Skip to main content

Topic: Još jedna nova heksa - NAZA (Read 13951 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #60
Kao i uvijek, od igora vrlo konkretni odgovori, hvala!  :)

Da, mi trenuno, za sada ne razmišljamo o gimbalu kojeg možeš usmerit i upravljat s njim, trenutno nam je bitno samo što više stabilizirati kameru, s time, recimo ak trebamo snimku prema dolje, kameru samo zaljepim na donji dio nosača, prema dolje i tak snimamo... :-) jbg, moraš se snać nekako..

Imaš pravo, džaba silne rezolucije ako kontroler ne daje toliko, nažalost, nigdje nisam pročitao koliki korak daje naza ili wookong za gimbal, to bi bio vrlo koristan podatak...

Naš savox je 1257tg..i sad mi je jaaako žao kaj smo te ace rc sevre prodali sa helićem u setup-u, jer su po meni najbolji koje sam probao...

http://www.ttamerica.com/servos/acem8127.html


Pazi, nakon 3 godine provedene na ciklici helića (90-tke), nema ni l od lufta na zupčanicima..

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #61
hvala,hvala toni,e neznam ti stvarno jer kak davor kaze hover mi je uvijek u sredini palice,svaki put kad palicu stavim u sredinu on tu ostane na toj visini,samo jos gain za vertikal moram rijesit jer kad ga gurnem naprijed ode gore a kad desno ili ljevo ode dolje,ima dva gaina za vertical,ali je vrlo stabilan naza radi svoj posao jako kvalitetno bez nekakvih stelanja na kompu i mucenja.

stavi si gainove pitch i roll na potenciometre, pustis ga u hoveru pa ga gurni napred i ako penjeili pada smanji ili pojacaj tu gain te osi, isto tako i za roll os
kad stavis te kako trebaju biti idi na vertical gain, bacaj ga gore dolje i gledaj na koju se visinu vraca, ako previse pliva pojacaj ili smanji

evo i mene oko pitanja za nazu
ja sam na hexu stavio nazu i na početku sam imao malo problema pri polijetanju, jedan kolega je opisao da pri polijetanju cimala livo desno al kad se odvoji metar od zemlje onda je mirna, na videu se vidi da nije više tako nestabilna, i onda sam je malo testirao s cimanjem lijevo desno naprijed nazad (3 puta ima na videu) pa bih zamolio ove iskusnije da malo pogledaju video i analiziraju jel se dobro ponaša, na 0:56 se vidi kad sam je išao okretati lijevo desno da je počela kao propadati pa sam morao intervenirati s korekcijom, na X1 i X2 sam stavio da mi gainovi idu svi zajedno pitch,yaw,roll i vertikal (to ću sad malo nakon davorovog obješnjenja radit pojedinačno po dva tj svaki posebno) a na drugom mi je attitude gain. pa ću i to probati odvojeno podešavati. ako nije problem ovim ekspertima davoru i ostalima malo sirovije da napšu kako početi fino štelanje, kao ono u stilu uradi hover pa gurni naprijed-ako propada ili se diže uradi to i to, ako nije problem ja bih iskusnije kolege zamolio
a evo i video moje hekse
Hexacopter dji naza test hover and stabilisation after extreme moving left right.AVI
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #62
Dragi moj kolega, kad bi postojao univerzalni recept onda to ne bi bilo zanimljivo... ;-)

Recimo nama je default setup bio čak ok, nisam previše prčkao po gainovima...s vremenom kad stekneš iskustvo kakva ti je letjelica te za šta ti treba onda si po tome naštelaš gainove, dakle, nema univerzalnog odgovora.

Na tvom filmiću mi djeluje dosta živčano, po mome ja bih smanjio gainove, opet, sve ovisi za kaj ti treba, ne?



Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #63
ej kolega,ja sam je malo@maltretirao s cimanjem,sutradan sam je fino podigao na osmdesetak metar a da se nisam bas znojio kako ce reagirat,uglavnom sad je bolje,al dobar savjet uvik valja razmotrit, pogotovo nama mutirotor njubovima,nemojte sto zamjerit
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #64
cool  ;)

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #65
vidjeli smo i boljih scenarija..  sory..

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #66
ha ha ..kava su vremena došla..više se ni oženit ne možeš a da te multi ne snimi... 8)
 
lp
Toni

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #67
I jesu se uzeli?  :P
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #68
hl25: o ukusima se ne raspravlja ;-) sorry

toni, bodul: uglavnom se uzmu na kraju  :D

Odg: Još jedan novi quad - NAZA

Reply #69
Evo naš quad i gopro,odlazi u povjest.... :(
Prelazimo na hexu i sony nex5n,jos cekamo neke djelove.... ;)

Odg: Još jedna nova heksa - NAZA

Reply #70
Evo nekakav logičan nastavak ove priče.. Zadovoljni prvim rezultatima..[attachimg=1][attachimg=2]

Odg: Još jedna nova heksa - NAZA

Reply #71
Ovo bi mogla biti stvarno dobra letilica.
Samo naprijed. Šaljite videa sa sastavljanja i letenja.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Još jedna nova heksa - NAZA

Reply #72
Evo nekakav logičan nastavak ove priče.. Zadovoljni prvim rezultatima..[attachimg=1][attachimg=2]

Imas mozda test podatke za te motore, tj koji je prop gore i koja baterija te koliko vuce,
uglavnom malo vise o njima. Bas nesto slicno planiram pa gledam sta staviti.
Vidio sam video pod tim motorom s 12x3.8 ali to je neka mrcina od 6 kg, tip je dao neke test podatke.
Naravno zanima me i ostalo frame, ESC ...

Odg: Još jedna nova heksa - NAZA

Reply #73
Nemam nikakve podatke o motorima, probali smo 10x5, 9x5, i 8x5..

9x5 za ovu konfiguraciju izgleda najbolje.. frame je atg700 staklo, lagan, vrlo fleksibilan, jako dobro absorbira vibracije sa motora, puuuno mjesta za svu elektroniku, dosta visok za nosač kamere, ugl ok

esc ae-30A turnigy

Odg: Još jedna nova heksa - NAZA

Reply #74
za te propove si mogao staviti i manje motore, recimo 28 klasu, ušparao bi na tezini dosta