Skip to main content

Topic: Novi i poboljšani servači.. (Read 4703 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi i poboljšani servači..

U zadnje vrijeme izgleda da su proizvođači sa dalekog istoka krenuli u ofenzivu izrade kvalitetnijih servača. U zamjenu za jeftine i nekvalitetne plastičnjake, sada se nude metalke getribe, digitalci. Pored MKS-a, KST-a i još nekih brandova, posebno se istaknuo Lontair najavom za 2012. god: MIBL HV servo uređaja.

Dakle hvale se da ovi servo uređaji imaju (tj. imati će :) ) :

-senzor položaja je magnetic induction senzor umjeto zastarjelog potenciometra,
-digitalac, naravno
-getriba je titanska legura
-HV su naravno, deklarirano 7,4 V, a to znači 2S LiFe brz BEC-a
-motor je brushless, pa nema četkice koje mogi ugoriti
-brzina i nedostižna preciznost... trajnost znatno povečana

Kako već neko vrijeme uspješno koristim Lontairove digitalce, nadam se da će se ove najave isputiti - i da ćemo imati čime platiti najavljene super-servače  :D

Slike najave u prilogu...

Damir








Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #1
Ideš braco! Kolika mu je masa? (iliti u koju skupinu po dimenzijama spada?)
MAK Zapad


Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #3
 :'(
MAK Zapad


Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #5
Već sam kontaktirao firmu (u mojem slučaju BlueArrow) koja prodaje na HK (Mi i obični) pa su rekli da su još u razvoju i da će me obavijestiti. Ali još nisu.
Ne znam jel to ta ista firma ali servaći izgledaju isto samo što nisu bijeli.
 
http://www.bluearrow-rc.com/
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #6
Ne znam jel to ta ista firma ali servaći izgledaju isto samo što nisu bijeli.
 
http://www.bluearrow-rc.com/
Da to je ista firma, Lontair ima taj brand Blue Arrow. Zanimljivo, servači do oko 10 gr su im izvrsni, kao i oni 'standard size' i veći. Negdje u sredini, park size servači su po recenzijama gore od najgoreg. MI servači dobili su dobre kritike, pa da vidimo onda i HV MIBL baš se pitam što će na kraju ispasti.
Damir

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #7
Nigdje ne pise rezolucija mi senzora?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #9
To je 12 bitna rezolucija ...

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #10
Kako ce se ponasati Mi senzor dok pokraj na 1cm prolazi zicom do ESC-a 100A?

Cijena? Ne ispod 50$ ...

70360 za cikliku a 70960 za rep?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #11
To je 12 bitna rezolucija ...


Znači... 111111111111 (bin)=4095(dec)  odnosno 360 stupnjeva / 4095 koraka = 0,088 stupnjeva , ovo važi za puni krug ?  Mislim da opet pretjeruju, pa većina modula na stanicama je 11-bitna dakle 2047 koraka, što odgovara 0,5 mikrosec na PPM-u od 1000-2000 mikro sec raspona.
Baš me zanima na što će to lićiti kada izadje na tržište (ako izadje), da nije opet najava navlakuša (kao kada smo se navukli na TGy nanoshit batke :)  ).
Damir

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #12
Malo offtopica, kaj je tak loše na nano-techu, unutarnji otpor ili?
 Na helifreaku ih većinom hvale, pa me baš zanima
MAK Zapad

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #13
Malo offtopica, kaj je tak loše na nano-techu, unutarnji otpor ili?
 Na helifreaku ih većinom hvale, pa me baš zanima
Robi , kako je moguće da nano 2S 1000 mAh stare 3-6 mjeseci imaju na testu manji šuš nego li Hyperionke G3  2S  900 mA stare 2 i po godine ?  Testirano je 6+6 batki iz različitih serija (LOT). A to nije jedini test koji sam napravio...testirao sam i druge kapacitete : disbalans čelija, pretjerana svojstva, relativno brzo gubljenje dobrih svojstava, jedino je design dobar. Svatko može napisati na nekom forumu - nano mi odlično rade, ali kada izmjeriš svojstva i staviš radi usporedbe na papir -  zaključak je uvijek isti - nanoshit !
Damir

Odg: Novi i poboljšani servači..

Reply #14
Sve jasno...
Ali i Zippy je smeće, piše 25C na batki, a na ćelijama 15C... No, ako uzmemo u obzir cijenu ThunderPowera, Hyperiona, GensAce-e itd. i cijenu Turnigyja i Zippyja, opet sve jasno, kaj ne?  :)
MAK Zapad