Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 148701 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #45
A koji je to povoljniji?
gorive celije?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #47
Quote
Osim toga Struja u posljednje vrijeme gubi na vaznosti
jer postoji povoljniji nacin pogona.

Quote
gorive celije?

Quote
jeste

nisu li gorive celije samo zamjena za baterije? 
da se ne spremaju elektroni nego vodik   :-\

a pogon naravno ide i dalje preko struje + elektromotora  ::)
pa kako onda veliš da struja gubi na važnosti?  ???


sve pohvale ekipi, bez obzira idu li batke u povijest ili ne, treba znanja da se tako nešto složi.
a vjerujem da se vrlo lako spoji i na gorive ćelije, jer tom pogonu za rad treba struja, a manje bitno otkuda dolazi :)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #48
Da, ali tu su i  plugin Toyote Prius, Tesla Roadster i novi model luksuznog auta koji razvijaju, Chevrolet Volt, Nissan Leaf, hm, svi voze na baterije i svi su jako nepoznati.....
Ne zelim se prepirati samo zelim neuke Hrvate poduciti da postoje neke daleke nepoznate firme koje rade aute na struju sa akumulatorima......

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #49
zasto prepirati to nije izraz koji pristaje ovdje,

za Sevijev Volt znam veoma dobro i ako je Amerima vjeroati on je najdalje stigao,serijska proizvodnja vec ide,
ali je tu Indijski "Tata" i Kinezi jer skoro pa svi voze njihovim Motorima i Mjenjacima,
ALI konkretno za ovaj primjer od koga je ovo pocelo,

obzirom da se radi o BMW Autu,
ako bi tu bila i jedna malenkost necega opipljivoga tada bi BMW upumpao tolike Pare da bi ovi Momci ili bili vec od davno u Minhenu ili tu ali bogati ljudi
ali tvrdim da je to samo "Pucanj u prazno"

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #50
Da, ali tu su i  plugin Toyote Prius, Tesla Roadster i novi model luksuznog auta koji razvijaju, Chevrolet Volt, Nissan Leaf, hm, svi voze na baterije i svi su jako nepoznati.....
Ne zelim se prepirati samo zelim neuke Hrvate poduciti da postoje neke daleke nepoznate firme koje rade aute na struju sa akumulatorima......


Igore,
nisu svi Hrvati uceni Ljudi pa i ako ih ima NEKIH zasto se ne potruditi da im se kojesta objasni pa tako meni ne smeta ako me netko smatra NEUKIM,
zasto ne,razni Ljudi,razna misljenja
problem ovdje je sasvim druge Prirode , ako netko pokusa iznijeti svoje misljenje ili pokazati nesto svoje javlja se isti tren kontra koja uglavnom ide u drugu stranu ??

primjer je Cvetko Grujic, da bi smo ili vi bili sretni sto jedan takav ovdje iznosi svoja iskustva pocinju provociranja,
a Cvetko nije kriv sto nosi Ime Cvetko.
pa i ja koji vazim kao ZAOSTAO!

"Zastava" iz Kragujevca NUDI u saradnji sa FIATOM Elektro Auto,ne Prototip!
to je vec nesto konkretno (nisam Srbin niti Hercegovac)

v


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #51
mozes otic s balkana ... al nemoze balkan otici iz tebe!  ;)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #52
mozes otic s balkana ... al nemoze balkan otici iz tebe!  ;)

 pa mi smo sa istoga komada Zemlje ili ?
samo si t Bubi a ja Ivan,
i sto nama nedostaje,kazi

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #53
ma nista, boli nas tuki!!  ;D ;D ;D ;D ;D


tj. meni fali malo pameti i novaca ... al nema veze  :D :D

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #54
Koliko znam, motor su napravili od nule, bms za baterije također, a baterije su A123, jako puno vremena je uloženo u razvoj tog auta!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #55
Da, ali tu su i  plugin Toyote Prius, Tesla Roadster i novi model luksuznog auta koji razvijaju, Chevrolet Volt, Nissan Leaf, hm, svi voze na baterije i svi su jako nepoznati.....
Ne zelim se prepirati samo zelim neuke Hrvate poduciti da postoje neke daleke nepoznate firme koje rade aute na struju sa akumulatorima......


Igore,
nisu svi Hrvati uceni Ljudi pa i ako ih ima NEKIH zasto se ne potruditi da im se kojesta objasni pa tako meni ne smeta ako me netko smatra NEUKIM,
zasto ne,razni Ljudi,razna misljenja
problem ovdje je sasvim druge Prirode , ako netko pokusa iznijeti svoje misljenje ili pokazati nesto svoje javlja se isti tren kontra koja uglavnom ide u drugu stranu ??

primjer je Cvetko Grujic, da bi smo ili vi bili sretni sto jedan takav ovdje iznosi svoja iskustva pocinju provociranja,
a Cvetko nije kriv sto nosi Ime Cvetko.
pa i ja koji vazim kao ZAOSTAO!

"Zastava" iz Kragujevca NUDI u saradnji sa FIATOM Elektro Auto,ne Prototip!
to je vec nesto konkretno (nisam Srbin niti Hercegovac)

v

Zastavi iz Kragujevca je Punta slozio Dok-Ing, a pogodite ciji su motor imali unutra :)
A ako cemo o tom autu pricati ko o gotovom proizvodu ili cak o nekoj seriji onda si jako upucen....


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #56
Za ovaj forum je vjerojatno od male važnosti hoće li, ili neće, razvojem ovog auta nastati proizvod za tržište. Važno je znati da u općem sivilu postoje ljudi koji su novcem i znanjem spremni na ovakav poduhvat, što god isti u konačnici postao.
Dečki, samo hrabro naprijed!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #57
Da, ali tu su i  plugin Toyote Prius, Tesla Roadster i novi model luksuznog auta koji razvijaju, Chevrolet Volt, Nissan Leaf, hm, svi voze na baterije i svi su jako nepoznati.....
Ne zelim se prepirati samo zelim neuke Hrvate poduciti da postoje neke daleke nepoznate firme koje rade aute na struju sa akumulatorima......


Divio sam se tvojim Rijecima upucenim meni,
"neuki Hrvati" i slicno,
a sad kada sam saznao tko si UAV  uopste me ne zacudjuje a jos manje zadivljuje !

kada bih ja bio siguran da je netko NEUK ne bih mu to dao do znanja,nesto treba i za sebe zadrzati


mene Tema sa Autekima interesuje samo povrsno,imam pametnijega Posla pa sto procitam na Inter to je sve.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #58
Rimac sa BMWom ovaj vikend oborio 5 rekorda u klasi EV automobila. Rekordi zabiljezeni od strane FIA te ce uci u knjigu rekorda. Skinuo je sa trona Peugeota koji je do sada drzao te rekorde.

Toliko  o neozbiljnom projektu.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #59
Rimac sa BMWom ovaj vikend oborio 5 rekorda u klasi EV automobila. Rekordi zabiljezeni od strane FIA te ce uci u knjigu rekorda. Skinuo je sa trona Peugeota koji je do sada drzao te rekorde.

Toliko  o neozbiljnom projektu.

Ti Bogca,pak su ih zmazali !
prav im budi Bok im Mater Francesku !

Iv