Skip to main content

Topic: propeler (Read 5651 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

propeler

Nakon sto sam pao puko mi je propeler i imam jos jedan ali mislim da ce i taj puknit jer je ostecen i sad zelim kupit a nigdje nenadem prop 7x3.5 pa me zanima jel moze ici 7x3?    :-\

Odg: propeler

Reply #1
mislim ( vise da nego ne ) da ti je samo ova 7 bitna ako je provelik polomit ce ti ga .samo s 3 ti je manji hod ( mislim da se zove hod ugl onaj kao spralni dio propa ) ti je manji

Odg: propeler

Reply #2
pa i ja sam mislio tako al vidjet cu jos nekoliko odgovora pa...hvala   :)


Odg: propeler

Reply #4
A ako imaš mogućnosti, ugradi prop saver, uštedjet će ti pokoju elisu a možda i spasiti osovinu motora. Daj malo više detalja o modelu ili neku slikicu :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: propeler

Reply #6
Razlika u koraku propelera između 7x3.5 i 7x3 je jako mala i nećeš primjetiti gotovo nikakvu razliku. Slobodno stavi 7x3 i nemaš problema. Ovo sa prop saverom je dobar prijedlog. Stvarno spašava propelere  ;D

Odg: propeler

Reply #7
mozes na njega staviti i 8×4,3 prop, nece mu biti nista

Odg: propeler

Reply #8
Iz slike ne mogu skužiti jel to prop sa spinerom na sebi ili .....posebno prop + spiner
Ak je sve razdvojivo, metneš prop saver, gumicu i vozi.
Razlika između dva propa koja navodiš je vrlo mala, zanemariva :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: propeler

Reply #9
aha posebno je prop a posebno spiner   :) najvjerovatnije cu kupit prop saver  ;D  hvala na odg










Pozdrav iz Osijeka  :)

Odg: propeler

Reply #10
Nakon sto sam pao puko mi je propeler i imam jos jedan ali mislim da ce i taj puknit jer je ostecen i sad zelim kupit a nigdje nenadem prop 7x3.5 pa me zanima jel moze ici 7x3?    :-\

3 umjesto 3.5 ti je promjena na sigurnu stranu - avion će sporije letjeti (pod uvjetom da je 3.5 onaj pravi, inače možda i brže), ali motor neće pregorjeti (ako ne pregara s 3.5)

Odg: propeler

Reply #11
orginal je 7x3.5  a ja planiram kupit 7x3 ,a jel znas kakva je razlika osim sto sporije leti ?  :)


Odg: propeler

Reply #13
Pozdrav!

Opet oko koraka propelera (taj 3,5 ili 3 se zove "korak" ili  hod propelera). Neki dan sam na nekom od postova objasnio rad elise sa konstantnim brojem okretaja, ili promjenjivim korakom propelera - elise.
Najidealnije bi bilo da nabaviš7*3,5, ali 7*3 je dobar izbor.
U tom slučaju dobiti ćeš malo veći broj okretaja na propeleru, malo manji potisak na propeleru, ali veču snagu i manju potrošnju struje, ali i manju krajnju brzinu, ali to je zanemarivo.
Kada bi uzeo 7*4 dobio bi veći potisak propelera, veću potrošnju, opterečenje motora, a samim tim povečano grijanje motora i povećanu potrošnju struje.

Eto ukratko jer bi se o tome moglo još pisati...

Odg: propeler

Reply #14
moguće je da će čak brže letjeti ;) i da će vući možda malo više struje..

Tako je - kao bicikl kojem prednji lančanik smanjiš za  npr. 1 zub - ići će sporije nizbrdo, ali brže uzbrdo, što će pogotovo biti uočljivo na strmini na kojoj bi s većim prednjim lančanikom brzina bila 0 m/s.
S manjim će u tom slučaju biti beskonačno puta brži!  ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.