Skip to main content

Topic: Elektro glider FPV setup - početak početaka (Read 3179 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Elektro glider FPV setup - početak početaka

Bok ekipa,

imam Volantex Raptor 757 V2 elektro glider koji mi stoji i čeka lijepe dane
kada budem spreman za njega. Za njega mi zasada prvo nedostaje baterija, no ono što mene
zanima, pošto imam neki početni budžet, koji fpv setup bi mi mogli preporučiti?
Krenuo bih sakupljati djelove dio po dio...
Dakle pričam o kompletnom setupu. Ono što imam pripremno na avionu je gimbal koji ima pan.
Od RC veze imam Taranis X9D i X8R prijemnik.

Sada pošto imam dovoljno vremena da sakupljam opremu, volio bih čuti vaše savjete sa čim početi
najbolje. Ne gledam na velike domete, meni bi 2km za početak bilo sasvim dovoljno, tako da slobodno
možete preporučiti i najjeftinije sisteme, čisto za početak.
Volio bih imati mogućnost RTH i failsafea u slučaju nekog nenadanog kvara pa da mi se model ne slupa
odmah u početku.

Također sam već na par mjesta naletio na savjet da prvo naučim letjeti model bez FPVa, pa sam i to planirao,
no ono što bih volio da jednom kada budem spreman (to će moji kolege iz kluba moći prepoznati već na vrijeme)
da imam svu opremu spremnu i da je samo pokopćam i da krenem s time.

Naletio sam na internetu već na svakakve strane teme o OSDima, o telemetriji, APMu itd, no da budem iskren
sve me to zbunjuje kao početnika. Ono što sam uspio naučiti da za stabilan i siguran let je potreban najmanje
neki autopilot modul, gps modul i power modul koji to sve napaja. FPV kamera i vtx predajnik su potrebni za
prijenos video linka i OSD za sve one fine podatke o letu dok sam u zraku. Na tlu moram imati LCD sa svojim prijemnikom
i sve to mora biti povezano kvalitetnim (najbolje domaće izrađenim) antenama.

Eto, otvoren sam za sve solucije jer se FPV svijetu iskreno jako veselim!  :)
Avion na glavi, pilot u srcu

Odg: Elektro glider FPV setup - početak početaka

Reply #1
Storm OSD
Neki 5.8 set,200mW boscam npr.
Monitor
Omni cirkularna na avionu, helical usmjerena na prijemniku, kupis ili napravis
Kamera CCD, HS1177 npr.


Uz taranis, cisto dovoljno za 2km.



Odg: Elektro glider FPV setup - početak početaka

Reply #2
Da nebi mislili da je tema mrtva, roba je naručena, pa se čeka poštar  ;D

Uzeo sam sljedeće:
Kamera: Foxeer XAT600M HS1177 600TVL CCD 2.8MM IR Blocked
Video Tx: Eachine TS5823L 5.8G 200mw 40CH
Video Rx: Eachine RC840 RC832 5.8G 40CH

U komunikaciji sa više kolega iz ovog područja, sam dobio savjet da krenem prvo ipak samo sa video linkom, bez OSDa i auto pilota, da se naviknem na sve to pa da tek kasnije s vremenom krenem sa stabilizacijom leta i OSDom.

Eto, javim kada bude novosti.
P.s. Nabavio sam rabljeni SkyRay koji će mi biti ipak prva testna platforma prije Volantexa. Na njemu bi se trebao naučiti baratati modelom iz prvog lica.
Također od kolege tu sa foruma sam nabavio Quanum V2 Pro, pa će mi to biti "platforma" za gledanje.
Jedva čekam!!!  ;D
Avion na glavi, pilot u srcu