Skip to main content

Topic: Još jedna nova heksa - NAZA (Read 13952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #45
Da,da,trebao je bit i kalnik iz zraka,ali na žalost vjetar nas je spriječio u tome  >:(

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #46
podgaric, hotel i stari grad.. ti si iz bereka ili ... ?


inace odlican mix ;)

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #47
samarica

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #48
uzeo sam i ja DJi nazu i leti odlicno iako nisam imao dosta vremena da se naletim posto sam morao na sluzbeni put. Nazu sam koristio na quadu rctimer motri i esc i al krakovi. Nakon sto sam je postavo i podesio bi osam odusevljen jer je to prvi bolji kontroler do sada sam letio na KK plocici i ovo je pjesma posebno autolevel  i altitude hold. Nakon par letova narucio sam i DJI F550 hexu ali nazlasto stigla je jedan dan prekasno kada sam vec otputovao tako da je jedva cekam da se vratim i to slozim i poletim :D

U medjevremenu narucio sam i DJI NAZA GPS upgrade tako da me cekai to pa da sve slozim odjednom i poletim :D

planiram uzeti i neke baterije(jer trenutno sam ostao na tri i to 2kom: 2650nantoech 35-70C i 1: turingy 2200 40)C koje baterije bi preproucili za DJI F550? hexa bi nosila neki manji gimbal i go pro i mozda u buducnosti neki FPV
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #49
Osobno ti ne znam reći ništa pametno o tome iz iskustva, ali vidim da vani većina ekipe leti F550 na 4S, pa uzmi jednu makar za probu
MAK Zapad

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #50
i mislio sam uzeti 4s 5000mah 3komada
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #51
Imam ja F550 i letim na 3s baterije, prazan je zujalica prava, ali kad sam joj stavio nosač,, gopro, link... sve, bio je 2100g sa baterijom
što na 3s 4000 je leta oko 5 ili 6min i to patnje za njega jer mu baš ne godi ta težina.
Tako da me interesuje kako bi se ponašao na 4s sa baterijom od 570g i dodatnim teretom, to bi sve ukupno bilo 2250-2300g,
a fabrika kaže da je limit 2400g. Plus toga na 4s su 8ce propvi   :-\

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #52
bolje je sa 4S baterijama, mozes i ostaviti cak ove 10 cola elise

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #53
dakle, da ja vratim temu malo na svoju nazu i snimanje

stavljen savox za naginjanje, omjer 1:6 otprilike, preko remena, vrlo precizan servo, sutra ide u akciju pa ćemo vidjeti rezultate

zasad dosta ok, iako ima više lufta na zupčanicima nego ace rc 1015 digital

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #54
Evo malo demonstracija kak smo riješili gimbal, zasad je ok, treba se poigrat sa gainovima.

ACE RC radi bolje nego Savox, tak..NAZA, stabilizacija




Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #55
Lijepo, dali ste si truda. Ima li koja onboard snimka s tog gimbala. Da vidimo kako to šljaka?
 
lp
Toni

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #56
Neke snimke u onom mixu su rađene s njim

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #57
Super ste složili nosač , svaka čast - u biti me podsjeća na moje eksperimente - funkcionalnost prije izgleda  :)

Video je super, ali i vidi se da je post-produkcija dobro odradila svoj posao. Tu se uvijek namučim i na kraju ne budem zadovoljan, super je imati čovjeka za post-produkciju i samo letjeti  :)

Po čemu se Savox pokazao lošiji , samo luft na zupčanicima, brzina ili nešto treće ? Ja sam upravo namontirao jednog Savox-a na pitch, s time da sam ga raskopao i stavio externi potenciometar da dobijem veći raspon ( sada mi je pak raspon prevelik, oko 300 stupnjeva, pa ću dodati neko operacijsko pojačalo da si podesim raspon po želji ).

I da, kako ste namontirali remenice na servo, ima li ih gdje za kupiti sa rupom za servo ili ste kemijali ? Znam da ServoCity ima široku ponudu, ali mislim da ne šalju u HR ?

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #58
Hvala Igor, eto na kraju ispada da je najbolje ono što si sam iskemijaš..na izgled UOPĆE ne gledamo!

Savox je lošiji po luftu na zupčanicima, jako smo se razočarali....po brzini, teško mi je reći ali ace i on su tu negdje..što se tiče rezolucije nisam osjetio tu veliku rezoluciju kao prednost ak se ruka klima mikrometar si i tam, ne?

Mi smo remenice kemijali, tokarili od zupčanika, remene kupili u set-u u bj.

Inače, može se naručiti sa servocity, samo im pošalješ na mail šta hoćeš pa ti oni pošalju ponudu i koliko platiti, platiš prek paypal i oni šalju u hr.

Kako tvoj nosač, ima li novosti?

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #59
Odustao sam od žiroskopa direktno ispod aparata - mali luft u zupčanicima i uz jači gain ode u oscilaciju . Stavio sam žiroskope na fiksni dio nosača i trenutno petljam sa eksternim potenciometrom. Cilj mi je dobiti oko 110 stupnjeva na pitch osi - znači od horizonta do pogleda prema dole ( 90 ) + oko 10 stupnjeva na svakoj strani za stabilizaciju od ljuljanja koptera, i 360 stupnjeva za panoramu, samostalni nosač sa baterijom neovisan o letjelici.

Inače vrlo brzo vratim nosač na "default" mode kada letim, pitch+roll korekcija oko +- 12 stupnjeva upravljana i napajana sa koptera, svi su videi tako snimani ...

Ja sam uzeo Savox sc-1256tg i nisam primijetio nikakav poseban luft, isti kao i u svim ostalim servima ( s tim da su mi ostala serva uglavnom jeftinija :-)

U vezi rezolucije nisam doslovno izmjerio, ali evo razmišljanja:

1. Kada imaš prijenos 1:6, standardnih 120 stupnjeva na servu bude 20 stupnjeva na izlazu, izlazni korak za servo od 1024 koraka bude 0.02 stupnja što je dovoljno, ne treba bolje niti se primjeti ako se stavi bolji servo. Međutim ograničen si sa pomakom +-10 stupnjeva.

2. Ako želiš upravljanje kamerom sve do "pogleda prema dole", treba ti oko 110 stupnjeva na izlazu. Ako imaš kameru od pola kile i više, moraš imati prijenos, jer servo direktno spojen nema dovoljni moment, može oscilirati i sl. Jedno od rješenja je vanjski potenciometar, tada 110 stupnjeva za servo od 1024 koraka daje korak od 0.11 stupnjeva, što je već primjetno skakutanje na videu. Savox od 4096 koraka u slučaju vanjskog potenciometra daje korak od 0.027 stupnjeva, znači imamo rezoluciju na području od 110 stupnjeva kao normalni servo na 20 stupnjeva. Naravno, elektronika mora moći generirati 4096 koraka za servo, npr. mikrokopter generira 2048 nivoa i svaki precizniji servo na MK nema koristi ...

Dobra informacija za ServoCity ... moram se samo suzdržati da opet ne uzmem nešto pa da mi stoji godinama, već imam punu sobu takvih sitnica koje sam naručio u "momentu inspiracije", a poslije samo stavio sastrane  :(