Skip to main content

Topic: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro (Read 57334 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #75
hvala hvala, ok malo sam jurio  ;D
danas sam išao sporije....

ma mene fascinira što se radi o modelu od 1900 kn, a ne preko 20 000 kn!

 i to kaj ima elektroniku koju sam lemio sam, ne kupljenu nove generacije, s još boljim žiroskopima,
sa krakovima od svega 25 cm  ???







http://www.flyfreak.net/oglasi-kupujem-prodajem/rtf-quadcopter-za-1499-kn/msg38701/#msg38701


rađen je kao quad za casual zezanciju, ne za mirno snimanje, a duljim krakovima bi se sigurno dobilo još na mirnoći snimke.
Romaneee daj dođi po njega, čeka te od siječnja, a vidiš kak leti, ukral bu ga netko s livade :)  ;D

pokušano je izvući maksimum iz tako jeftinog modela,

da ne drobim, evo snimke pa prosudite sami jel bolja od jučerašnje, kamoli od one par dana prije:
(nema onih 'valova' po travi, tj. mikrovibracija) a ista moja gopro kamera, isti quad, motori, propovi, kontroler, batka.....

Testing antivibration platform on a quadcopter in Zagreb

letenje je tu u drugom planu, samo je bio cilj vidjeti jesu li vibracije nestale...
nešto je 1080p normalni kut, nešto 720p širi kut, zanimalo me kaj bolje izgleda,
pa sam sve ubacio u isti clip.


Mislim da smo na pragu vrlo mirne video snimke
koja neće zahtjevati ulaganje velikih financijskih sredstava u elektroniku kao i u samu letjelicu.
Toni i ja vodimo se logikom optimalnog ulaganja a da rezulat i dalje bude zadovoljavajuć.
Hoćemo li na kraju uspjeti u tome pokazat će vrijeme ali mislim da smo na dobrom putu.
U svakom slučaju multirotori su letjelice koje nude velike mogućnosti razvoja što nas posebno veseli.   ;D


veliko hvala Toniju koji je zaslužan za rješenje problema,
vratio sam mu tajnu aparaturu danas pa bu on za vikend skemijao na hexi. mora biti još bolje.  :)
ja si slažem neke avione, nemam vremena za multirotore trenutno.

   





usporedba youtubea i materijala koji je uploadan:



Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #76
Strava snimke 8)

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #77
super je na ovoj snimci što je Tomo uglavnom u pokretu tako da je dobiveni rezultat stvarno ohrabrujući....na heksi bi to trebalo biti još stabilnije, nastojat ćemo postići još veću stabilnost snimke - ima još prostora za napredovanje, uvijek ima....... ;)
 
 
lp
 
Toni

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #78
odlična je snimka, dosta mirnija....

imam i ja ideju za jedan stabilizator... moram ga prvo složit pa ćemo vidjet kak šljaka :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #79
snimka je fantasticna, a jako mi se svida i mjesto na kojem letis :D
cak ima i malo hlada tamo pod drvetom jer sam skuzio da i nebu bas najugodnije za letit sad kad sunce raspali na +30 :D
di je ta livada?

meni je bas danas preko kolege s foruma narucena stanica konacno i sad za 2 tj otprilike krecem i ja ponovno u letenje, sa pelikanom za pocetak :D

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #80
jedi samo navali što nas više radi na tome prije će se doći do boljih rezultata... 8)
 
 
lp
Toni

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #81
ono gore je BEZ post stabilizacije,


evo dole clip kaj sam ja kao amater složio na kompu,
(obratiti pažnju na rubove snimke, vrlo malo se pomiču gore dole iako se letjelica KREĆE a to je cilj u snimci iz zraka)

a koliko čujem od forumaša koji su bili u kontaktu s profićima, ima i daleko boljih programa...
sve se da smiriti, samo da nema mikrovibracija koje zeznu snimku do srži  :P
   
Stabilized quadcopter in zagreb croatia

e sada, pokazalo se da letjelica leti mirnije što je natovarenija,
dakle ni bolji fotić/kamera ne bi bio problem, samo bi maknuo dodatne utege koje sam teglio po zraku  (3 prazne batke)
bit će zanimljivo ovaj vikend pratiti fine tuning tonijeve hexe... neki opaki filmić bu osvanuo u ponedjeljak  :o

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #82
Svaka čast majstore  ;) .
Video uradak je stvarno super a i pilot zna odabrati mjuzu  ;D .

Pozz

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #83
da da svašta ljepoga se može postiči usporavanjem snimke ja to još nisam probao jer me stračno smeta ono što se događa u pozadini pa kada gledam aute kako polako idu.
Ali u kadrovima gdije nema nišeg šta se miče je super.
Koliko uopče leti sa balastima.
 
JA sam na gaseru imao 4 kg balasta da bude prihvatljivo.
 
A sada gledam kako da se riješim svakog suvišnog grama.
I na kraju nije toliiko bitina letjelica koliko je sam pilot bitan moraš znati letiti i gotovo čim se razmišlja o komandama zaboravi i da treba to snimanje komplet prebaciti na FPV bar ja tome težim.
Jedva čekam da mi dođe ovaj novi videolink da vidim kako če  bit.
Samo napred očekujem još bolje naručito od Tomislava jer ima talenta za letit a koliko vidim i za obradit snimku.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #84
Thnx na pohvali,
znam da ti radiš čuda i ne objavljuješ sve na forumu,
samo tu i tamo kapneš nekaj pa mi zazujimo  :)


samo bi se dotakao ovoga

da da svašta ljepoga se može postiči usporavanjem snimke ja to još nisam probao
jer me stračno smeta ono što se događa u pozadini pa kada gledam aute kako polako idu.
 
Samo napred očekujem još bolje naručito od Tomislava jer ima talenta za letit a koliko vidim i za obradit snimku.

mene ne smeta :)

poanta je da ako napraviš dobru snimku (imaš sve dobro poštelano i odletito)
ti možeš nju pustiti i u real timeu, ALI i usporiti.  ne moraš nužno. to je samo feature koji možeš iskoristiti...

a ako je nešto u priči nepodešeno, ne valja,  pa čak NI kada usporiš,
dapače, zbog sporije frekvencije, amplitude vibracija se čine još i veće, lakše ih je uočiti... kao valovi u kadru...
osim toga i vibracije ubijaju rezoluciju snimke, pogledaj kako je(dok su one prisutne) trava mutna, jer se čip u kameri stalno trese i normalno da to utječe


tako da ja na usporavanje na gledam kao sredstvo za prikrivanje mana,
već suprotno, za isticanje mirnoće snimke...


da ne bi sve ostalo na riječima... složio sam jedan filmić koji se nadam demonstrira to o čemu govorim...
boli me briga za bijeli kombi koji putuje jednom dvadesetinom brzine, ja gledam ludilo od snimke  :P


super stable multirotor

dobro, ja to gledam s hobby perspektive, a i nemam skupe programe... ;D
uvijek bu sada neki stručnjak našao dlaku u jajetu. no mislim da je snimka generalno OK. (radi se o quadu od 1900 kn sa starom KK pločicom)

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #85
potpisujem sve napisano

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #86
Super demonstracija kako ispada u početku kako kasnije.
Ti si kralj jer sve svoje teorije obrazložiš i ono bitnje ne pišeš gluposti nego staviš video pa gledaj.
Istina je da se vibracije na usporenoj snimci vide više kao ih ima ali zato mrdanje po rubu framea ako je bilo gotova da nestane.
Zato ja govorim kada kupim kameru sa 50 fps u ful hd-u biti če snimka 3 puta bolja jer kada je malo suporiš i dalje je bolesno čista.
 
Jesi porobo  gorpo u 50 fps-a usporiti tj prebacit na 25 fps?
 

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #87
kolega Tomislav je postao pravi perverznjak :)

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #88
2 jazavac: to je snimano u 50fps 720p,
1080p mi je ionako nepotreban za yubito. nisam u profi vodama da mi treba za velika platna/reklame :)
thnx na infou za onog sonya, nadam se da bu ti ispunio očekivanja. jer cijena je stvarno super za 50fps 1080p

2 davorvž: jao tko se javlja, pa ak je netko perverzan, to si ti  :P  ;D
imaš doma 4 MK hexe po xx xxx kn i nešto fotića u vrijednosti xx xxx kn
daj prodaj kaj se prodat da, kaj gomilaš ko hrčak toliko, stalno izlaze novi kontroleri, nemoj stvarat zalihe...

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #89
ma nisu 4 hexe, samo su 3 i 2 quada  :D