Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 69331 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #75
Sve u svemu mislim da se dade zaključiti da nam treba poštena avijacija, ali i da je politika ku..a  :(
Što će reći, bit će dobro ako će ista letit. Nije li netko spominjao da bi nam (valjda Rusi) mogli dati mig-29 na račun kilirinškog duga? Da budem iskren, nisam gledao datum toga članka niti gdje sam to pročitao?

evo tekst: http://www.vecernji.hr/vijesti/plodni-cacicevi-dani-moskvi-rusi-nude-madarske-mig-ove-29-clanak-397789

sve ovo zvuci jako dobro i osim nabavke aviona dobijemo jos ekstra poslova pa se na kraju i zaradi. nadam se da ce se barem jedno od toga ostvariti, a na kraju krajeva ok su nam i polovne dvajstjedinice.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #76
Da...dosta rezervnih diojelova, i gomila poslova po rusiji u paketu za domaće tvrtke .


Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #78
nebi s rusima ni da daju džabe.. sviđa mi se više švetska ponuda gdje Švedski Gripen Hrvatskoj nude zrakoplove JAS 39, lovce 4. generacije. Šveđani zauzvrat od Hrvatske traže da se njihovi piloti uvježbavaju u Zadru + traže i poslove u Đure Đakovića za izradu novi borbenih vozila

Stipe moj,
u pravu si 100%  tko je sa Rusima Tikve sadio o glavu su mu se lupale !
sve ali samo sa njima NE !
Pozz. Iv

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #79
zasto ne rusi ako daju najbolje ponude?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #80
Vjerujem da je glavni razlog politika, nato i tak to, no kako čujem Migovi srću puno više goriva i ak pobliže pogleda , čovijek skuži da umjesto 1 motora po avionu ima dva za servisirati, pa mi je logično da im i je to preskupo. Nekako mi je logično da za malo zemlju, moramo imati avione koje je jeftinije održavati a i da mogu uzletjeti sa šrot pista kao što su naše...

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #81
zasto ne rusi ako daju najbolje ponude?

Nije mi poznato koliko ti je godina-starosti,

isao sam u Skolu kada se SAMO Ruski Jezik morao uciti i Direktor Skole je bio Rus,
Cikalovski Sergej,
ne bih pozelio nikome povratak u to doba,

oni su izgradili, Istocnu Njemacku,i ostale zemlje Istocnoga Bloka, i za kratko ce da grade Republiku Srpsku pa ce mo vidjeti sto ce iz toga izaci ?
Rusi kao Ljudi,obicni Gradjani su super,kao i mi ALI Politika,dalje od njih.

Pozz. Iv

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #82
zasto ne rusi ako daju najbolje ponude?

Nije mi poznato koliko ti je godina-starosti,

isao sam u Skolu kada se SAMO Ruski Jezik morao uciti i Direktor Skole je bio Rus,
Cikalovski Sergej,
ne bih pozelio nikome povratak u to doba,

oni su izgradili, Istocnu Njemacku,i ostale zemlje Istocnoga Bloka, i za kratko ce da grade Republiku Srpsku pa ce mo vidjeti sto ce iz toga izaci ?
Rusi kao Ljudi,obicni Gradjani su super,kao i mi ALI Politika,dalje od njih.

Pozz. Iv

ja sam u ranim tridesetima, puno citam povijest i to mi je uz modelarstvo drugi hobi.

znam koliko ti otprilike imas godina i vjerojatno si cuo za nacisticku njemacku koja je htjela pregaziti cijeli svijet svojedobno. sigurno si cuo i za ameriku koja isto to radi danas malo suptilnije, cuo si za francusku kojoj je predsjednik napao covjeka koji mu je bio prijatelj i koji mu je financirao kampanju (sarkozi - gadafi), a ista ta francuska je svojim vecim dijelom bila nacisticka u isto vrijeme kada je to bila i njemacka. mozda si cuo i za veliku britaniju koja je veliki saveznik amerike u pokusaju dominiranja nad svijetom, a mozda znas i da je u kolonijalno doba sijala smrt svuda po svijetu postujuci potlacene manje nego sto prosjecni zapadnjak danas postuje zivot neke zivotinje...

koga onda izabrati? svi misle samo na sebe, uvijek je tako bilo u povijesti, a bilo bi i cudno da nije tako.

