Skip to main content

Topic: Raptor 60 v2 ARF (Read 3186 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raptor 60 v2 ARF

Pozdrav svima!
Od jučer sam ponosni vlasnik ove prekrasne letjelice: http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=85182
Mislim da je cijena i više nego odlična i  da nisam pogriješio što sam ga kupio?
Molim sve koji imaju iskustva s njim da mi daju par savjeta, kao npr. koje servoe kupit za cikliku.
Za repni imam S9254 i SolidG Gyro. Imam i jedan stari HS-311 (njega sam mislio staviti za gas, ili možda ne?).
Što se tiče sastavljanja nemam baš nekog iskustva, ali pošto je ovaj došao kao ARF nije bilo puno šarafljenja.
Jedino što mi nije jasno i što mi je ostalo "viška" je neki prsten, "reinforced ring". U manualu se samo u jednom kratkom dijelu spominje taj prsten
i da bi se trebalo prije prvog leta staviti mast (clutch grease) u "one way clutch" na koji bi se taj prsten trebao staviti. Znači li to da ipak trebam rastavljat helić,
odnosno izvlačit galvnu osovinu van kako bih to mogao napravit?
Još jednom molim sve koje imaju iskustva da daju neki savjet, isto tako što još trebam naručit da bi helić mogao poletjeti, osim servoa, svječice i masti.
Inače već imam jednog metanolca (Caliber 30) tako da prijemnik i pribor za startanje imam.
Unaprijed hvala na pomoći!
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #1
Čestitka na kupovini!
Helić je super, imam ga i ja, ali puno ima nedostataka, to ćeš sa vremenom i sam skužit.  ;)
Dosta stvari su trebali pojednostavnit. Super mi je što ima mCCPM, za početnika, puno lakše za naštelati.
Mali problem je što su ti djelovi dosta skupi, pogotovo ak ga srušiš svako malo, ko ja..  :D
Mi imamo sve serve DS1015 digital ACE RC, super rade, niti u jednom padu do sada nisu oštećeni,
uglavom pukne ball link.  :)
Što se tiče tog prstena, ide ti na onaj veliki plastični zupčanik, kao što ti je nacrtano u uputama.
Nije ti problem izvadit tu osovinu..
Sretno, nadam se da ćemo jednom zajedno letit!

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #2
Ja da sam na vasem mjestu uzeo bi prije Trex600N nego Raptora.

Plastik fantastik i jos dobis DRVENE elise jel tak?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #3
Wespen, slažem se u tome!
Zato sam i rekao da su puno stvari na njemu loše napravili....

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #4
Čestitka na kupovini!
Helić je super, imam ga i ja, ali puno ima nedostataka, to ćeš sa vremenom i sam skužit.  ;)
Dosta stvari su trebali pojednostavnit. Super mi je što ima mCCPM, za početnika, puno lakše za naštelati.
Mali problem je što su ti djelovi dosta skupi, pogotovo ak ga srušiš svako malo, ko ja..  :D
Mi imamo sve serve DS1015 digital ACE RC, super rade, niti u jednom padu do sada nisu oštećeni,
uglavom pukne ball link.  :)
Što se tiče tog prstena, ide ti na onaj veliki plastični zupčanik, kao što ti je nacrtano u uputama.
Nije ti problem izvadit tu osovinu..
Sretno, nadam se da ćemo jednom zajedno letit!

Hvala!
Ne znam gdje ti nabavljaš dijelove, ali meni se ne čini baš da su skupi.
Si gledao ovdje?:http://www.rchelistore.org/shop/category.php?id_category=39
Ja da sam na vasem mjestu uzeo bi prije Trex600N nego Raptora.

Plastik fantastik i jos dobis DRVENE elise jel tak?
I ja bih da imam para :P
Trex dođe BAREM duplo skuplji, elise su drvene za sad, slijedeća plaća i bit će karbonske ;D, a plastika se isto tako jednog dana moze zamjenit jačim dijelovima.
Zašto misliš da plastika nije dobra?
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91


Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #6
Kako misliš pukne? Kad padne ili od vibracija?
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #7
Uglavnom od padova, nama se dogodilo da nam se razletila zadnja getriba, malo smo i mi krivi ali svejedno takve stvari se ne bi trebale dešavat.
Ali budi bez brige, ako imaš iskustva s helićima i sve uštelaš kak treba neće bit problema, nama je to prvi helić
i na njemu smo probijali led, još ga probijamo!  :D
Vidi snimku sa zadnjeg letenja na dnu stranice:

http://www.flyfreak.net/helikopteri/lebdjelo-se-ovaj-vikend/

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #8
Svaka čast, samo naprijed!
Ako ikada budeš išo za Pulu, javi se da skupa letimo.
Što se tiče one osovine, jel se treba otvarati frame za izvadit ju ili ne?
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #9
Ne trebaš vadit frame, izvučeš glavnu osovinu prema gore i na aluminijskom frameu imaš otvor di taj zupčanik ide van, sa strane.

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #10
Super, hvala!
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Raptor 60 v2 ARF

Reply #11
Ma nemas brige samo pitaj sta ti nebude jasno ;)