Skip to main content

Topic: moj prvi airplane (Read 20803 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: moj prvi airplane

Reply #75
Eto, završio i ja svog Yaka :)
Lagan i brz za izradu, ali karbon šipke za pomicanje kontrolnih površina uzele su mi dosta vremena, pa čak i nešto malo živaca...
Probni let kad nađem slobodnog vremena, ne bu tako skoro  :'(

di si uzeo te sipke i kako si ih pricvrstio,moje su zeljezne i nakraju sam ih u obliku slova Z iskrivio ali to je tesko
ima motor snage ali bolej bi bile te karbonske

daj ako ti nije frka da poslikas taj dio kako si montiro
i di si ih nabavio?

Odg: moj prvi airplane

Reply #76
Ja radim na dva načina:
1) uzmeš šipku za kontrolnu površinu
    - pripremiš jedno 3-4 cm najveće spajalice koje nađeš (ja imam one od 4-5cm) ili neku žicu toga tipa
    - izravnaš taj mali dio od 3-4 cm i prisloniš na vrh CF šipke i staviš CA ljepilo preko toga
    - pustiš da se malo osuši
    - prebaciš preko komad heatshrink tube materijala i zagriješ polako da se stisne oko ljepljenog dijela i to je to (nemoj samo previše na plamen da
      se lijepilo ne otpusti)

2) sve isto kao gore samo BEZ upotrebe heatshrink materijala
    - uzmeš sintetički konac neki i zavežeš komad žice za CF na kraju, te staviš kap CA na to mjesto veza.
    - počneš motati ukrug stisnuto i na kraju dok držiš to tako stisnuto, natopiš s CA ljepilom
    - AKO imaš heat shrink tube možeš još preko toga ga staviti i tada nema šanse da pukne ili što god (depron namjena)

Nisam doma ali budem stavio sliku koju kada dođem.

Ovo je super i zato jer je turbo lagano za upotrebu gdje treba na svaki gram paziti.
Tipa konac/ 1.5mm CF /te tanka žica, ultra lagano. Jedino lakše od toga je pull-pull veza s nekim sistemom niti od posebnih materijala(flaks i mikro sajle).

Odg: moj prvi airplane

Reply #77
ako nemaš karbona, kao što ga ja nemam, možeš koristiti bambus ražnjiće iz supermarketa. Djeluje  :D
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: moj prvi airplane

Reply #78
Evo, dečki već objasnili. Ja sam radio s 2 mm carbon šipkama. Nešto sam imao a jednu kupio  u RC modelu u Prečkom. I Moriaty se javio s ponudom, još jednom hvala :)
Ja uvijek moram zakomplicirati stvar, tako da sam na kraj šipke stavljao http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5119 i tu još nagurao komad klavirske žice 0.8 mm, savijene pod 90 stupnjeva, a nakon pripasivanja sve (dobro, ne baš sve :D) zalio s epoxyjem.
Model s batkom Rhino 610 2S, FC 2805 1600 kv, servaćima, prijemnikom i ostalim spremno za let 204 gr  :-*
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: moj prvi airplane

Reply #79
Obavezno CF šipka ili nekaj kroz fuse.
Slažem se u potpunosti. Originalni nacrt je vrlo slab na trupu iza krila, to je i dokazao video crasha 8)
Već na drugom modelu ubacio sam letvicu :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: moj prvi airplane

Reply #80
Zokizo,  jeste umiksali elerone na stanici ?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: moj prvi airplane

Reply #81
stanicu koristim od belt cp v2 helija samo sam switcheve iza baterije 1 stavio na ON 2 stavio an OFF i sve radi
sljedeci tjedna bi mi trebali doci reciveri za spektruma ap ti opsiornije mogu reci kako je to napravljeno
ako do tad ne rijesis to