nisam cuo niti za jedno carstvo ili drzavu da su se osilili i odlucili raditi dobro za sve, uvijek je to bilo dobro samo za njih.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #83
74 sam napunio ali se mogu sa svakim ali na dugu stazu potrcati,

zivio sam do prije 3 1/2 godine 39 punih goduna u Njemackoj-Minhen, znam sta su Ameri napravili od Rusevina a i siguran sam da se nisu umijesali tu u Hrvatskoj tko zna gdje bi danas Hrvatska bila,moze biti dio velike Srbije,
u nazad 3 1/2 godine zivim u USA  i moram reci da sam presretan sto sam ovdje,pogresno se amerika tumaci ali to nije moj posao ispravljati misljenja,
kupio sam Kucu u Sisku i mislio doci tu i na ogromnom komadu Zemlje iza Kuce napraviti letiliste za Modelare ali kako mi se ukazala prilika ovdje na zalost ta kuca jos uvijek stoji na prekrasnom polozaju.
bilo bi lijepo kada bih mogao zivjeti tu i ovdje.
Pozz, Iv

p.s. zahvaljujuci ovome sto sam uradio mogao sam se useliti u usa
Harvard University Boston USA

Re: MIG-Bez Kabine ?

Reply #84
Mene sada ful zanima sta si to napravio da si mogao useliti u Ameriku

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #85
Ako je radio na unbiverzitetu, onda vjerojatno jest nečim zaslužio...


Re: MIG-Bez Kabine ?

Reply #87
Alu bravarija ;)
Nije vrag da se stidis reci sta si radio

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #88
74 sam napunio ali se mogu sa svakim ali na dugu stazu potrcati,

zivio sam do prije 3 1/2 godine 39 punih goduna u Njemackoj-Minhen, znam sta su Ameri napravili od Rusevina a i siguran sam da se nisu umijesali tu u Hrvatskoj tko zna gdje bi danas Hrvatska bila,moze biti dio velike Srbije,
u nazad 3 1/2 godine zivim u USA  i moram reci da sam presretan sto sam ovdje,pogresno se amerika tumaci ali to nije moj posao ispravljati misljenja,
kupio sam Kucu u Sisku i mislio doci tu i na ogromnom komadu Zemlje iza Kuce napraviti letiliste za Modelare ali kako mi se ukazala prilika ovdje na zalost ta kuca jos uvijek stoji na prekrasnom polozaju.
bilo bi lijepo kada bih mogao zivjeti tu i ovdje.
Pozz, Iv

p.s. zahvaljujuci ovome sto sam uradio mogao sam se useliti u usa
Harvard University Boston USA

hrvatska je priznata 1992. godine, hrvatska je iz defenzive u ofezivu i drzanje polozaja presla krajem 1991., a vec pocetkom 1992. hrvatska je bila u stanju poslati svoje jedinice i naoruzanje u BiH sto znaci da smo bili sposobni braniti se jer svatko daje naoruzanje ako dobro platis.
bila je i akcija "juzni potez" odmah nakon oluje u bosni gdje su ameri, GB i nato zaustavili hrvate i ar BIH da ne naprave RS u bivsu RS i zaustavili su napredovanje pred samom banja lukom. pomoci je sigurno bilo od strane amerike, ali ovo napisano govori dovoljno o tome bi li HR bila dio velike srbije.

amerika se ne tumaci pogresno jer svi vidimo plodove njihove geopolitike i ratnih pohoda. samo stradanje i bijeda nakon njih. rat za mir = j***nje za nevinost :D

vidio si sto je amerika napravila pri obnavljanju njemacke, ali zaboravljas da je rusija bila glavni borac protiv nacizma i da je ona napravila najvise u tom ratu. rusija se borila protiv elite vermahta sama dok su saveznici isli na trecepozivce koji su imali opremu koja na istocnom frontu ne bi bila od koristi...

sve ovo pisem zato da pokazem da stvari nisu jednostavne niti jednostrane. nitko nije skroz dobar niti skroz los, svakome mozes naci mane i prednosti, a pametan covjek ce sagledati sve, a ne samo ono sto zeli vidjeti zato jer nesto simpatizira.

inace, svaka cast na ovome sto si radio u americi, ali u tvojim godinama je po meni besmisleno trcati za novcem. sad je vrijeme da se odmaras i uzivas u plodovima svojeg rada.
ja cu drugacije, ako ikada skupim neke pare odmarati cu se do zasluzene smrti. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #89
Ma prica se svodi na to da nam je pametnije se okaniti istocnog bloka i bilo ceka sa istoka, mi smo zapadnjaci i tu nam je mjesto pa tako i sklapanje poslova, rusija nije u NATO i sta mi kojeg vraga imamo s njima misat racun. sta se tice servisiranja starih migova u ukrajini i to bi nas moglo opec jer sam cuo da nisu pouzdani a i nama nudu polovne migove ciji su vlasnici katarci. Svedjani su super ljudi, radisan narod, povjest dobra a gripen je odlican borbeni zrakoplov, moderan, i u nato standardu.