Skip to main content

Topic: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje (Read 11432 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #15
Evo jučer se malo letilo na buri na Topali, dva puta mi je model padao, prvi put mu je otišao rep i motor i sve je nakon 20-ak minuta i malo epoxy-a bilo u pogonu i ponovo je letio al drugi put je ipak udar bure bio prejak tako da je završio na zemlji uz malo oštećenje, radi se o modelu Unique za 3d letenje, motor AXI preeeeedobar
napominjem da mi je ovo prvi let s ovakom vrstom modela
Prvi 3d let na buri i pad Unique M55.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #16
S obzirom na teško stanje u obitelji, svaka čast da imaš toliko volje za letuckanje  :-X

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #17
S obzirom na teško stanje u obitelji, svaka čast da imaš toliko volje za letuckanje  :-X
a što ću, ne mogu glavom kroz zid, onda sam se zadnje vrijeme naletao po bolnicama, evo i danas mater vozim u split u bolnicu pa opet mislim malo popodne kad se vratim na topalu, ovo mi daje malo snage i opušta me u teškim trenucima :(
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #19
mislio sam ako se vratim iz splita do jedno 5 sati onda malo otić do topale, aj čut ćemo se oko 17
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #20
budimo se i mi na Topali :D :D :D
Stipe vs. jugo.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #21
evo jučer smo malo otišli na golf teren čim se sunce ukazalo nakon vjetra i kiše, model unique m55 epp, motor axi gold line, na kraju je bio mali pad ai bez ikakvih posljedica a uzrok je dekoncetracija :D :D :D
RC Posusje Unique M55.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #22
Danas se malo počelo slagati EDGE 540, motor 50 kubika benzinac, 204 cm raspon, montirali smo motor i malo pospajali elektronike, ostalo je još spojit rezervoar, zalemiti konektore na serva i malo elektronike i idemo ga vužgavati  :D
evo par fotki

Motor JC Area 51, paljenje i prop 22*10


Motor namontiran


Kolega Infos pomaže pri ugradnj i rezanju kaputaža


Rezanje kaputaža, polako smo ocrtavali iznutra flomasterom gdje treba rezati,pa polako, kaputaž je već bio rezan za prijašnji motor tako da nam je odgovaralo zbog hlađenja motora al eto priznajemo da nismo baš neki umjetnici  :D


Kaputaž iz drugog kuta


Ovako je ispalo na kraju, valjda je dobro


I na kraju da i moja malenkost pozira kraj mrcine  :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #23
Ma super ste to složili, niš ne fali :)
Koja je to stanica?
MAK Zapad

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #24
neka obična samo za uslikati, imam za njega auroru 9 ;), neću na njega stavljat ove obične stanice zbog sigurnosti
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #25
robi imam još posla oko njega, sad učim od kolega kako spojiti serva, koje batke i ostale sitnice koje ne znam kako riješiti, postavio sam post u motorni modeli da mi malo iskusniji pomognu u slaganju, a kad sve složim nosim ga ko Sabe na tehnički pregled detalja, cg i sveg ostalog prije leta, imam par ovih manjih za vježbu ovih srednjekrilaca prije nego što njega zagasam ;), nadam se da ću uspit ovo odlipit od zemlje i uspješno prizemljit, nije problem za odljepit ima snage, nego kako spustit :D, valjda će biti u rdu, ponijet ću ga 28.04. na mostarsko blato, tamo će biti natjecanje pa i nas pozvali modelare da kraj njih malo promoviramo RC, a bit će i sabe tako da će ga moć pregledat i vidjeti što treba popraviti, uglavnom biti će snimano kad bude pokušaj leta, pa pukovnik ili pokojnik :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #26
Ma nemoj se sekirat oko toga, velike modele je puno lakše letjeti od malih, vidim da nije 3D tako da sigurno ima nešto veći wing loading i mogao bi biti (relativno) brz na slijetanju, ali ako se ispraksiraš na manjim srednjekrilcima ovo će biti mačji kašalj :)
Baš me zanima kako će proći maiden, nadam se da ćeš stavit neki video
MAK Zapad

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #27
tnx na podršci, i kolega mdrazic i je u sinju rekao da je ove velike lakše vozit nego manje ali kako nemam iskustva i to mi je veeeelika nepoznanica onda malo me kopka kako će to sve ispast, samo da ga odmah ne stučem :D, valjda neću, postao sam tamo znaš što mislim, na aurori programirat na jedan prekidač, pošto i ja mislim da će biti brz na slijetanju, da se podignu eleroni i elevator kada dotaknem s njim tlo da ga zalijepi za tlo ,kao neka vrta zračnih kočnica, a da ne ode na nos ili slično, što misliš o toj ideji, to mi je i tomislav nešto slično savjetovao
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #28
Ma nemoj to radit  :D
Mislim, možeš mu flaperone složit ako BAŠ želiš ali stvarno nema potrebe, to mora slijetat ko curica :)
Samo bez straha i gledaj da ga letiš na dugačkoj pisti i nemaš problema, par puta prije slijetanja izvježbaj prilaz i napravi malo sporiji brisanac i onda kad ga otprilike skužiš odi na slijetanje. Stvarno se nemoj ničeg bojat, vidjet ćeš koliko je veći gušt i lakše vozit veći model
MAK Zapad

Odg: Leti se i u Hercegovini-Golf teren Topala Posušje

Reply #29
hehhehe, onda će biti tako, i bi tako, hahahah, a video će naravno ekskluzivno biti podijeljen s kolegaga na FF, vjerovatno ću na mostarkom blatu to sve oprobati da vidim kako se ponača i kakav je za letiti , ima prostora a to je ovdje
modelarstvo Bosna i Hercegovina Mostar
nema u blizini ništa za udariti,   ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR