Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 115168 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #90
Super vijesti. Model stvarno lijepo leti i polijeće gotovo s mjesta. Čak bi mogao biti i prvi trener  :)
A vjetar baš i ne voli, iako ga Žac hendla i kad dosta puše...
Koji je setup unutra i koliko ti je ispala težina spremno za let ?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #91
Super vijesti. Model stvarno lijepo leti i polijeće gotovo s mjesta. Čak bi mogao biti i prvi trener  :)
A vjetar baš i ne voli, iako ga Žac hendla i kad dosta puše...
Koji je setup unutra i koliko ti je ispala težina spremno za let ?

...540g..a setap.. regler-30Amp...motor-1300kv...i.. 3 serva..elisa-EP-8040... 8)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #92
To je ok masa, i očito pogođen setup. Nego, koliki ti je raspon krila, meni je prilikom printanja ispalo oko 7 % manje nego što je predviđeno (44 incha) :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #93
To je ok masa, i očito pogođen setup. Nego, koliki ti je raspon krila, meni je prilikom printanja ispalo oko 7 % manje nego što je predviđeno (44 incha) :-\

..meni je ravno 111cm... ;)...i ja nisam nakosio krila... 8)...poslje sam skonto da sam mogo iz jednog komada napravit...al za drugi put cu znat...  ;D...trup nisam snicim ojacavo...a kad sam ga zaljepio jos sam s unutrasnje strane po rubovima povuko vrucom plastikom..i to je to...
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #94
...posto mi je u zraku otpo poklopac di stoi baterija. :-X..baterija mi je visila pa sam moro sletit u travu. ;D..da bateriju nebi ostetio. ;)..a i pri poljetanu mi i tocak otpo. ???..kasnije sam sve to namjestio i uzivo..u pravom letu.. :P :D :D

La Costa
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #95
Eh, kad je Migovik to napravio, morao sam i ja :)
Jako lijep model i odličan u zraku.








Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #96
O Bravo dečki, ima nas sve više s J3 Cubovima ;D
Htio sam samo pitati zašto se nitko ne javi  Blue FFF-u na rc groups i posta slike gore. Čovjeku bi bilo drago. Barem toliko za trud oko free nacrta ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #97
Eto ja sam poslao slike.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #98
...ja zaboravio stavit slike ... :( ....al sad ih stavljam. ;)..sad je kompletan... ;D
Turnigy 9X


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #100
A znaš kak je, ušparaš servo, imaš za sendvić na poslu :D :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #101
Evo malo nadopune.
Dakle, bio sam ljubomoran na Migovika jerbo njegov puno bolje leti, moj je stalno malo vukao amo - tamo, nikako ga istrimat. A jedina razlika između naša 2 modela je da je on napravio ravna krila, a ja malo u V (dihedral).
Ne budi mi lijeno, uzmem ploču deprona jučer popodne i izrežem i ja ravno krilo, bez elerona, čisto da probam . I eureka, model puno puno bolje leti i jedri s ravnim krilima nego s v krilima, tako da za buduće graditelje preporuka...ne pravite v krilo. Neću ni elerone stavljat, nema potrebe, smjer na repu je sasvim dovoljan.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #102
E sad si mi stvarno bacio rukavicu. O jednostavnijoj ( bržoj) gradnji da i ne pričamo ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #103
E sad si mi stvarno bacio rukavicu. O jednostavnijoj ( bržoj) gradnji da i ne pričamo ;)

Da, puno brže, iako bi po svim pravilima V krilo trebalo dati bolju stabilnost, ovdje to ne pali. Probaj, izreži novo krilo i zamijeni s postojećim(ionako su krila na gumicu) to ti je sat i po posla u vrh glave.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #104
Ljepo Ljepoooo ....  ;) Vis vis mogao bi ja Zucu svoga zavrsiti........ :'(