Skip to main content

Topic: Šlep kanta (Read 63995 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Šlep kanta

Reply #180
Vidim da je termostat mrak, može malo opisa i cijena?
 
Zavidna veličina komore.
Pri upotrebi ovih lampi treba biti jako oprezan. U ovakvom razmještaju bez ventilatora u prostoru a i s njm razlika temperatura grijanog objekta na osvjetljenoj i strani u sjeni može biti i do doplo pa treba konrtrolirati i jednu i drugu stranu.
 
Jednom znancu je zbog takve greške uništen i odljevak i kalup, mjerio je prosječnu temperaturu negdje u sredini. Temperatura uz lampu je bila tolika da se odjeljivač (vosak) rastopio i smola se zaljepila na kalup.
 
Kad su lampe usijane toplina se širi skoro pravocrtno od njih, tako da grijanja u sjeni skoro da nema.
 
Na tom trupu bi stavio lampe točno pod kobilicu i u kalupu bi mjrio temperaturu.
Samo prijedlog!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #181
Zaboravio sam, Alu folija s unutrašnje strane znatno bolje rasporedi temperaturu u cijeloj komori.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #182
Fala na prijedlozima, mislio sam ja to objesiti po sredini komore. Za sad ne grijem jako samo toliko da se upali. Termostat ima po web shopovima, cijena oko 15€

Odg: Šlep kanta

Reply #183
Podesio sam predpaljenje ;D .

Na motoru je  prerađenja propela 24x10 na 22x10 znači skračeni su vrhovi ali širina kraka je ostala ista.
Propela izgleda puno masivnije od 22x8 ili 22x10.

Bez problema mogu dobiti 6000 okretaja s onim lošim ispušnim loncem.
Temperatura na glavi motora je 65Co u leru i 73Co pri 6000 okretaja.

Nema ni naznake da bi bila koja detonacija.
Solidno prima gas, nije to takmičarski motor, ali u odnosu na flaksericu bez opterečenja ništa ne zaostaje.
elektronika ipak doprinosi mirnijem radu motora.

Ler gas mi je na 1200 okretaja i ne gasi se  ;D .

Kad je motor jako razdešen, loš kut predpaljenja, nepodešena Low dizna, nepodešena High dizna motor se još uvijek vrti 5600 i ler na 1600 uz 85Co na glavi.
Tako žilavi motor dugo nisam vidio, zaista nije "gepard" ali sigurno radi ko "slon".

Nije badava na listi preporučenih motora za Šlep mašine.

Naravno da će se voditi i evidencija rada motora u zraku, telemetrija osim prenosa podataka u živo ima i loger pa se podaci mogu analizirati doma u miru.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO


Odg: Šlep kanta

Reply #185
I koliko je stupnjeva u predpaljenju?

Ostavio sam na 28o

Radio je i sa 17 i sa 32

Na 32 je znao zaštucati kod naglog dodavanja gasa, as 17 se nije htio vrtiti preko 5600 ali je ler mogao biti na 1000 okretaja.

Baš se treba igrati i podesiti prema uvjetima letenja a ne prema mjerenjima na stolu.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #186
Podesio sam predpaljenje ;D .

Na motoru je  prerađenja propela 24x10 na 22x10 znači skračeni su vrhovi ali širina kraka je ostala ista.
Propela izgleda puno masivnije od 22x8 ili 22x10.

Bez problema mogu dobiti 6000 okretaja s onim lošim ispušnim loncem.
Temperatura na glavi motora je 65Co u leru i 73Co pri 6000 okretaja.

Nema ni naznake da bi bila koja detonacija.
Solidno prima gas, nije to takmičarski motor, ali u odnosu na flaksericu bez opterečenja ništa ne zaostaje.
elektronika ipak doprinosi mirnijem radu motora.

Ler gas mi je na 1200 okretaja i ne gasi se  ;D .

Kad je motor jako razdešen, loš kut predpaljenja, nepodešena Low dizna, nepodešena High dizna motor se još uvijek vrti 5600 i ler na 1600 uz 85Co na glavi.
Tako žilavi motor dugo nisam vidio, zaista nije "gepard" ali sigurno radi ko "slon".

Nije badava na listi preporučenih motora za Šlep mašine.

Naravno da će se voditi i evidencija rada motora u zraku, telemetrija osim prenosa podataka u živo ima i loger pa se podaci mogu analizirati doma u miru.

E sada kada poletis a kako imas nizak broj obrtaja u lerlaufu,
kod sletanja u Ler i pod Kutem ca, 45*  dole BEZ tvojih Flapsova,
Prop ga koci bolje od bilo kakvih Flapsova a taj ZVUK tada u poniranu je NEZABORAVAN,

Motor se jedva malo cuje samo pistanje Zraka !

Poz. Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #187
Zatisje pred BURU !

 

Odg: Šlep kanta

Reply #188
Zašto stoji projekt?
 
Oprema je plačena 24.03.2012
 
4/5/2012 7:50:00 PM HONG KONG  Receive item from customer   
4/11/2012 11:15:00 PM HONG KONG HONG KONG AIR MAIL CENTRE Send item abroad (EDI-received)  
4/23/2012 3:04:00 PM HONG KONG HONG KONG AIR MAIL CENTRE Insert item into bag   
4/30/2012 7:51:00 AM CROATIA ZAGREB 10003 PI Receive item at office of exchange (Inb)  
4/30/2012 8:40:00 AM CROATIA ZAGREB 10003 PI Send items to domestic location_1   
4/30/2012 9:46:00 AM CROATIA 10004 ZAGREB CARINA Send item to customs 

i ovaj tjedan nejde na carinski pregled >:(
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #189
a kaj cekas da ti dodje?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Šlep kanta

Reply #190
zasto je ova odlicna gradnja stala ?