Skip to main content

Topic: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema (Read 10793 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #15
Ajde ajde ne bas 2000 nego 1800. Nije drzava takav bas parazit... [emoji23][emoji23][emoji23][emoji85]

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #16
Nisam gledao od ove porezne reforme da li je što manje ali je prije bilo nešto kao 105 kuna državi, 100 kuna tebi.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #17
Kako god sramota kolega, sramota. Prosao sam to jer sam u udrugu htio zaposliti part time tajnika. Takve su vampirske taxe da sam na kraju odustao. Uzas.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #18
Mislim da su u engleskoj i irskoj firme oslobođene plaćanja poreza prvu godinu, tako nešto se sjećam. Kasnije se onda to povećava lagano. A kod nas udri od prvog dana maksimalno, oderi firmu dok postoji.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #19
Ja sam uz posao otvorio i paušalni obrt za snimanje iz zraka i produkciju. Dakle, postoje fiksna davanja prema državi, komori, banci i sve se to skupi na nekih 6000-7000 kn godišnje, zaradio ja 100kn ili 100 000 kn.
Ne znam sad napamet koji je gornji iznos preko kojeg se porez povećava, ali  nisam ni blizu toga iznosa tako da se ne zamaram time. Mislim da je preko 150-200 tisuća kn..

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #20
Kakva je situacija sa plaćanjem poreza, jednom kad sam čitao o tome se sjećam koda se trebao plaćati porez kad tebi čovjek plati i onda još jednom kad ti sebi isplaćuješ plaću. I onda treći put u trgovini kad kupuješ robu (kad plaćaš PDV)

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #21
Ako se ovo odnosi na mene, nema isplate plaće, nemam zaposlenih, fizička sam osoba van sustava PDV-a, obrtnik. Meni netko uplati 1000 kn na račun, njega to košta 1000 kn, ja odem na bankomat i uzmem tih 1000 kn. To je to.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #22
OK, samo pitam.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #23
Mislim da je obrt tu uvjerljivo najbolje i najjeftinije rješene ako je obrtnik negdje dalje zaposlen.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #24
Ja sam danas isto predao zahtjev za otvaranje obrta. U poreznoj cu prijavit pausalni obrt. Porez placas unaprijed, pausalno, ovisno koliko planiras zaradit. Najvise se moze 230.000kn godisnje, preko tog se ulazi u sustav pdva. Nego Strah, kako si uspio prijavit i snimanje iz zraka? Koja je to oznaka? Meni lik u opcini nije dao da to unesem jer to spada pod fotografske djelatnosti i za to moram imat zavrsenu srednju fotografsku. ::)

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #25
Porez i komoru plaćaš kvartalno mislim, a doprinose početkom 2. slijedeće godine...mislim, nisam siguran..dakle, za 2016. ću nekih 3500-4000 kn platiti početkom 2018.
U djelatnost su mi upisali šifru 74.20. fotografske djelatnosti - snimanje bespilotnom letjelicom iz zraka.
Inače sam završio Informatički dizajn, titula je inženjer informatike pa ne znam jel to možda utjecalo, ne bih rekao.
Mislim da svatko može fotografirati sve, osim svatova..ima neka caka, nisam sad siguran.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #26
Nevjerovatno, to isto sam ja zavrsio. Mozda smo isli zajedno na faks :) Pa nevjerovatno, meni to lik nije htio upisat. Gdje si otvarao obrt? Ja sam na pescenici u opcini.

Odg: Snimanje iz zraka kao obrt, odvojena tema

Reply #27
U Osijeku :) A taj studij je bio vanredan ovdje kod nas, a redovan u sklopu TVZ