Skip to main content

Topic: Evo i moj X-Fly (Read 13956 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #30
iako će drugi reći da je super učiti se na KK pločici jer ima samo osnovne funkcije ja bih na tvom mjestu ipak potrazio neki malo napredniji kontroler(a ima ih danas od 50$ na više)na kojem uvijek mozeš isključiti napredne funkcije......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #31
Ako ne uspije s prvim kontrolerom, narucujem NAZU a stari ide na avion.

Ima koja preporuka za simulator quada, na PhoenixRC je pre stabilan i letenje je nerealno jednostavno.

http://www.youtube.com/watch?v=XsH5iA_WqdM

po simulatoru pomislim da znam voziti quada, a siguran sam da to nije slucaj.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #32
aha vidim sad na drugom threadu da gledaš novu kk pločicu za 30$ koja je valjda bolja....a čuj na tom simulatoru ti leti ko sa nekom pločicom koja ima autostabilizaciju a to će ti i za avion dobro doći....koliko čitam nije najednostavnije upogonit osnovnu kk na avion...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #33
Uvijek imam vise projekata, tako da dok cekam jedan nisam nestrpljiv imam drugi ( jedan Zagi radim ovaj vikend),
novi kontroler s displayem narucen, jedan EAGLE N6 klon (i86) isto ( dip switchevi), programator imam od prije ( ER9x za turnigy s njim), tako da cu testirati kad dodje, oba imaju avion podrsku ugradjenu, za i86 vec ima video kako radi na jednom hidroavionu. Nisam brz, ali jedno po jedno, dok me zabavlja.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #34

Ima koja preporuka za simulator quada, na PhoenixRC je pre stabilan i letenje je nerealno jednostavno.

po simulatoru pomislim da znam voziti quada, a siguran sam da to nije slucaj.

Mozes se malo poigrati sa vremenskim postavkama (vjetar, promjena intenziteta i smjera,...) pa ce quad ako nista drugo malo bauljati po zraku sto moze malkice otezati upravljanje. No slazem se s tobom, u simulatoru je defintivno prejednostavno letjeti s quadom :)

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #35

Ima koja preporuka za simulator quada, na PhoenixRC je pre stabilan i letenje je nerealno jednostavno.

po simulatoru pomislim da znam voziti quada, a siguran sam da to nije slucaj.

Mozes se malo poigrati sa vremenskim postavkama (vjetar, promjena intenziteta i smjera,...) pa ce quad ako nista drugo malo bauljati po zraku sto moze malkice otezati upravljanje. No slazem se s tobom, u simulatoru je defintivno prejednostavno letjeti s quadom :)

Kad bi nekako ubaciti emulaciju ona 3 pot za stelovanje pa da ucim virtualno stelanje. No i izbor quadova je mali, to je dodatak kao i osprey i sl alternativni, i onaj autgiro je lako letjeti a znam da modeli lete svakojako. Mozda u nekoj novijoj veziji.

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #36
ja sam ubacio sve prirodne uvjete, i malo sam se poigrao sa postavkama na quadu da bude što teže i oped ga vozim tako dobro, ma savršeno. a kad uzmem u stvarnosti, ma katastrofa, razbijem ga ondje, tamo, pa ode 50kn za ovo pa za ono, 500 za nesto deseto..  :D ;D
to je bio kriv multiwii nebi ono Isus znao podesiti. potrošio sam živaca i pun k vremena. Naza je zakon i to treba imati svak!

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #37
Pozor, kad letite sa svojim multijima, nemojte ici daleko bez GPS-a ili provjerenog FPV-a, ako i bez toga, onda obavezno imajte kolegu uz sebe koji ima dalekozor da Vam se nebi dogodilo kao meni, odvezao ga ko bez glave...  ;D
Sva sreča, sutradan smo ga našli 800m zračno od mjesta polijetanja, GoPro kamera je sve snimila. Evo izmontirao sam i video da imate što gledat.
Zanimljivo, Naza i Futaba Fall Safe koji sam aktivirao kad više nisam znao što bi su odradili dobar posao, sve je preživilo prilikom slijetanja, ovo je bio dobar test za tu funkciju.
Još uvijek testiram baterije, da napomenem u moj quad idu 2 7,4V 10000mAh spojene u 4S, malo su deblje sad, zanimljivo ne puno svega 1,5mm i nakon buđenja čelija na startni napon od 3V po čeliji i nakon punjenja sa IMAX-om kaže da je stalo 10900mAh, izgleda da nije došlo do neke degradacije, ekipa što mislite o pouzdanosti li-po nano baterija kojima je napon po čeliji išao na 2V???

Evo video:

Quadcopter - Let u nepoznato
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #38
Meni su se sve Nanotechice (Turnigy) koje sam imao napuhale nakon 15-20 punjenja, sad da li nisam imao sreće ili kaj ne znam, ali su radile normalno tako napuhane. U jednu 3S 2200 sam vratio 2250 mAh i još je nakon tog radila dugo bez ikakvih problema
MAK Zapad

 

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #39
Ako vec nisi, stavi zujalice, imas jeftine koje piste kada nema signala, koje piste na kanal.

Kukuruzi, zito, djetelina sve je dovoljno visoko da ne vidis model na par metara kad upadne, a zujalicu cujes na preko 100m.

Ovaj najvise koristim jer ostane kanal slobodan

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20578

mozes i kombinirati s ovim

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14521

batke se cesto napune preko, mislim da je to zbog balansiranja ( nacin na koji je izvedeno),
meni batke nokon xx punjenja vise ne drze kao prije i pokoja celija popusti prije pa napon padne ali dovoljno da model sleti, pocne vuci slabije, ne smijem onda pun gas jer padne jos ali lagano pa slijetanje bez problema. Ima jako dobar detektor za bateriju s podesivim naponom javljanja
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=18588
3.6 je dobar trenutak za stati za 3s
ali ni ovaj nije los
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18987__On_Board_Lipoly_Low_Voltage_Alarm_2s_4s_.html

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #40
Znam za zujalice svih vrsta i imam jednu koju elegantno nisam stavio ali savjet je dobro došao svakome  8)

Razgovaram upravo preko maila sa tehničkom podrškom za nazu pa sam im rekao da u slijedeči firmware ubace mogučnost kada se aktivira fall safe i kada više nema visinskog propadanja tada da isključi motore, a ne da motori rade dok baterija ne crkne i našao sam još jedan bug sad su i sami priznali, kada spojim nazu sa futaba r6308sbt RX preko SBUS-a nema komandi pa sam im rekao da i to isprave u idučem firmware-u. Ajd da vidimo sad koliko su korektni i po tom pitanju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #41
Da nebi bilo da se nema što raditi dok se čeka GPS za Nazu  :)

Walkera LadyBird QR LED Lights
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #42
Odlicno leti, no doista je malesan.
Kakav je za upravljanje?
Koliko traje baterija?

Odg: Evo i moj X-Fly

Reply #43
Izuzetno je stabilan s obzirom na svojih 12cm, ima 3 ziroskopa, 3 akcelerometra (mogucnost nastimavanja gaina za sve ziroskope ali odjednom), nema altitude hold, dobar je za trening, otporan na padove (do neke mjere), letenje s njim je zabavno prije svega a moze se usporedit s letenjem veceg quada ali pod uvjetom da letenje veceg quada stavimo na "fast forward"  :)
Baterija originalna traje 6-8min 240mAh 25C, koristim i turnigy nanotech 300mAh 35C, s kojom moze i do 11min i ujedno ima i vise snage. Letenje vani pa cak i po vjetru je izuzetno zabavno, definitivno preporuka za pocetnika.
Taj mali quad salje i telemetrijske podatke o stanju baterije ali se mora imati Walkera Devo 8s stanica da bi se moglo ocitavati.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis