Skip to main content

Topic: dali je jos netko vidio kuglu na nebu? (Read 5823 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

evo da vam recem sta sam vidija ovog ljeta.u osmi misec ovoga ljeta oko 12 sati pustao sam jedrilicu discus sa kamerom toshiba camileo na njoj,let je bia izvrstan termike ka u prici i prilikom prvog leta ugledao sam kuglu na nebu otprilike 2km od mene,u pocetku se nisam previse obazirao jel sam pratio model.i onda opet prilikom drugoga leta jedno 45 min od prvoga puta kugla je opet bila na istome mjestu.prvo sam mislja da je avion koji ide prema meni,ali posto smo kuglu gjedali oko 15 min i nebo je bilo kristalno cisto bez iti jednog oblacka skuzili smo o cemu se radi.nastojao sam je uhvatiti kamerom ali,prilikom tih pokusaja zaboravio sam na bateriju pa sam na kraju imao grubo prizemljivanje.kugla bi stala na mjestu i odjedanput bi nestala na nekih 5s i onda bi se opet pojavila,neverojatno  ??? . evo primjer jedne,kugla u mome slucaju je bila indetnicna ovoj na videu samo na vecoj udaljenosti Ufo in svizzera   .ko zna sta bi sve vidili na nebu kad bi buljili u nebo kao prilikom pustanja modela ;)

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #1

Quote
odjedanput bi nestala na nekih 5s i onda bi se opet pojavila,neverojatno

vanzemaljac sigurno nije bio, oko toga ne brini, cloaking device bi ti srušio model zbog interferencija....  :D  ;D

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #2
Vjerojatno meteorološka radiosondaža, vrlo često vidim takav 'balon' jer sam blizu ovoga:
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=sonda&param=maksimir
a kod nas ima i ovdje:
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=sonda&param=zadar   (obrati pažnju na sliku na dnu stranice)


Ciatt: Radiosonda je kutijica sa senzorima koja se šalje uvis vezujući je za balon punjen vodikom.
Takvih sam se balona nagledao i više ne trzam na 'NLO pričice'. U zadnje vrijeme fakini uzmu neki balon, napune ga plinom lakšim od zraka, a ispod ovjese neku svjetiljku i puste navečer. Stvar u noći svijetli iznad naselja i svi gledaju NLO, novine i lokalne radio postaje imaju o čemu baljezgati..
Damir

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #3
nevejrujem!ja sam na otoku okruzen morem jedva imamo postu kamoli meterolosku stanicu  :D .uostalom da je meteroloski balon u 45 min bi odletija u pm...............i nebi nestaja pa se opet vratija...............nikakve opticke varke nije moglo bit jel je vrijeme bilo kristalno i to se  toliko dobro vidlo isko kad da gledam u planinu!

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #4
imal sam i ja slicnu pojavu ljetos kod Raba.


ne volim pricati detalje jer ispadnem krelac pogotovo ako takve stvari spomenem velikim vjernicima...


uglavnom i moj slican objekt je bio na visini vidljivoj golim okom cca 5 minuta....
i onda odjednom nestao .... najbolje od svega je da sam gledao cijelo vrijeme u njega i nisam uspio shvatiti što je i kak je mogao nestati...


s druge strane ako nije meterološki balon onda se netko od turista igrao sa nekim balonom koji je vjerojatno pukao nakon nekog vremena u zraku i time objašnjavam nagli nestanak.
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #5
I ja sam često videl takve pojave,da ne velim vanzemaljce,ali sve je nestalo kad sam prestal pušiti travu.... :D :D
Robert

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #6
s obzirom na raniji post kolege sada ću ući u rizik i napisati nešto malo ozbiljnije...
 
naime,
 
meni je osobno najdraža rečenica iz filma "Contact" koja otprilike kaže da kada bi bili sami u svemiru onda bi to bio veliki gubitak prostora....Marijom što se tiče velikih vjernika, konkretno Katolička crkva ne isključuje postojanje života izvan planete Zemlje...premda pretpostavljam da si ti mislio na neke druge vjernike  :)
 
osobno apriori ne odbacujem mogućnost da nismo sami...tvrditi da jesmo u tako velikome prostoru nekako bi mi bilo vrlo egoistično i ograničavajuće bez obzira vjerujemo li ili tvrdimo da ga je stvorio Bog - Tvorac ili da je sve posljedica kaosa...no, što je kolega vidio toga dana otom potom...
 
lp

Toni

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #7
s obzirom na raniji post kolege sada ću ući u rizik i napisati nešto malo ozbiljnije...
 
naime,
 
meni je osobno najdraža rečenica iz filma "Contact" koja otprilike kaže da kada bi bili sami u svemiru onda bi to bio veliki gubitak prostora....Marijom što se tiče velikih vjernika, konkretno Katolička crkva ne isključuje postojanje života izvan planete Zemlje...premda pretpostavljam da si ti mislio na neke druge vjernike  :)
 
osobno apriori ne odbacujem mogućnost da nismo sami...tvrditi da jesmo u tako velikome prostoru nekako bi mi bilo vrlo egoistično i ograničavajuće bez obzira vjerujemo li ili tvrdimo da ga je stvorio Bog - Tvorac ili da je sve posljedica kaosa...no, što je kolega vidio toga dana otom potom...
 
lp

Toni

Predpostavljam da si mislil na moj post,no ako si primjetil smajliča zaključil si da je zajebancija.
I ja isto vjerujem da ima akvih stvari i pojava,jer sigurno je da nismo sami....
Robert

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #8
 :)

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #9
s obzirom na raniji post kolege sada ću ući u rizik i napisati nešto malo ozbiljnije...
 
