Skip to main content

Topic: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$ (Read 12404 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Evo za one koji si ne mogu priuštiti Weatronic nešto povoljnije:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9770&Product_Name=Corona_2.4Ghz_DIY_Module_&_RX_(DSSS)_
Kritike su vrlo povoljne. Sudeći prema ovom testiranju, Corona je više T(riple)SSS nego D(ual)SSS:
http://www.rcmodelreviews.com/corona_dsssv2.shtml
Nezgodno što nema diversity-ja, ona dva brka su zapravo jedna antena.
I hack modul je dosta jeftiniji od JR ili Futaba modula.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #1
Zanimljivo, no postoji problem: modul radi od 8 do 13 V deklarativno, a to znači da sa MPX-om može biti problema.

Usput, vidim da si specijalista u području 2,4 giga: možeš li objasniti gdje si našao da DSSS znači Dual SSS ili što već?

Damir

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #2
Eh da! Uhvatio si me u krivoj pretpostavci. Obzirom da bar neki sustavi koji su DSSS rade na dvije freknencije (npr Assan za kojeg sam sam provjerio) pretpostavio sam da je D=double. ALI: DSSS=direct-sequence spread spectrum.

Ovo što se tiče napona je zanimljivo, jer za JR/Futaba module piše 4.8-6V iako koriste 8C baterije = 9.6V!
Mislim da nema razloga vjerovati da je DIY modul toliko različit od ova dva (ovaj podatak da radi 8-13V je i na Coroninim stranicama) da ne bi radio na 6V. U svakom slučaju kad opet dođe na stock ja ću ga uzeti pa ćemo vidjeti.

BTW nisam ja stručnjak, nego nadristručnjak :-X

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #3
Tako nekako i ja razmišljam: tx modul je vjerojatno isti za sve pa i za hack, stvar je samo pakiranja. A ovo 4,8-6 se vjerojatno odnosi na prijemnike. Jedino je Corona opet ukenjala stvar u početku: imaju dvije, međusobno nekomaptibilne verzije za DSSS, V1 i V2 . A rade i FHSS ali ih UH ne nudi. Navodno im je FHSS totalni promašaj.
Poz,
Damir

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #4
Htio sam otvoriti novu temu' Ivana Iowu sam poslušao', ali ovo spada ovdje: nakon što je Ivan Iowa posvjedočio da je više od 50 modela na 2,4 bilo u zraku istovremeno i sve prošlo bez smetnji, morao sam probati.

Dakle, nabavio sam najlošiji, najjeftiniji i najbijedniji modul i prijemnik od Corone, modul je za Futabu, ali sam ga haknuo za MPX... proveo neke pokuse, ugradio ga na model, letio dva dana depronca, napravio rigorozni range test i..i sve OK !
Stvar šljaka bez problema, jedino sam primijetio da kućni wi-fi ima nešto manji bandwith u blizini uključenog modula, no to ćemo još provjeriti.

Prilažem slike, tko voli, neka hakira modul kao i ja. Burek od posla  ;)

Damir

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #5
di je to sllikano?

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #6
Znači do krajnje granice vidljivosti ?  ;)

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #7
jel bila magla?


Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #9
koji je to dan bio?


Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #11
jesi to ti na slici?

Odg: Corona hack modul i prijemnik na 2.4GHz za 29$

Reply #12
Nemog ga odavati , ko što si mene  ... vidiš da je stavia crne očale ,, sad je tu inkognito!!!!!!!!!

Sad ka udre na fitnes i opali po dijeti niko ga neće prepoznati ni na 2.4 GHZ.......
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""