Skip to main content

Topic: Problemi sa KK (Read 6749 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi sa KK

Zanima me jel još tko ima problema s KK2 pločicom. Recimo ja upalim self level i krenem sa zemlje i sve je dobro neko vrijeme ali onda kada krenem malo letit okolo nakon par minuta počne vuć lagano naprijed udesno. Nakon 5 minuta već stoji 45 stupnjeva naprijed udesno. Čak sam i stavljao gumene podloške ispod šarafića ali ne pomaže. Imao sam dvije iste pločice i na obadvi je isto ovako.

Odg: Problemi sa KK

Reply #1
Kalibracija, mozda te koji motor zeza...
Lp,
Alex

Odg: Problemi sa KK

Reply #2
Kalibracija, mozda te koji motor zeza...

Ja sam motore kalibrirao standardno preko KK pločice. Mislim da sam sa prošlom pločicom kalibrirao i jednog po jednog ali nije pomoglo. Što ne bi trebala ona osjetit ako neki motor radi slabije pa dodat gasa da ne naginje?

Odg: Problemi sa KK

Reply #3
To ti je povezano sa krutosti frame-a i vibracijama.

Imas slike tog frame-a? Nesto ti vibrira, a akcelerometri su osjetljivi na to. Probaj slobodno poletit bez self levela, i vidjet ces da se to nece dogadjat, jer tada ne letiš na akcelerometre.

 

Odg: Problemi sa KK

Reply #4
Znam, bez self levela je dobar, ali mi treba self level za izvuć se kad nešto krene loše.

Slike u privitku


Odg: Problemi sa KK

Reply #6
Moguce da frame vibrira na mjestu di su spajani prednji profili.
Al ja bih reko da je prije problem u nacinu montiranja i smjestaju kk plocice. Zasto je smjestena na 4 kata odstojnika?

Gore plocica najvise vibrira. Spusti ju dolje na gornju glavnu plocu, a power board preseli izmedju, ili ispod. Montiraj na tu glavnu plocu plocicu vitroplasta na vijke, a kk2 zalijepi na spuzvicu, bez vijaka. To je ujedno i ispravan nacin montiranja. Osim toga, pregledaj vibracije motora i propova, te ovih spojeva na aluminiju.

Tako ces rijesit problem. Nema drugog nacina

Odg: Problemi sa KK

Reply #7
Nemam pojma, ali mozda ima veze to kaj si produljio prednje ruke. Bar mi se cini da jesi po fotki.

Zato jer sam u padu slomio jedan onaj dio za montažu motora pa sam produžio dva da bude simetrično. Pločica je kriva za pad, znači nije to što sam produživao ruke.


Moguce da frame vibrira na mjestu di su spajani prednji profili.
Al ja bih reko da je prije problem u nacinu montiranja i smjestaju kk plocice. Zasto je smjestena na 4 kata odstojnika?

Gore plocica najvise vibrira. Spusti ju dolje na gornju glavnu plocu, a power board preseli izmedju, ili ispod. Montiraj na tu glavnu plocu plocicu vitroplasta na vijke, a kk2 zalijepi na spuzvicu, bez vijaka. To je ujedno i ispravan nacin montiranja. Osim toga, pregledaj vibracije motora i propova, te ovih spojeva na aluminiju.

Tako ces rijesit problem. Nema drugog nacina

Nisam skužio da se pločica montira na spužvicu na ovaj frame. Zato sam skinuo dio sa starog framea i montirao ga tu. Najvjerojatnije je to jer na starom frameu nije bilo problema. Jel ima kakav drugi način da zaljepim pločicu osim one spužvice sa hobbykinga? Mislim naručiti ali kad budem imao još nešto za naručiti.


Odg: Problemi sa KK

Reply #9
Ja sam je zaljepio zajedno sa kutijom (spužvastom) u kojoj dođe pakirana - ovako nešto
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”


Odg: Problemi sa KK

Reply #11


ponovi ACC kalibraciju prije leta, provjeri balans propova znaju vise smetati nego frejm.

propeleri su balansirani. Ništa onda moram naručit te trake.


Ako si u ZG, navrati do mene pa ti odrezem.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters