Skip to main content

Topic: protech giles g-202 + zdz 40rv (Read 3728 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

protech giles g-202 + zdz 40rv

slazem si pilu za proljece.

model isto kao i motor sam nabavio polovni. protech giles g-202, standardne gradnje aviosper, balza, folija, 183 cm raspona, motor  zdz 40rv, 40 ccm sa pitts style auspuhom. servaci 14 kg na vertikalcu i horizontalcu, a na elerone planiram staviti 10 kg. svi servaci su kinezi  :)

model izgleda malo neuredno izvana, ali nista sto se ne moze srediti. iznutra je poprilicno ok i nemam vecih zamjerki te nisam imao potrebu za vecim zahvatima.

ovak je izgledao kad sam ga dovezao doma.  posprican preko folije sa hrpom naljepnica.



boju sam ocistio do folije i jos moram skinuti naljepnice. model sam dobio bez haube kabine pa sam napravio prirucno drugu od stiropora kojeg sam na kraju obukao u crnu mat foliju. ok je ispalo i ja sam poprilicno zadovoljan sa ucinjenim.
posto je motor veci od predvidjenog morao sam ga montirati direkt na firewall, bez distancera, kako bi kaputaz odgovarao, a i ovako cu imati manje problema sa stavljanjem modela u teziste. fergazer je sada unutar ove kutije firewalla i nadam se da necu imati problem sa "disanjem" motora radi toga.

evo kak to sad izgleda

folija jos nije skroz zategnuta niti je kabina pricvrscena tako da ce na kraju dojam biti nesto bolji nego sto je na slici.

plan mi je jos skinuti ovu neurednu zutu foliju s boka i staviti crvenu, ali oko toga se jos dvoumim jer ne znam hoce li mi se svidjeti kako model leti pa mi se cini da ce to pricekati do poslije maidena kao sto ce pricekati i vecina uljepsavanja.

sad jos cekam bec, paljenje, kill switch, rezervoar i jos par sitnica kako bi ga vinuo u zrak.

zna li tko ciji je to model prije bio i koji je motor bio gore? zna li tko koja je sudbina poklopca kabine?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #1
kakva neuredna folija  ??? Pa ljepši i šareniji model nije nikad postojao u RH,  pitaj Žaca jel ga prepoznaje, bio je nekad tako monotone crvene boje sa malo plavog.A djevojka na krilu, to je jeko poznata pjevačica, Hatsune Miku, to je rijetko za vidit :P nemogu ti sad pustit pjesmu, yubito ne radi

i da , napokon će  model u zrak, več mu je bilo i vrijeme, da nema tebe još bi čamio u mraku


Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #2
e j***t ga. :)

ja sam htio biti pristojan i na suptilan nacin sam objasnio da je model ruglo i dizajnerski fjasko, ali si ti rekao onako kako je to trebalo reci. nek se bivsi "dizajner" ne uvrijedi, nismo svi istog ukusa.

sad si me ponukao da ga presvucem prije maidena. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #3
 :)

sa pol metra žute folije i malo plavog spreya neda se napravit ništa, ali se očito može zaje....

ja vjerujem da češ ti to srediti i da če bit lijep ko slika, zato mi je drago da ti delaš na njemu.

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #4
evo ga sa novom folijom.

iako se na slici ne vidi boje se ne poklapaju, ali rezultat je ok.




struja zakon, nitro USTAV

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #5
eto, jesam reko samo dve boje ima... ;)

sad liči na model, svaka ti dala, bravo

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #6
hehe, nije baš da ništa nismo radili, ugadio sam servo za vertikalac i to na sajle sa pull-pull izvedbom, i servo za horizontalac sa spojem da netreba dva serva nego jedan, popravio malo trup iza prednjeg krila, bio je i motor ugrađen ali ga eewan nije htio jer ima svoj, presvlačenje žutom folijom i prekrivanje spoja spreyem neću spominjati
 :P

 

Odg: protech giles g-202 + zdz 40rv

Reply #7
dizajnerski fijasko haaaaashaaaaaaas nemoguce......