Skip to main content

Topic: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita. (Read 30635 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #60
pa ti reci.  valjda je batki trebao koji ciklus da 'proradi'  ;D
..imao takav slućaj.. izgleda da u tehnologiji proizvodnje postoji ipak kao neko 'formiranje' , no to se ponekada preskoči pa imaš problem. QC dakle..
D.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #61
I da li nakon svih mišljenja i iskustva, koje su se baterije oko 3s 5000mAh pokazale korisnije u zadržavanju kapaciteta i dužeg leta. Ja sam kupio 2 kom 3S 5000mAh ZIPPY. S jednom RC JAZO leti skoro 2 min dulje ( oko 7 prva - oko 9 druga minuta sa GOPRO ) uz isti režim letenja. Znači i da isti proizvod ima puno razlike u kapacitetu s istom deklaracijom o kapacitetu. Uvije ih letim zajedno tako da imaju isti broj ciklusa.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(



Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #64
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #66
Ja iman pitanje vezano za baterije od stanice (one sa slabin C );da li njih treba spustat na storage nakon svakog leta?
ja svoju ne praznin iako je svaki put izvadin iz stanice i spremin u metalnu kutijicu.
procita san na netu da i vecina ljudi je isto ne spusta na storage napon.
Kako vi postupate sa ovin baterijama?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

 

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #68
Ja iman pitanje vezano za baterije od stanice (one sa slabin C );da li njih treba spustat na storage nakon svakog leta?
ja svoju ne praznin iako je svaki put izvadin iz stanice i spremin u metalnu kutijicu.
procita san na netu da i vecina ljudi je isto ne spusta na storage napon.
Kako vi postupate sa ovin baterijama?

Ja u svojoj stanici imam onu standardnu life 3S i nikada ju ne vadim niti stavljam na storage pošto letim barem jednom svaka 2 tjedna.
Pazim jedino da nikad ne punim full, a da ne planiram letjeti taj dan. Znači napunim je, odletim malo i ostavim je tako do idućeg leta.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #69
Life baterija je nešto drugačija i puno sigurnija u  odnosu na Lipo.  Osim toga,  ne treba ju niti održavati glede životnog  vijeka .
Dakle,  lipo baterije spuštamo na storage zbog sigurnosti i zbog nešto duljeg životnog vijeka. 

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #70
ja neznan jel moja life.
 Pise da je transmitter pack,i ima 3c.
 2650mah
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #71
Kad mi je jedrilica opala zbog neispravne elektronike, bila je batka 2200mAH unutra koja je planula do te mjere da su ljudi vatrogasce htjeli zvati koliko je bilo dima... Naravno model je izgorio u potpunosti...
Lp,
Alex

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #72
ja neznan jel moja life.
 Pise da je transmitter pack,i ima 3c.
 2650mah


Ante, pa moraš znati dokle puniš bateriju  ;D , life se pune do 10,8V, lipo do 12,6V
Tvoja je pretpostavljam ova iz linka dole, Lipo 3S 2650mAh 1C
Ja ju osobno nebi mazio ako koristim stanicu barem jednom u 2,3 tjedna baš zbog tog malog C rejtinga.

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__36033__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_EU_Warehouse_.html?strSearch=transmitter%20pack%202650

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #73
svoje baterije drzim u expres loncu i nikad nisam imao problema.da dodje do nepredvidjene situacije sigurnosni ventil na loncu bi odradio svoje.nema sigurnij.
NNI (nista nas ne smije iznenaditi) 8)
samo da napomenem u slucaju pustanja plinova kroz ventil na loncu obavezno imati pri ruci gas masku.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #74
Znači, punio si bez nadzora neispravnu bateriju, ali je za "dim" kriv plavi TGY? S takvim pristupom tehnici očekuj još dima!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša