Skip to main content

Topic: MSH Brain (Read 4136 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MSH Brain

Reply #15
na protosu je to mjesto malo zakošeno u odnosu na osovinu , nebi ni skužil , ali davor je znao ... hvala opet ..
pa sam podložil s jedne strane , svi su kablovi unutar frama pa mi je to super , još samo da mi dođe getriba za savox 1350 pa bumo probali .....(nadam se ne pogodit šljivu , opet  ::) ::))
dx9-xd8-gobac630

Odg: MSH Brain

Reply #16
To baš nije 100% sigurno. Logično je, ali ...
Ukoliko senzori žiroskopa rade na principu utega, akceleracije i piezo-elementa onda nije dobro da žiro bude ispod osovine jer je obodna komponenta ubrzanja premala pa je generirani napon na piezoelementu premali, ako je ta udaljenost prevelika onda postoji mogućnost odlaska u zasićenje, tako da stvar funkcionira ako je udaljenost od težišta ta i ta a maks. kutna brzine nije veća od te i te ...
Mislim da i MEMS žirci ipak rade na principu nekakvog gibanja pa tako i ubrzanja.
Znam sigurno da npr. GY401 nije dobro postaviti u težište ili ispod osovine (to bi trebalo biti isto).
Noviji senzori rade na principu "vibrating ringa" tako da se ne koristi komponenta ubrzanja u ravnini okretanja nego okomita na tu ravninu, tako da takav žiro može biti ispod osovine.
Možda su moje informacije zastarile?
Npr. SK720 i SK540 se razlikuju po maks. piro-rateu zbog drugačijih žiraca ... (SK540 ima dva za svaku os).
Uglavnom, ako je žirac ili FBL noviji mislim da može ispod osovine a za starije ne bi bio siguran.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MSH Brain

Reply #17
To baš nije 100% sigurno. Logično je, ali ...
Ukoliko senzori žiroskopa rade na principu utega, akceleracije i piezo-elementa onda nije dobro da žiro bude ispod osovine jer je obodna komponenta ubrzanja premala pa je generirani napon na piezoelementu premali, ako je ta udaljenost prevelika onda postoji mogućnost odlaska u zasićenje, tako da stvar funkcionira ako je udaljenost od težišta ta i ta a maks. kutna brzine nije veća od te i te ...
Mislim da i MEMS žirci ipak rade na principu nekakvog gibanja pa tako i ubrzanja.
Znam sigurno da npr. GY401 nije dobro postaviti u težište ili ispod osovine (to bi trebalo biti isto).
Noviji senzori rade na principu "vibrating ringa" tako da se ne koristi komponenta ubrzanja u ravnini okretanja nego okomita na tu ravninu, tako da takav žiro može biti ispod osovine.
Možda su moje informacije zastarile?
Npr. SK720 i SK540 se razlikuju po maks. piro-rateu zbog drugačijih žiraca ... (SK540 ima dva za svaku os).
Uglavnom, ako je žirac ili FBL noviji mislim da može ispod osovine a za starije ne bi bio siguran.
Po svim zakonima fizike imaš praf za praf.... :D

Odg: MSH Brain

Reply #18
u svakom slučaju budem vam rekel kak bu to izašlo čim mi dođe gertiaba ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: MSH Brain

Reply #19
eto ako još koga zanima, nije me dosta dugo bilo na forumu .... ono sa smještajem unutar frama ispod osoivine funkcionira , nema trzavica .. a sad da vam govorim kak se ponaša kod flipova i nečeg to ne mogu jer .... ne mogu  :D :D

kaj se tiče nekog letkaranja je skroz ok ...
dx9-xd8-gobac630

 

Odg: MSH Brain

Reply #20
Dosta se informcija o Brainu nakupilo, isporuke su počele pa ljudi pišu.
Dakle self-leveling radi otprilike kao i na sk720, uglavnom upotrebljivo, a mislio sam da ga neće ni biti u prvim firmwerima.
Mjerenje vibracija ne radi niti će ikada raditi (ovo vrijedi i za SK540) obzirom da je filtriranje podataka sa akcelerometara ugrađeno u samu komponentu i može se samo isključiti ili uključiti za sve senzore (pa tako i žiroskope), a za mjerenje vibracija treba nefiltrirani podatak o ubrzanju.
Ima nešto problema sa repom, obećali su uskoro novi firmware koji to rješava.
Podešavanje je preko PC-a, može se skinuti demo.
Podrška na HF je odlična, direktno od developera (Thomas) ili Corrada.
Mislim da je spravica OK, obzirom na cijenu/mogućnosti.
Nedostatak je što nema pisanog manuala ali i to će valjda biti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG