Skip to main content

Topic: Osijek - modelarski Air Show (Read 22902 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #31
Ma kad se dobro "našpricaš" iznutra ne bodu te male dosade.. a za to je Osiječko uvik u Osijeku pri ruci ..ne trebaju kojekakvi sprejevi...  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #32
dovest cu i ja svoju trokolicu  :D


Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #33
Organizatoru predlažem da počne igrati bingo. Nema ni oblačka u subotu nad HR, što je stvarno rijetkost ove godine i prava sreća.
[attachimg=1]


Nego, trebat će neki popis za kanale ( 35 MHz). Ima nas old school modelara još dosta, pogotovo ovdje na istoku.....e da, volim kad ima puno svinjskih nogica u čobanjcu. Zadnji put je bio za 5 + :)


Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #35
Evo da se i ja javim u razgovoru večeras sa glavnim kuharom moli bih sve koji dolaze da se jave Čoku ili meni na 0993090309 do četvrtka ujutro radi nabave materijala za čobi ,kolege slovenci dolaze u petak i ako neko želi prespavati u subotu ima još par mjesta neka se javi spavanje je na aerodromu u našim prostorijama, ponesite sve što leti za subotu je proglašen notam tako da je aerodrom samo za modelare u vremenu od 9 do 18 sati DOBRO DOŠLI

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #36
u koliko sati počinje okupljane u subotu? znam da traje tri dana ali da nebi došao prerano  ::)


Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #38
Iskreno nadam se suncu ali sam sretan sto vise nije tako jako jer kada sam s proslog aero meeting-a doso kuci bio sam paprika koju su komarci pojeli ...  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #39
Pitaju mnogi kakav je teren za letenje.
Pa malo da upotpunim, tko nije bio ne zna da imamo svakakav teren, od trave pa sve do asfalta.
Glavna pista je dugačka 1.5 km i široka 50ak metara, dakle dovoljno za svaki model kod nas.
Osobno sam možda jednom iša ona tu pistu, prilazne ceste su asfaltirane i dužine 800m, tu najčešće letim, jer je to sasvim dovoljno za gotovo svaki model.


Slika iz zraka sa goole mapsa, gdje je sve objašnjeno:


https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=z-_7ZEN9ztiU.k6ENV6X4ZDcw


Kod modelarske kućice imamo struju 220V i dovoljno produžnih kablova za punjenje baterija, stolove ,stolice, suncobran, asfaltni podij za modele i nastup mažoretkinja, starleta i sponzoruša (e to morate dovesti sami) . :)


Za stare modelare, imamo i tablu sa frekvencijama  i kanalima (35 i 40 MHz stanice) tako da ne bude zabune i nedajbože problema.


Puno ljudi me pita i za kotizaciju za čobanac.
E pa mili moji , mi u slavoniji ne znamo što je ta riječ kotizacija, niti nas zanima..
Važno nam je da se svi lijepo podružimo, razmjenimo iskustva ,budemo malo ljubomorni na tuđe modele...  :)


I to je to.
Prognoza obećava odličan dan, samo da bude što manje vjetra.




Na ovoj slici je modelarska kućica s podijem, i glavna i sporedna prilazna cesta do glavne piste. Tu ćemo biti locirani :







Tko ne voli slike sa Google mapsa ,onda neka pogleda 2 ovogodišnja videa, snimano sa lokacije druženja:


http://www.youtube.com/watch?v=lSCAofbiBI4




http://www.youtube.com/watch?v=BQTh0oy8iu0
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #40
Dali se autom ide do kućice ili...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #42
Prilaz kućici je s autom, naravno. Pa treba modele i opremu nekako dovesti. Inače, na aerodrom ulaz s autom imaju dozvoljen samo modelari baš zbog toga što mi vučemo svega i svačega. Put prilaska je nacrtan na karti koju sam postao.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #43
Ok, kao i zadnji put.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Osijek - modelarski Air Show

Reply #44
Bolje ne može!  :D

[attachimg=1]
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35