Skip to main content

Topic: LiPo brake in (Read 2748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LiPo brake in

To je ono kak ti da navikneš bateriju na rad kao kad ne vrtiš klipni motor jako dok sve ne sjedne na svoje mjesto. Ja osobno mislim da je to bzvz rekla kazala. Kaj vi velite?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: LiPo brake in

Reply #1
Nije bezveze, ja mjerio, bilježio u tablice, no ima smisla samo za takmičenja , odnosno ako neko želi dodatni 'push'.
MOžda bi imalo smisla za heliće, no kako ja heliće ne vozim, nisam siguran.
Damir

Odg: LiPo brake in

Reply #2
Nije bezveze, ja mjerio, bilježio u tablice, no ima smisla samo za takmičenja , odnosno ako neko želi dodatni 'push'.
MOžda bi imalo smisla za heliće, no kako ja heliće ne vozim, nisam siguran.
Damir

Aha! Ljepo! Hvala.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: LiPo brake in

Reply #3
siguran sam da ima veze....

furam nokiu 5500 expres music od kak je izašla ( a tome ima barem 2-3 godine ) , na njoj je lipo baterija , prvih desetak ciklusa sam skroz praznio bateriju i gasio mobitel kod punjenja ...... baterija dan danas drži do7 dana ( s tim da mi je telefon poprilično u upotrebi )

dakle ono kaj neki zovu memoriski efekt baterije sigurno postoji , a pravilnim ciklusima punjenja i pražnjenja sigurno dobivaš najbolje od baterje a i najdulje traje
dx9-xd8-gobac630

Odg: LiPo brake in

Reply #4
znas li nekoga kome ta ista baterija u nokiji radi slabije zato sto nije gasio mobitel i skroz praznio bateriju prije punjenja?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: LiPo brake in

Reply #5
ima frend istu nokiju , kupio kad i ja , pa mu baterija jedva izdura jedan dan
dx9-xd8-gobac630

Odg: LiPo brake in

Reply #6
i da... gasiš samo prvih par punjenja .... poslje nema veze
dx9-xd8-gobac630

Odg: LiPo brake in

Reply #7
siguran sam da ima veze....

furam nokiu 5500 expres music od kak je izašla ( a tome ima barem 2-3 godine ) , na njoj je lipo baterija , prvih desetak ciklusa sam skroz praznio bateriju i gasio mobitel kod punjenja ...... baterija dan danas drži do7 dana ( s tim da mi je telefon poprilično u upotrebi )

dakle ono kaj neki zovu memoriski efekt baterije sigurno postoji , a pravilnim ciklusima punjenja i pražnjenja sigurno dobivaš najbolje od baterje a i najdulje traje

si siguran da je li-po u njoj,a da nije li-ion?? ;)
Robert

Odg: LiPo brake in

Reply #8
Ja mislim da LiPo nema memorijski efekt. To je mit (za ostale baterije) koji se vuče još od nikal-kadmiuma.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: LiPo brake in

Reply #9
siguran sam da ima veze....

furam nokiu 5500 expres music od kak je izašla ( a tome ima barem 2-3 godine ) , na njoj je lipo baterija , prvih desetak ciklusa sam skroz praznio bateriju i gasio mobitel kod punjenja ...... baterija dan danas drži do7 dana ( s tim da mi je telefon poprilično u upotrebi )

dakle ono kaj neki zovu memoriski efekt baterije sigurno postoji , a pravilnim ciklusima punjenja i pražnjenja sigurno dobivaš najbolje od baterje a i najdulje traje

mislim da jako slabo koristiš mobitel jel 7 dana  ;D
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi

Odg: LiPo brake in

Reply #10
 ::) ::) ::) ::) jeba..e fakat je liti ionska ....

@toto , hvala na ispravci ...

no svejedno držim do terije da pravilnom ciklusima dulje i bolje radi

@ddirektor , razgovaram cca 1 sat dnevno , ne goglam prek njega i ne pišem poruke , dakle samo razgovori ....
a da vidiš tel. račun znao bi da nije slabo korištenje , nažalost  :'( :'( :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: LiPo brake in

Reply #11
A je li netko koristio LiFePo4 do sada?
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

 

Odg: LiPo brake in

Reply #12
Da, par nas helikopterasa :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24