Skip to main content

Topic: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a (Read 5209 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Evo stigao je naručeni Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a. Bio sam skeptičan prvo u kvalitetu i čvrstoću, a drugo u dolazak aviona bz oštečenja.
Drugo odmah odgovor, sve super zapakirano u dvostruku kutiju, oštečenje jedno malo na tijelu aviona jedna prečkica utisnuta. Ne znam da li bi to brojao uopće pod oštečenje.

Moram reći da avion izgleda bolje uživo nego preko slike s HK-a.

Boje su življe avion izgleda puno čvršće. Budem dodao par CF šipki da bude još čvršće, kao i na nosaču motora, te neki sistem za landing gear.
mislio sam na plastične šarafe, pa ako baš mora puknuti, da puknu oni. Inače landing gear je zapravo i dosta čvrst, ne pretežak, nije čisti aluminij, nego neka čudna "smjesa". Imam par opcija budem vidio. Mada bi najradije uzeo CF landing gear ali cijeli avion dođe 50$ pa onda mislim da ipak bude nešto jeftinije.

Još se dvoumim oko setupa, uzeo sam jedino 4 komada HKSCM9-5 Single Chip Digital Servo (5V). Stvarno nemam pojma kaj bi stavio gore.
Evo par slika.
To sam ja tak raturio kutiju ;)
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
[attach=10]
[attach=11]
[attach=12]
[attach=13]
[attach=14]
[attach=15]


Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #1
Ideeeeš, jebeno!
Jedino kaj mi se ne čini baš 3D-abilan? Dosta mala površina ailerona, ili se varam?
Javi kad poleti  :)
MAK Zapad

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #2
Aerobat! Nek on samo sretno poleti i sleti, budem ja našao za njega da nešto radi zabavno u zraku ;)

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #3
Predivan je avion, ak leti upol dobro kak izgleda, fenomenalan je  :)
MAK Zapad

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #4
mene samo zanima kako im se isplati tako nešto slagati za tako male novce....mislim, tu ode 10 radnih sati min.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #5
odlican modelcic za te pare, steta sta nije malo preko metar, recimo nekih 1,2-1,4m bi bilo idealno

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #6
odlican avioncic

taj je i na mom popisu,jedan od kojih bi mogao uzeti

jedino kako tu kod mene jedan iskusni 3d-letac kaze da su ti mali pre zivcani i bolje uzet nesto od 1,4m

snimaj prvi let da vidimo kako se ponasa u zraku

 

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #7
odlican avioncic

taj je i na mom popisu,jedan od kojih bi mogao uzeti

jedino kako tu kod mene jedan iskusni 3d-letac kaze da su ti mali pre zivcani i bolje uzet nesto od 1,4m

snimaj prvi let da vidimo kako se ponasa u zraku

Možda zato ima turbo male ailerone. neznam, još nisam krenuo sastavljati. Skupljam vremena.  Budem probao turbo lagani setup, i negdej kad bude bez vjetra, pa da vidim kako bude se ponašao i da li bude preživio.

Sve skupa mogao bi ispasti oko 450 grama što mislim na te dimenzije i krila bi moglo biti ok.
Preko toga bi moglo biti problema. Tipa 600grama s jačim setupom bi ga pretvorilo u leteću ciglu. A ja to ne volim jer neznam upravljati ciglama ;)

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #8
A budući da već tako dobro izgleda, šteta bi bilo da leti kao cigla, jer CAP to definitivno nije  :)
MAK Zapad

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #9
sklopi to pa da vidimo kako leti, da vidim dali da i ja uzmem taj manji ili ne  ;D

kolko ti je ispalo sa postarinom i sve (kljuc u ruke)?

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #10
78$ s poštarinom, i za čudo prošlo carinu. Da je tamo zapelo ide još 150 kuna minimalno gore.

Ali kod slijedeće kupovine budem korisitio onu foru s bodovima, pa bude ispao da sam ga platio 10$ + poštarina, pa nek oni dokažu ako ode na carinu da je plačen više.

Nekak bi ga počeo slagati, opet je lijepo vrijeme, ali stvarno ne znam što da stavim gore.
Imam neki bell motor pa budem to probao, s nekim 8x6 , 9x5 recimo propelerom i oko 1000mah. ESC slobodni imam samo 25A valjda bude dovoljno.
Motor je oko 60grama, htio sam neki lakši, 40-50g za oko 600-700 grama thrust.

Budem poćeo ovih dana sastavljati.


Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #12
Nažalost prodao sam ga tako da neću ga sastavljati prije proljeća, ako uzmem novog. Do onda se pojavi možda i neki novi.
Ovaj Edge 540 mi je zapao za oko.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=15159

No Extru sam htio uzeti samo zato jer izgleda da ima čvršći nos. No oboje kad padne na nos bye bye!

Tako da ljepši Cap je presudio.

Nisam siguran za setup, avion je vjerovatno živčan, treba puno expa, i dobro da ima male ailerone.

No da li lakši ili teži setup. Moj izbor je uvijek lakši za manji avion.

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #13
O ovome Edge-u nisam čuo nijednu lošu kritiku, ima dosta filmića na youtube-u, leti predivno, a isto tako i izgleda. Samo kaj ga treba naručiti u Sloveniju, pa ići po njega itd....
Škicam ga otkad sam vidio recenziju na Flitetestu, s dobrim motorom sigurno može prop hangat ko od šale, 3D ne bi trebao bit problem, površine ailerona, elevatora i ruddera su baš kak treba  ;D

Vidjet ćemo kak će se Extra ponašat, ak će bit preživčana ja ću ju letit, a starom ćemo uzet istu (ili CAP-a ak dođe na stock) s nekom slabijom varijantom motora.
BTW za extru smo uzeli HXT900, da li misliš da je to riskantna solucija s obzirom da ima plastičnu getribu?
MAK Zapad

 

Odg: Cap 232 Balsa 930mm (ARF) iz HK-a

Reply #14
O ovome Edge-u nisam čuo nijednu lošu kritiku, ima dosta filmića na youtube-u, leti predivno, a isto tako i izgleda. Samo kaj ga treba naručiti u Sloveniju, pa ići po njega itd....
Škicam ga otkad sam vidio recenziju na Flitetestu, s dobrim motorom sigurno može prop hangat ko od šale, 3D ne bi trebao bit problem, površine ailerona, elevatora i ruddera su baš kak treba  ;D

Vidjet ćemo kak će se Extra ponašat, ak će bit preživčana ja ću ju letit, a starom ćemo uzet istu (ili CAP-a ak dođe na stock) s nekom slabijom varijantom motora.
BTW za extru smo uzeli HXT900, da li misliš da je to riskantna solucija s obzirom da ima plastičnu getribu?

S tako malim aileronima i tako mali avion nije uopće problem po meni.
Budući da ih ide 4 komada.
Imam ih na heliju i drugim 100cm i sl. avionima i nijedan do sada nije otkazao.
Ali ja sam planirao mu staviti digitalne, da se dobije maksimalno precizno kretanje.

Onaj CAP 232 Eflite ima ailerone ko lopate, i ima Futaba S3114M micro servače, koji su isto plastični. I radi sve super.