Skip to main content

Topic: neo n7 na crius- pomoc (Read 3304 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

neo n7 na crius- pomoc

Nakon puno muke uspio sam fino poletit,nakon autotuna stvarno je stabilan....althod radi super,poshold solidno ali loiter i rtl nikako bjezi na sve strane...nakon puno citanja isprobao sam compassmot i dobio super rezultat preko 130% smetnje na kompasu na pola gasa....dali mi netko moze pomoci kako da to smanjim....crius je odignut 3cm od esc i ispod je baterije nekih 4cm

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #1
Imao sam ga na jednom quadu, radi korektno, sličan APM-u. Bio sam zadovoljan s njim, prodao ga zajedno s quadom. Ako staviš Megapirate firmware radi i sa Mission plannerom. Može se staviti i Multiwii. Nisam imao problema s njim, ali ako si početnik uzmi nešto s manje podešavanja. Uglavnom potraži malo po netu (ključne riječi: CRIUS AIOP , MegapirateNG). Nema više podrške što se tiče Megapirate-a (zadnja verzija MNPG 3.1.5. R2) http://www.megapirateng.com/.
Nadam se da sam barem malo pomogao.

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #2
Obzirom da si stavio Megapirate firmware, sad se lijepo spojiš na Mission planner i tamo radiš sva podešavanja. Rade skoro sve funkcije kao i na APM-u, jedino ne snima Log file.
Dakle kreneš odavde:   http://copter.ardupilot.com/

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #3
Zavisno koja je verzija v1 i 1.1 ti imaju samo a0 i A5 izlaze pa nemre spojit externe ledice te je baro u plastičnom kucusti. V2  ima izlaze do A7 i baro je u metalnom kucustu te čip za log koji neradi s apm-om. Ak nije puno para bilo je HK akcija za 39$. OK je kontroler.

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #4
verzija je 1.1
patim se vec dva dana....neupravljiv je dam malo gasa on baca na sve strane nezz vise sta da radim i gdje da gledam,sve sam proso i nista nisam naso

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #5
Ponovno staviti apm preko flash programa za MGP. Projveri izlaze za motore i konfiguraciju. Ako je sve Ok , probaj smanji vibracije spuzvama/moongelom, ili u apm-u stavit manju osjetljivost gyra mislim da je opcija gyro filter cutoff (0 nema filtera   127-ispeglano). LP

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #6
Ako koristiš APM-ov fw, imaš u Mission Planneru test motora, kreću od gornjeg desno pa donji desno, donji lijevo i gornji lijevo. Tako provjeriš dali si motore tj reglere dobro spojio. Pošto je quad neupravljiv prvo pogledaj navedeni respored te položaj kontrolera u odnosu na HUD u Mision Planner-u.

Odg: Crius AIO v1.1 flight controller with GPS

Reply #7
hvala na pomoci...pogledao sam motore dobro su spojeni i idu redom kao sto si naveo....to je do pid postavki....malo sam mrdo i bolje je pa ona jos malo i opet nevalja...svaka pomoc dobrodosla

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #8
Nakon puno muke uspio sam fino poletit,nakon autotuna stvarno je stabilan....althod radi super,poshold solidno ali loiter i rtl nikako bjezi na sve strane...nakon puno citanja isprobao sam compassmot i dobio super rezultat preko 130% smetnje na kompasu na pola gasa....dali mi netko moze pomoci kako da to smanjim....crius je odignut 3cm od esc i ispod je baterije nekih 4cm

Ajde super što si ga napokon vinuo u zrak. Malo mi je čudno da ti PosHold radi solidno, a Loiter ne, jer su u biti jako slični modovi.
Da bi riješio te interferencije, moraš cijeli modul, tj. gps i kompas dići barem 10cm iznad svega. Za prvu ruku stavi ga na neki improvizirani stalak, pa poslije naruči ovo.

http://www.aliexpress.com/item/B008-DJI-black-GPS-Folding-Base-Antenna-GPS-Set-Fitting-Seat-Foldable-Bracket-Holder/1818769401.html
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Black-Plastic-Protective-Cover-Case-Shell-for-GPS-Antenna-Neo6m-Ublox-APM2-5-MWC/32243520128.html


edit:
Ne znam dali taj FC ima kompas na sebi i dali njega koristiš, jer da bi postigao najbolje rezultate ugrađeni kompas bi trebao isključiti i koristiti isključivo onaj koji dolazi sa GPS modulom.

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #9
Hm...kompas je na fc-u a gps koji koristim je ublox neo 6m...sad nezz dal na njemu ima kompas cisto sumnjam moram provjerit....loiter pocme kruziti oko jednog mjesta i onda poleti u jednu stranu....jednom odletio sva sreca drvo ga zaustavilo...

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #10
Jesi mjerio vibracije? Na cemu imas montiran konroler?


Meni loiter nije proradio dok god nisam sveo vibracije na prihvatljivu mjeru.

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #11
Montiran je na gumenim distancerima mislim da ublazavaju vibracije...morat cu nekako provjerit

 

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #12
Ako neznaš kako se radi pogedaj:
http://www.youtube.com/watch?v=w4G4K5Q27hw
Svaki motor+prop posebno mjeriš da vidiš na kojem kraku je problem...

Što se tiće montaže, ja sam se odlučio za mali "trampolin" i pokazao se savršeno...

Montiran je na gumenim distancerima mislim da ublazavaju vibracije...morat cu nekako provjerit

Odg: Crius aio 130% kompas smetnje

Reply #13
Hvala puno na pomoci...cini se da je najbolje uzeti vanjski kompas....dali mi netko moze preporucit neki da pase na crius.samo kompas bez gps-a