Skip to main content

Topic: Moj prvi zagi (Read 6624 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi zagi

Pozdrav svim muskim i zenskim pilotima :)
Evo moj prvi zagi koji ce biti sklepan od -
ESC-25 Ampera
Brushless outrunner-2200 ili 1500 kv do 200 w na 3s :)
Batka 3s 1000mAh kupljena od naseg poznatog pilota Marka Srepflera  ;D
Serva su 9g od HobbyKinga,ona bijela,neznam pun naziv..
Inace stanica ce biti Hitec Optic 6 koju namjeravam kupiti u narednih tjedan dana.
Slikica

Losa kvaliteta,al :/

Moj prvi zagi

Reply #1
Leti Zagi, leti!!!

Odg: Moj prvi zagi

Reply #2
Letjet ce :D
Nego,jel ima preporuku za neko dobro ljepilo da ulijepim 2 krila,ili jednostavno da ulijepim onim vrucim ljepilom,pistoljom ?

Moj prvi zagi

Reply #3
Vruci lepak ti stiropor topi. Uhupor preporucam ali stiropor na stiropor, ne selotejp na selotejp.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #4
Vidjet cu za uhupor onda,ali inace,vruce ljepilo,one tube plasticne sto koristim,ne tope ljepilo,a i dosta dobro drze..

Odg: Moj prvi zagi

Reply #5
Vruće ljepilo ne topi stiropor ako ga mrvicu pustiš da se ohladi prije nanošenja na stiropor, ali problem je sa njim zaljepiti ovako veliku površinu jer se prebrzo stvrdne.
Preporučam PuMax, Bisonovo ljepilo za drvo inače...najbolje ljepilo za stiropor definitivno..

Moj prvi zagi

Reply #6
Stoji, i ja sam neke stvari ljepio sa vrucim kad se malo ohladi, samo je malo nezgodno za vece plohe.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #7
Vidjet cemo,sto bude pri ruci da se sredi :)

Odg: Moj prvi zagi

Reply #8
UHUPor i još jednom po srednjem dijelu pređeš sa trakom da i ona drži.
Može i Epoxi i PU.
Preporuka: Prije bilo kakvog leta provjeri CG.
Sve što te zanima imaš na linku u mom potpisu.
 
Pozz

Odg: Moj prvi zagi

Reply #9
Ovo sam krilo nabavio za 40 kuna od jednog starog kolege,izrezao mi i sve,ulijepio kako treba i ucrtao mi je gdje treba biti CG,to je izracunao preko onog online kalkulatora,sto cu i ja opet provjeriti..

Odg: Moj prvi zagi

Reply #10
Poslusaj Zeda, pumax je najbolje ljepilo!

Odg: Moj prvi zagi

Reply #11
Ma niam ni probao UhuPor, vjerujem da Plavi apsolutno zna sta prica!
Samo sam odusevljen PuMaxom jer stiropor zaljepljen njim vise NIKAD ne puca na tom mjestu :)
Jedini problem je sto treba sve dobro ucvrstit posto se PuMax siri...

Plavi, kolko dodje UhuPor? Da probamo!

Odg: Moj prvi zagi

Reply #12
Nisam siguran  :( .

Kažem UHUPor zato što se na krilima kasnije moraju izdubljivati otvori za bateriju pa lemilica lakše prolazi kroz UHU.
Taj spoj nije kritičan i još nosam vidio zagi da je pukao popola, bitno je poslije izdubljivanja rupe za batku još jedanput poljepiti središnjicu sa trakom.

Drugi razlog je taj što se može nastaviti raditi ( obljepljivati ) već nakon 10 min.

Neznam, možda drugi imaju drugačiji pristup, ja poljepim polovice UHUPorom i za 10 min nastavljam sa obljepljivanjem sa trakom.

Za PU koliko znam treba cca 45min. da počne stvrdnjavati ( pod ovjetom da je pošprican vodom ali onda imamo nuspojavu koju ne želimo na spojnom mjestu krila ( sexpanzija ).

PU i sam koristim ali za druge stvari ( ljepljenje letvica za pojačanja recimo ) a sa UHUPorom ljepim i vinglete.
Zagi padne vingleti se odljepe a ja ih opet zaljepim UHUPorom i za 10 min. sam opet u zraku ( kao u Buševcu ).

Nema potrebe gubiti vrijeme i trošiti tako jako ljepilo na mjestima gdje mu nije mjesto  ;) .

Živeli


Odg: Moj prvi zagi

Reply #14
Najbolje je bisonovo dvokomponentno epoxi ljepilo, kad sam prvi model temeljito smrvio, ostao je samo taj zaljepljeni dio, ako tražiš ekstra kvalitetu onda je to epoxi. stavi dva krila na ravnu podlogu, namaži na obje strane i za par sati se može koristiti. Prije leta dobro provjeri CG (centar gravitacije) imaš CG kalkulator (google: cg calculator) i dobro si provjeri gdje ti je CG. I provjeri balans krila da nebi jedno bilo teže a drugo lakše. Pokušaj programirati i ESC tako da upališ blokadu i da blokira propeler tako da se slučajno ne polomi prilikom sljetanja.