Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29676 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #90
Bok..lijepo si to rekao Toni..naravno da nema ljutnje
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.



Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #93
Heh...imam i ja te nogice i taj nosač kamere sa HK...daleko je to od zadovoljavajućeg nosača,jesi li probao staviti gopro gore,pa to se savija i uvija a o trešnji koja se na njega prenosi(jer mu je mala masa)da i ne govorim,morat ćeš naći nešto bolje...ali što je tu je evo par savjeta;sve spojeve na nogicama i nosaču zalij prvo cijanofixom a onda i vrućim ljepilom za veću čvrstoću...za skijice si kupi dva ona velika valjka za farbanje,izvadi im plastičnu sredinu,razrezi popola i namontiraj na skijice te oblijepi onom max tape trakom da malo ublazis slijetanje(to će povećati površinu koju nosi vjetar ali bolje i to nego da ih odma slomiš)..što se tiče nosaća,probaj zamijeniti centralnu osovinu (ona koja je spojena na okvir)nekom čvršćom koja će spriječiti uvijanje pod tezinom kamere..ja sam iskoristio osovinu i kuglični lezaj iz neke stare brusilice(bijaxa) koji ne radi pa je sad bolje..iako kao što rekoh nebu te to zadovoljilo..koliko se sjećam prodavao je tu DavorVž neki neloš go pronosač za 800kn....savjetujem probno letenje bez nogica samo sa nekom spuzvom odozdo da ublazi tvrda slijetanja...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #94
brate taj nosac je jedino dobar za ukras na ormaru, to je uzasno lose napravljeno, savija se cijeli, trese se sam od sebe a ne da nece pod opterecenjem...ako oces dobiti nesto s njim obavezno pojacaj osovine i postolje za kameru, sve je to premekano napravljeno;
Ja imam karbonski jedan, radi ih Sergej iz Latvije, jako je dobro sklepan, cvrst, lageri na osovinama, nema da zucne

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #95
brate taj nosac je jedino dobar za ukras na ormaru, to je uzasno lose napravljeno, savija se cijeli, trese se sam od sebe a ne da nece pod opterecenjem...ako oces dobiti nesto s njim obavezno pojacaj osovine i postolje za kameru, sve je to premekano napravljeno;
Ja imam karbonski jedan, radi ih Sergej iz Latvije, jako je dobro sklepan, cvrst, lageri na osovinama, nema da zucne

e imaš link od tog lika? onaj glavni spoj sam rješio sa drugom osovinom sta sam našao u radioni tako da je drugačiji nego orginalno od HK. gledao sam kako radi stabilizacija i želja mi je da bude što glađe kretanje serva.. e da nosač i noge su odvojene od letjelice a veza je samo spužva tako da je totalno odvojeno od vibracija.. najbitnije mi je kako će se ponašat u zraku.. e da noge ću pojačat tako da se ne šire... za sad je tako. Dok se skroz ne ušemim krenit cu na veći nivoj.. moram rec da ste stvarno odlična ekipa. Stvarno sam iznenađen ovim forumom i vama.. toliko savjeta na jednom mjestu Hvala VAM!!!


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #97
Stipe @
kažeš da stabilizacija radi glatko ,to si siprobao u zraku ili ? bilo kakve probe na zemlji u tvojim rukama pred špiglom su bezkorisna dok ne podigneš letjelicu i vidiš kako se ponaša 8 da ne spomilnjem koliko utječu vibracije na driftanje ...

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #98
evo ti link http://www.coptersky.com/index.php?route=product/product&product_id=80 , malo je mozda i precjenio taj mount ali radi sasvim ok, ako trebas ja ti svojeg prodam jer ga ne koristim, imam umjesto njega Droidworks AV130 mini tako da ide gore i GH-2
pošto ti to cjeniš?

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #99
Stipe @
kažeš da stabilizacija radi glatko ,to si siprobao u zraku ili ? bilo kakve probe na zemlji u tvojim rukama pred špiglom su bezkorisna dok ne podigneš letjelicu i vidiš kako se ponaša 8 da ne spomilnjem koliko utječu vibracije na driftanje ...

vrag mu sriću odnjo, provat cemo i u zraku.


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #101
Majstore ja vjerujem u tebe, imas neko predznanje vidi se...samo polako prvo sve provjeri 2 puta prije ;)

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #102
Stigli su mi svi djelovi ima par dana.. te sam odmah tada počeo sa sastavljanjem. E sad imam jedan valjda rješiv problem, negdje sam nešto ili preskočio u proceduri sastavljanja ili sam zeznuo stvar.

- problem je kad spojim lipo, zvuk esc-ova je normalan. multiwii led zelena se ugasi nakon 5 sec. i kad zelim ucinit arming ili disarming, nista se ne desava.
  * escovi rade kad sam ih spajao pojedinačno bez multiwii ploče* motori isto rade bez ploče
  * ploča u GUI-u radi perfektno, palice su na 1500 i sve jednako kako treba bit.

U cemu je problem, šta sam preskočio?

BTW reciver je spojen na ploču kako treba bit, ESC-ovi su spojeni na ploču a bridge je zatvoren, napajanje je bez UBSC-a, dakle ploča se hrani preko ESC-a--

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #103
jel si to isprobavao vani? zna se to dogadjati ako je malo hladnije pa se senzori ne mogu kalibrirati i zato ne dozvoljava postavljanje ili paljenje sustava