Skip to main content

Topic: MPX EasyStar FPV (Read 20197 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #31
Ovako:
Gore desno: okretaji motora i stanje baterije(koliko je potroseno)
Gore lijevo: napon i amperaza pogona
Skala lijevo: brzina
Skala desno: visina
Donji red: GPS koordinate, kompas, broj satelita
Sredina ekrana: radar ondnosno kretanje modela sa obzirom na smjer kompasa i startne pozicije


Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #33
Još jedno glupo pitanje  ;D. Zbog čega je domet u visinu puno manji ( 300 m ) nego u dužinu (  1500 - 2000 m ) kod fpv sistema ? Je li sigurnost pravih aviona ili nešto drugo ?

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #34
ja sam imao slican ali puno slabiji, ima kolega tompa 200mW i to radi sasvim ok, naravno sa ovim orginal antenama domet nije nesto, napravis home made antenice i to je onda neusporedivo bolje, kamera je za prvu silu ok, nije nesto ali radi

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #35
Još jedno glupo pitanje  ;D . Zbog čega je domet u visinu puno manji ( 300 m ) nego u dužinu (  1500 - 2000 m ) kod fpv sistema ? Je li sigurnost pravih aviona ili nešto drugo ?

to su gluposti, mi bili u nedjelju 700m visine i 2km u daljinu, nema nikakvi problema, sve je stvar pozicije antena i o samim antenama, za let u visinu je pozeljno postavit antene na horizontalnu polarizaciju zbog samog kuta pokrivanja 

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #36
Danas sam malo letel iznad Varaždina,bilo je mirno i oblačno. Usput sam testiral dipolarnu 1/4 lambda antenu. Sve 5! Još kad se ubode OSD!!!!
FPV let 25.08.2010.

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #37
Sklapam polako bazu za prijem video signala sa GPS trackingom modela  :P
Eagle Eyes + 1,2GHz Patch 8dBi + home made mehanizam sa pan-tilt antene, okrece se horizontalno 180 stupnjeva i vertikalno 90, naravno ide diversity sistem, znaci 2 prijemnika - jedan na patch antenu sa trackingom -drugi fixni sa half wafe dipol antenom za voznju 360 stupnjeva okolo na manjoj udaljenosti;
Sony kamericu od 420TVL zamjenila nova sa 550TVL i Sony Super HAD čipom, radi u zamracenom ko da je podne dok ova prelazi u B/W mode;

Evo linkovi opreme, slike cu dodat naknadno:
http://readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_45_52&products_id=196
http://readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=121
http://www.bevrc.com/bev777pal-p-34.html

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #38
Evo snimke prvog zračnog lova! Sin je vozil SkyHawka i probal pratiti helija HK450!
Teo lovi heli.wmv

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #39
Evo probna verzija trackera sastavljena na brzinu, treba jos malo modificirat ali je zamiljsljena mehanika odlicna, jos cu nesto pojednostavniti, bit ce jos pokretniji
Antenna tracking test

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #40
Isproban tracking na terenu, radi strava, drzi se modela ko pijan ograde; Evo snimka od danas, b/w je jer nesto jede burek sa video izlazom a kamera osjetljiva  8)
FPV recording test

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #41
oprosti za ovaj prelet na 6.59 ipak je to FTF (first time fly)  ;D

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #42
oprosti za ovaj prelet na 6.59 ipak je to FTF (first time fly)  ;D


hheheheh, ajde samo si mi malo antenu svinuo na video predajniku, nije joj nista :D
2cm si me promasio, to se zove preciznost

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #43
uf, stvarno sam imal sreče, jedno je simulator a jedno za stvarno.
Sad su mi neke stvari jasnije kaj se tiče easy-a, zakaj nisam mogel poletet odnosno zakaj mi se rušil pri bacanju.
Vježba i samo vježba... i prazno polje :D :D

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #44
Quote
hheheheh, ajde samo si mi malo antenu svinuo na video predajniku, nije joj nista :D
2cm si me promasio, to se zove preciznost

Bome je to bilo puno bliže nego što je izgledalo uživo!!!!
LP,  Chris
... gravity always wins ....