naime,
 
meni je osobno najdraža rečenica iz filma "Contact" koja otprilike kaže da kada bi bili sami u svemiru onda bi to bio veliki gubitak prostora....Marijom što se tiče velikih vjernika, konkretno Katolička crkva ne isključuje postojanje života izvan planete Zemlje...premda pretpostavljam da si ti mislio na neke druge vjernike  :)
 
osobno apriori ne odbacujem mogućnost da nismo sami...tvrditi da jesmo u tako velikome prostoru nekako bi mi bilo vrlo egoistično i ograničavajuće bez obzira vjerujemo li ili tvrdimo da ga je stvorio Bog - Tvorac ili da je sve posljedica kaosa...no, što je kolega vidio toga dana otom potom...
 
lp

Toni




sami nismo ..... ima nas 6 miljardi i 800 miljuna
i puno previše je onih koji ne spadaju na naš planet i koje bi trebalo lansirati nazad u svemir.


nažalost u našoj državi spominjat vjernike je tabu tema jer malo njih vidi razliku između crkve i vjere.
(no o tome se obicno izjašnjavam na drugim forumima)
uglavnom kad takvima koji su na razini razmišljanja iz 15-17 stoljeca spomeneš da je nešto letjelo (osim ptice) ispadaš lud....
oni kad dignu glavu prema nebu ne vide ni avione jer ništa osim price nemre letiti.
a sunce se još uvek okrece oko zemlje...
na žalost ne mogu ih izbaciti iz svog života .... pa je oprez oko svemirskih brodova i iznošenja teze da sam vidio da nešto ide nebom a da nije vrabac ušao u moj krvotok...
 :)


 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #10
eh marijom kada dovršim quada i dole ga osvijetlim s plavim i zelenim ledicama pa po mraku dignem iznad krovova u Dubravi što misliš koliko će sutradan biti NLO viđenja i to s pravom ...lebdjet će na mjestu, imat će sjajna svjetla pa će onda naglo ubrzati u jednom smjeru, pa se onda opet vratiti na isto mjesto, pa rotirati, pa onda naglo nestati...kuš bolje....
 
no, bez obzira na prošlost kršćanstvo se ipak razvija i to ga bitno čini različitim od ostalih religija koje su ostale na istom stupnju razvoja kao i prije nekoliko tisuća godina...no, kao što kažeš to je tema za neke druge forume, premda pitanje jesmo li sami u svemiru sa sobom nužno povlači kako suvremene prirodoslovne znanosti tako i teološke i filozofske...
 
lp

Toni

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #11
a sunce se još uvek okrece oko zemlje...


To je potpuno točno: svatko, pa čak i slabovidni mogu vidjeti da je Sunce ujutro na istoku, a navećer na zapadu, pa jasno se zakljućuje da se Sunce okreće oko Zemlje!
Tko je mogao uopće drugaćije zamisliti?


Damir

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #12
a sunce se još uvek okrece oko zemlje...


To je potpuno točno: svatko, pa čak i slabovidni mogu vidjeti da je Sunce ujutro na istoku, a navećer na zapadu, pa jasno se zakljućuje da se Sunce okreće oko Zemlje!
Tko je mogao uopće drugaćije zamisliti?


Damir


istina .... teško je zamisliti....


ali pisalo je na internetu nedavno pa sam ja prihvatio tu tezu.


prvenstveno je utjecalo na mene to što sam si i znanstveno dokazao to okretanje...


nakon gajbe piva tlo pod nogama mi je bježalo na lijevo...
to znaci da se zemlja okrece na lijevo a moje tjelo pokušava zadrzati pravocrtno kretanje...


oni koji ne vjeruju neka probaju ...
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #13

pa je oprez oko svemirskih brodova i iznošenja teze da sam vidio da nešto ide nebom a da nije vrabac ušao u moj krvotok...
 :)

 
čuj takvim ljudima to moraš objasniti na krajnje oprezan i slikovit način, teško je nekima objasniti nešto što nije sa sigurnošću dokazano. Najbolji su mi oni koji zagovaraju teorije zavjere da čovjek zapravo nikada nije sletio na mjesec nego je sve to NASA iscenirala a Rus je priznao da je NASA-in scenarij bolji od njihovog pa su priznali poraz u utrci za mjesec.
 naravno ima i one druge strane koji sve što ne mogu objasniti pripisuju posjetiocima iz svemira, na kraju sama činjenica da je UN postavio čovjeka koji će posredovati u budućim kontaktima sa svemircima govori dovoljno o tome da vlade posjeduju više nego dovoljno informacije o onome o čemu mi samo nagađamo, pa je tvrditi da smo sami u ogromnom prostoru svemira po meni krajnje primitivno...   :)
 
 

Odg: dali je jos netko vidio kuglu na nebu?

Reply #14
daju nam van na kapaljku po malo....koliko oni smatraju da je potrebno....


zamisli senario da jednom Romulancu ili Klingoncu otkaže uređaj za skrivanje kod preleta preko majke nam zemlje...


pola ekipe bi odmah srce okinulo
30 % bi napravilo harakiri nad sobom i bližnjima jer bolje da se oni sami srede nego da ih "elijen" pojede


onaj ostatak bi bio podjeljen na one koji bi :
mislil da je to neki holivudski trik i nastavili sa "rolanjem zelenila"
pitali se zakaj se skrivate... i zakaj se niste prije pokazali...


naravno da si vlade i znanstvenici nemru dozvoliti da tolika populacija okine odjednom...


recimo mi hrvati bi odmah prestali sa radom i mislili da nam "elijeni" buju dali kredita i blagostanja
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe