Skip to main content

Topic: cirrus  (Read 12196 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cirrus


Vidjevši ovo odlučio sam se za gradnju istoga u balza izvedbi raspona 1800 mm s ASP 2T 8ccm:





Do sada sam napravio jednog Pipera kojeg sam redovito razbijao, zatim jednog depronca na kojem se učim letjeti. Razina iskustava oko NULE.


Krenuo sam s ovim:





I nakon crtanja i modeliranja na računalu došao do ovoga (očekujem mišljenja, komentare i savjete iskusnijih):


Odg: cirrus

Reply #2
ovo se zove modelarstvo BRAVO, nema puno modelara koji su u stanju nesto ovakovo izvest

Odg: cirrus

Reply #3
Svaka cast, volio bih djelit tvoju nadarenost i strpljenje!!


Sent from iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: cirrus

Reply #4
Odličan rad , svaka čast na izradi.. samo strpljivo obzirom da kažeš da nemaš baš iskustva u letenju.. stavi malo detalja koji profil, koja poletna težina, koji set up.. samo naprijed !  [/size]
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: cirrus

Reply #5
Odlično asistentu ! :) ponesi ga obavezno u Osijek, pa da ga detaljno proanaliziramo :)

Odg: cirrus

Reply #6
odličan je ,svaka čast na trudu,sviđa mi se cijela izvedba,kao i urednost i pedantnost  :)

Odg: cirrus

Reply #7
ovo je wow.

Daj mi reci kolko za tak nesto dodje materijal?

Odg: cirrus

Reply #8
Profil krila je NACA 2415.



Površina krila je cca 33 dm3.
Poletna težina bi trebala biti nešto ispod 3,4 kg. Original koji Great planes pravi od stakloplastike ima poletnu težinu 3,4 - 3,74 kg.


Troškovi materijala su oko 400 kn za balzu i aviošper i još ok 500 kn za servomotore, foliju za presvlačenje i ostale sitnice (Hobbyking).


Evo još nekoliko slika modela trupa i krila (nedovršenoga).

Odg: cirrus

Reply #9
Ovo što se vidi na slici trupa nije OK.

Longeroni ti se spajaju samo na jednom rebru - vrlo mala nosivost i ovisi samo o "snazi" spoja i rebra.

Morali bi prolaziti kroz dva rebra (iz svakog smjera).

[attachimg=1]

Prednji dolaze do rebra broj 5, srednji isto samo do rebra 5.

Ista stvar se ponavlja na rebru 8.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: cirrus

Reply #10
Taj problem s 5. i 8. rebrom je riješen ubacivanjem raznih ojačanja. Longeroni su ostali ovakvi kakvi su i ovdje no rebra su dodatno povezana. Sad je rep krut kao u filmu "Lesi se vraća krući"  ;)

Odg: cirrus

Reply #11
Radilo se i na Cirrusu pa evo nekoliko slika.

Odg: cirrus

Reply #12
još slika...  :P

 

Odg: cirrus

Reply #13
Da dodamo i krila...

Odg: cirrus

Reply #14
Da nemaš slika gradnje, rekao bih da je kupovni...jedva čekam da ga vidim uživo :)
Vidim imaš dosta zaobljenih površina, pa jel bilo problema s presvlačenjem ?
Od čega si na kraju napravio trapove, od čega ti je izrađen nos ?
Inače dizajn, i kombinacija boja su za 5 +, još samo trebaš nešto narančasto na krila  :)