Skip to main content

Topic: El Gringo PZD  (Read 26415 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: El Gringo PZD

Reply #45
Još malo pa je objedinjeno sve što je zahvaljujući cijenjenoj ekipi sa FF poklonjeno i kupljeno ... i tko sad ne bi imao volje raditi , stvarati i letjeti  :)  ( nisu na slikama , potrošni materijali , lak ljepila , brusni papiri itd. itd.. rezultat dobija svoj oblik iz dana u dan pomalo.... uživanje je svaki tren proveden sa skalperom , balzom , brusnim papirom  i u prstima ostatkom ljepila  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #46
Rebra na nacrtu , slijedi urezivanje za ramenjaće , napadnu i izlaznu ivicu .. i sada kad je stiglo od Željka svašta nešto  i motor će na svoje mjesto u trupu .. od sutra radovi idu dalje  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: El Gringo PZD

Reply #48
Mario MT hvala   :)  .. kako i rekoh danas sam krenuo na krila , lijevo krilo u procesu rada , zalijepljene ramenjače i prvi dio napadne ivice .. slijedi zadnja uzdužnica do mjere za elerone ( flaperoni duž cijele izlane ivice osim površine koja liježe na trup )
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #49
 :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: El Gringo PZD

Reply #50
Divno je gledati ovakav build log.

Odg: El Gringo PZD

Reply #51
 :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #52
Lijepo :) .Jedno pitanje o izradi plastičnog poklopca kabine,kako ćete ga napraviti i od čega ,interesira me to.Hvala. :)

Odg: El Gringo PZD

Reply #53
Mario MT , ima ga već na slikama u temi ..napravljen je od  malo tvrđe folije za uvez dokumenata .. prvo napravim šablon od tvrđeg papira pa po njemu izrežem foliju i uklopim na svoje mjesto .. ili ulijepim , ili pričvrstim zavrtnjićima .. ovisi o izvedbi kabine ( ima u prijašnjim temama u samogradnji) ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #54
Znači nikakvo vakuformiranje ili grijanje niste koristili kod ovoga?I da sa čime si ga pričvrstio?Vidim neke kopče ali kakve su to,di nabaviti?Inače sam vidio da neki ljudi to rade vručim zrakom preko kalupa vakumom.Meni bi trebalo nešto takvo ali nažalost sam proces  izrade jedne kabine  mi je preskup,ali da imam alat ,vješt sam, pa bih ga napravio ali eto nemam pa ću vjerojatno tržit nekog da mi napravi jedan poklopac.Nemogu ulagat samo za jedan tolike novce,znaš i sam kako je to ;) .Hvala "Design" za INFO o poklopcu,stvarno lijepo izgleda ovako plavičasto zatamnjen.Mrak 8)

Odg: El Gringo PZD

Reply #55
Mario stavi sliku kakav oblik kabine je kod modela , kapljičaste kabine ja sam radio vrlo jednostavno , od drveta bi napravio kalup , odabrao bocu od nekeog pića , najćešće je to dvilitrena , odrezao dno i unutra ubacio kalup , zatim sve strapam u dobro zagrijanu rernu i za desetak sekundi van , i imam gotovu kabinu :) .. već je to objašnjeno .. ima raznih načina , pa i sa fenom za skidanje boje ako ti je dostupan .. ako nije  fen
 , kalup , dvolitra i rerna rješavaju stvar  ;)


Nije tu kabina  na modelu još prićvršćen samo trakicama postavljen na mjesto zbog kontrole nalijeganja .. bit će slike kad dođe na red  :) 
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #56
Da,lijepo to zvuči napisano riječima,ali kada sam išao probat,nisam bio zadovoljan rezultatom pa sam odustao.A i bezveze sam novce potrošio na kalup,foliju i tako to.Ali nema veze,snači ću se nekako.Hvala vam puno,i naravno imat ću još pitanja jer od vas mogu puno načit.Stvarno ste maher a takve ljude volim.Jedva čekam da i ja započnem vlastiti balza projekt modela :) .

Odg: El Gringo PZD

Reply #57
Plankiranje krila od ramenjače do napadne ivice , nosač motora i motor koji je stigao (od Željka Grgića ) .. radovi idu dalje  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #58
Najinteresantnija u cijeloj priči ovdje mi je pedantnost koju vidim na svakom komadiću aviona, to se baš rijetko viđa. Samo naprijed!  :)

Odg: El Gringo PZD

Reply #59
Hvala profesore , za danas je dosta  :) 
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar