Skip to main content

Topic: RCWings Zagi XL (Read 94921 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #345
Ovog lika bi pogodio sa obje noge u glavu i onda bi skakao po njemu jedno petnajstak minuta, toliko mi ide na živce :D


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #347
Snimio sam i tehniku lansiranja koju vecinom koristim.
Pogledajte polozaj zakrilca kod lansiranja.
Pokazala mi se najbolja, izuzetno korisna kod modela koji zarone kod poljetanja.
Bitno je kasnije popustiti desnu palicu.

http://www.youtube.com/watch?v=KSQSQ5TfCzo



Odg: RCWings Zagi XL

Reply #350
Jos jedan dokaz da je Zagi XL odlican pocetni/univerzalni model,
kolega nakon simulatora leti bez trenera.




Odg: RCWings Zagi XL

Reply #351
Stanica kaze 43 sata.


Stiropor pokazuje znakove istrosenosti, no i ja pretjerujem s snagom.


6x4 - 14.8V / 696W / 47.0A / 1.17kg thrust
to su tvornicka testiranja a ja sam stavio 7x6 na 4s i ide raketno vertikalno, no nakon par sec pun gas fluter ga pocne kidati, pa sada idem vertikal gore i lagano kruzenje nazad.
Ne bi skodilo da stavim ojacanja, ali kako je do sada izdrzao ostavljam to za nekog buduceg.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #352
i cijelo to vrijeme nisi osjetio potrebu ukopati servace i eventaulno regler, da bas ne pretjerujemo sa ukopavanjem baterije :)


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #353
i cijelo to vrijeme nisi osjetio potrebu ukopati servace i eventaulno regler, da bas ne pretjerujemo sa ukopavanjem baterije :)




Palo mi je na pamet, ali ojacanje krila je bilo prije a ni to nisam.
Reglere sam mjenjao, 70A je otisao na Ivora koji je isto presao na 4s ( brzi je), 50A je stavljen na XL laksi je.


XL sam letio na 2200 3s, 2650 4s, 2 x 1300 3s i jos par kombinacija s ukopavanjem baterije ne mozes lako dobiti CG,
letio je s FPV, s gopro, s OSD i za svaku kombinaciju isao je drugaciji raspored da teziste ostane tako da je slobodna baterije jednostavnije.
Regler se bolje hladi kada je slobodan.


Za servace je puno bolje ukopano, taj dio preporucam ukopati, jedino sto kada je XL bio prototip nisam znao koliko treba podignuti zakrilca pa je bilo brze ispitati kada imam pristup sarafu servaca.


Uglavno svima preporucam ukopovati i napraviti posteno, XL je trebao biti jeftini prototip ali nisam racunao da Plavi pogodi iz prve. :-)




Odg: RCWings Zagi XL

Reply #354
:)

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #355
može pitanje, dal je normalno da je CG nađen i određen na zagiju i pri maloj brzini on leti fino i ravno a kkad se doda gas on se diže ili kad ide u vjetar isto se diže

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #356
Normalno. To ljudi rjesavaju sa mixom da kak dodaju gas im spusta stanica nos...

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #357
hmm, morat ću to pogledat al ja te mixeve ne kužim imam stanicu flysky fs t6

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #358
A cuj, mozes sam kad dodas gas amortizirat palicom, provat skuzit kako to napraviti na stanici, ako se da ili uzicat nekog na livadi da ti slozi, ako ce znat...

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #359
a dobro, to i radim a ito tako mislim da znam jednu meni dragu osobu koja će to malo predrkat