Skip to main content

Topic: Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice (Read 2848 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice

Naslov nije nešto esktra, ali šta je tu je, ionako se traži savjet. Smatram da sam one "stock" osnove letenja savladao, pa bih sada želio usavršiti te vještine i iskoristiti funkcije koje mi stanica nudi. Nadam se da je ovaj dio jasan.

Dakle, zanima me kako smirit, ublažit skretanja modela da to ide, ajmo reć - fino? Znam da puno ovisi o meni kao osobi za komandama, ali, evo, imam kamericu na modelu i svako skretanje mi rezultira dosta šejki video materijalom, pogotovo korekcija smjera kada kamera vozi ljevo-desno.

Vozim AXN floater. Ako se to da rješit s onim "famoznim" dual rates-ima i expo-ima, molim za savjet jer to nisam do sad koristio. Može odmah i primjer za Turnigy 9X ako njegov vlasnik bude odgovarao na temu. Tnx

 ;)

Odg: Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice

Reply #1
dual rate za sve komande stavi na 50% a expo na +50% ako pričamo o T9x (na hitecu i futabi je npr expo obrnut:  -50% za isti efekt)

nema tu neke nauke, gledaj hod serva za isti otklon palice, trebao bi imati manji otklon, pa bu i u zraku sve bilo pitomije,

jasno, ne smiješ ti lupati po palicama i očekivati mirnu snimku, ovo ti samo pomaže da imaš nešto precizniju kontrolu.
ima modelara koji to ne koriste, sve je stvar navike.

kada to sve radiš, paziš da ti je prekidač za dual rate u istoj poziciji,
pa kada završiš, onda možeš prilikom polijetanja/slijetanja, prebacivanjem tog prekidača i dalje imati puni hod serva kao i prije 'zahvata'
što je potrebno radi manje brzine pa otklon mora biti veći za isti efekt, a i brži odziv modela....

Odg: Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice

Reply #2
Naslov nije nešto esktra, ali šta je tu je, ionako se traži savjet. Smatram da sam one "stock" osnove letenja savladao, pa bih sada želio usavršiti te vještine i iskoristiti funkcije koje mi stanica nudi. Nadam se da je ovaj dio jasan.

Dakle, zanima me kako smirit, ublažit skretanja modela da to ide, ajmo reć - fino? Znam da puno ovisi o meni kao osobi za komandama, ali, evo, imam kamericu na modelu i svako skretanje mi rezultira dosta šejki video materijalom, pogotovo korekcija smjera kada kamera vozi ljevo-desno.

Vozim AXN floater. Ako se to da rješit s onim "famoznim" dual rates-ima i expo-ima, molim za savjet jer to nisam do sad koristio. Može odmah i primjer za Turnigy 9X ako njegov vlasnik bude odgovarao na temu. Tnx

 ;)
tom ti je sve dobro rekao
ali....
zaboravi na mirnu snimku bez fpv-a ili žiroskopa, jedino ako imaš neki brži model tipa funjet (ne ultra jer je već sam po sebi težak)
sa fpv-om se stvari smiruju drastično
stvar je da kada odeš sa modelom na 200-300-400 metara od sebe ti više ne vidiš male pomake tog aviona dok kod fpv-a vidiš svaki pomak i automatski ga korigiraš
imam nekoliko videa sa i bez fpv-a i točno se kuži razlika u mirnoći letenja tako da ti preporučujem da nabaviš neki fpv i probaš tako letit, jedino tako ćeš dobit zadovoljavajući video, miran i sa dobrim kadrovima
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice

Reply #3
Jos jedna stvar ti moze puno pomoci a to je letenje s dugackim palicama komandi tj. da probas letiti sa stanicom na pultu i upravljas drzeci komande s dva prsta. Mi smo nekidan letjeli i kolege su primjetile da puno finije letim otkad sam se prebacio na ovaj nacin.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

 

Odg: Help - Next level letenje uz pomoć funkcija iz same stanice

Reply #4
aha, ja sam malo "omašio" temu :)
onda nemaš kaj, koncentracija na maksimum, dobar expo i udri, tj ne smiješ udarat :)

kad ne budeš s tim više zadovoljan fpv is way to go ;)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.