo zarešeš malo (2-3 mm) po crti savijanja. Na suprotnu stranu zalijepiš pik traku (krep). Onda uzmeš BIC upaljač i lagano ga dužom stranom voziš po utoru gore-dolje (ne onu stranu na kojoj je polugica za paljenje nego suprotna-ravna). Napraviš dost dubok jarak, malo zagriješ fenom za kosu i kreneš lagano savijati, mic po mic...

Hm...oko krila kontam..ali mi je mrsko.. :-X...sad mi nesto pada napamet..oko vijaka.   ::)..mogo bi male tiplove sa sarfima...a tipl..zaljepim tekucom (vrucom) plastikom..mora cu na necemu isprobat da vidim jel to funkcionalno.. :-\
Turnigy 9X


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #72
e to je to. :).vidis kako mnogi ljudi imaju ideja ..al ih tolko ne spomijnu...mislim da ce mi ta ideja a i slika puno koristit.. ;D
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #73
da li onda oko tiple  i mjesta gdje dođe šaraf dodaš malo balze ili nečega drugog (ako se kasnije krila spajaju na to)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #74
Pitanje na mjestu. Ove su tiple u dijelu trupa od punog EPS-a (monoblock konstrukcija), tako da ništa nije trebalo okolo. Kad bi se radilo o krilu ili sličnoj ("šupljoj") poziciji, naravno da bi trebalo ugraditi "komad nečega" (stiropor, balsa i sl..) :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...