Skip to main content

Topic: idemo preko satelita - (Read 3164 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

idemo preko satelita -

Damire,je li to to o cemu smo govorili ?

Odg: idemo preko satelita -

Reply #1
Definitivno - NE !  Satelit prijemnik ovdje oznacava dodatni prijemnik sa antenama. Dakle osim osnovnog prijemnika, postoji jos jedan ili vise njih koji se spajaju na 'glavni' i nazivaju ih sateliti.
Njihovim rasporedom unutar modela osigurava se da antene 'pokupe' signal pod raznim kutevima i tako postignu sigurnost veze. Sistem se zove 'antenna-diversity' jer centralni prijemnik moze birati antenu sa naboljim signalom u datom momentu, trik je poznat odavna.
Ovo je uobicajena praksa kod Spektruma: http://www.spektrumrc.com/DSM/Products/airReceivers.aspx
a i neki drugi nude takve prijemnike.

Damir

PS. i ovaj post je napisan na notebook računalu koji je koristio jedan takav 'antenna diversity' između samog računala i ADSL routera.  :)

Odg: idemo preko satelita -

Reply #2
malo sam se pozabavio ovim i vidim ja sam to bukvalno interpretirao,da sam u Minhenu ne bi mi se to desilo,
pojedini prijemnici imaju i 4 prijemnika-satelita,
OK,sad je sve jasno e ako mi jos mozes reci da li to i kakvu prednost ima,ako uopste ima na jedan prijemnik ustekati jos 4 druga,gdje je tu sta!

Odg: idemo preko satelita -

Reply #3
OK,sad je sve jasno e ako mi jos mozes reci da li to i kakvu prednost ima,ako uopste ima na jedan prijemnik ustekati jos 4 druga,gdje je tu sta!

..pa kao što napisah, centralni prijemnik može izabrati najbolji signal sa svih 'satelitskih' prijemnika i tako osigurati postojanost veze.

Damir

Odg: idemo preko satelita -

Reply #4
OK,sad je sve jasno e ako mi jos mozes reci da li to i kakvu prednost ima,ako uopste ima na jedan prijemnik ustekati jos 4 druga,gdje je tu sta!

..pa kao što napisah, centralni prijemnik može izabrati najbolji signal sa svih 'satelitskih' prijemnika i tako osigurati postojanost veze.

Damir

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6449&Product_Name=AR9100_DSM2_9Ch_PowerSafe_Receiver


Osnovni prijemnik s tri satelita ipriključak za dva različita napajanja. To je top prijemnik kojem se može povjeriti i ozbiljan model.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO