Skip to main content

Topic: Prerada kineskog glisera 2 (Read 7272 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prerada kineskog glisera 2

Nakon druženja na jezeru u kanalu prošli mjesec,konačno sam uhvatio tu i tamo malo vremena i volje da dokrajčim preradu glisera kojeg sam inače kupio kćerkici,ali nismo bili zadovoljni dometom i brzinom.Prvo sam ubacio normalne komande,pa drugi regler,pa Li-Po baterije,a na kreju se ispostavilo da trebaju drugi motorići,vodena hlađenja...
Sa e-baya sam kupio kormilo (12 USD),2 kom košuljica za vodeno hlađenje (2x6 USD),deblje silikonsko crijevo (6 USD) i vodeni hladnjak za regler (12 USD).
Motorići nisu brushless,ali su malo duži od postojećih (ustupio JetFun-TNX!),a ja sam ih malo doradio na način da sam ih obljepio ALU-samoljepljivom folijom da ne propuštaju vodu jer imaju rupe po sebi i navukao košuljice za vodeno hlađenje.
Evo slika:
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #1
Evo još slika:
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #2
zgodno....  :)

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #3
super tjuning! 

čekamo prve dojmove na vodi

p.s. ovo sa gumicama, je neki antivibracijski dodatak ili?


Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #4
pps, kak napreduje brushless varijanta?

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #5
jel ima još negdje tih glisera kod nas za kupiti? Prije je bilo i u Konzumu i u Spartaku, ali nema više....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #6
heh tim gumicama se i ja čudim..... baš me zanima za što su predviđene.....a i ove cijevčice...... hmm  ???  ajd cjevčice MOŽDA za podmazivanje a gumice.....  ???

prohujalo s vihorom što se tiče kupnje takvih brodića...... čudno mi je da se nitko ko je kupio da se ne rješava toga.....moguće da se tak malo toga prodalo.....

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #7
Bok dečki!

Ove silikonske cijecčice su za podmazivanje osovina,kroz njih sa špricom svako toliko natiskam onu maščurinu,a gumice???To je zaljepljeni ostatak od prije,držalo je bateriju da ne skače.
Ja sam taj gliser kupio prije 3-4 godine i kupljeno je u HG-spotu,a bilo je nedavno nečeg sličnog u Chipoteci.Ima ih istih na E-bayu ko.....za 40-60 USD.

Katamaran sam danas počeo slagati,a slike stavim navečer. ;D
LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #8
Evo početak slaganja...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #9
koji je to motor??

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #10
Bok!

Imaš sve dijelove koje sam kupio na temi KATAMARAN SETUP...

Uglavnom,3060 KV+nosač.Na slici izgleda puno manji nego u prirodi.Jedva stane pod poklopac tj "kabinu"!!! :-X
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #11
stvarno izgleda mali....

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #12
Će da leti!!! :) :) :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #13
ajd kolega napravi novu temu za katamaran......  da bude posebno....  nemoj ovo shvatiti kao kritiku....  ;D

Odg: Prerada kineskog glisera 2

Reply #14
Evo mene na moru! ;D
Osim kaj sam izgorio čisteći dvoeište,isprobao sam čamček sa novim setupom i...leti mali samo tako sa perjanicom od vode iza sebe,skreće u sekundi,sve 5+!Tjeram ga na 3S.

ALI:ne radi vodeno hlađenje!!!Neće voda kroz sistem
Sve lijepo spojeno,prohodno,isprobano u radioni na elektro pumpicu... :(

Zato se regler svako malo isključivao jer je bio fajn vruć.Ali ipak bijeli dim još nije napustio motoriće,he-he!
Dajte prijedlog kak da natjeram vodu kroz sistem!

P.S.:Za katamaran će gradnja ići na drugu temu,bez brige,drugi tjedan! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian