Skip to main content

Topic: Molim pomoć oko stanice (Read 6506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć oko stanice

Pozdrav svima!

U modelarstvu sam već više od 10 godina, s tim da sam zadnjih 5-6 u (pre)velikoj pauzi, no namjeravam se uskoro vratiti u RC vode (ili zrakove  :D)
Imam kod kuće par modela (aviona), no nemam stanicu... Namjeravam kupiti nešto najjeftinije moguće, tako da mi je za oko zapela Turnigy 9x na HobbyKingu, dok ne skupim za nešto bolje
S tom jeftinom stanicom namjeravam letjeti avione i eventualno nekakav helić u bližoj budućnosti.
Znači, interesira me da li je to dobar izbor stanice?

Lijepi pozdrav svima
MAK Zapad

 

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #1
Za te pare neces nista bolje naci to je sigurno  ;)

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #2
i dostavu jasno.

ali drži fige pa možda prođe bez pdv-a i hakoma, nekima se i tako posrećilo  :)
to je onda prava kupovina  ;D

jasno, nekima dođe i prazna kutija u prvoj turi, pa naknadno stanica,

http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/turnigy-9x-pomoc/msg44412/#msg44412

zato čuvaj odreske od carinika/pošte, i ako je lagana i mala, odmah tamo otvori pa pokaži da je prazna,
da ne bi dva puta plaćao pdv (prvi puta po računu, bez otvaranja, a ono prazna kutija,
a drugi puta na robu kada stigne, iako imaš račun, ali je drugi tracking ID i datumi na paketu ..... pa ti njima objasni da je to ona od prije mjesec dana a ne neka nova)



Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #3
Frend jedan kupuje stanicu, da li je 160$ s dostavom OK za Futabu 6EX + baterija + punjač, ganz nova, ali bez prijemnika?
MAK Zapad

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #4
Futaba 6EX je stanica koju ćeš brzo poželjeti zamijeniti nečim boljim. Šparaj još malo i kupi nešto bolje.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #5
Futaba 6EX je stanica koju ćeš brzo poželjeti zamijeniti nečim boljim. Šparaj još malo i kupi nešto bolje.

Ma ja ciljam na još nekaj jeftinije, tipa Turnigy  :D Bar za prvu ruku, jer sad nemam niš, a modeli stoje i čekaju da se vinu u zrak.. A frend se zainteresirao za RC i ganja te 6EX po eBayu. Realno, ak sam ja mogao letjeti raznorazne avione godinama s Futabom F14 (potpuno analogna stanica) vjerujem da će njemu početniku biti dovoljna 6EX  :), pa uvijek može ostati kao backup ili nešto. A meni osobno se čini solidnom za te pare. Inače bi i on uzeo Turnigyja, ali želi početi letjeti što prije, a na HKu je Turnigy na backorderu...
Ali svakako ću mu prenijeti tu informaciju

Robi, i ja sam godinama letio sa F14  i sada ih imam 3 komada i jednu F16,nisam nikada imao niti najmanji problem,
sada vec TRECU Sezonu letim sa 6EX i letim analogno jer hocu da ja UPRAVLJAM MODELOM,SUPER JE a ako zazelis nesto Komplikovanije ove Peneze ces izvuci uvijek,ja sam veom,a zadovoljan,kod ove koristim SAMO Programe za vise Modela a to se veoma jednostavno prebacuje.
Pozdrav
nikakva MIKSANJA ne zelim imati

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #6
Ivane, znači stavili ste FM modul?
koje to modele letite kada vam je bitan taj osjećaj da 'ti imaš' kontrolu a ne 2.4GHz s advanced frequency hopping? (Jer baš su na toj futabi gurali u marketingu taj 'osjećaj kontrole')
big lift koji imate od prvog dana(http://tinyurl.com/1lift), ali je trenutno u njemačkoj(http://tinyurl.com/lift02)
ili Mig15 koji je planiran da bude gotov preko zime, ali se zbog nadogradnje garaže prestalo s izradom? ili je gotov ipak, u dilemi smo :-\

mislim da, ako ste imali smetnji na 2.4, razlog treba tražiti u tome da živite između aerodroma i zatvora,
a poznato je da oni koriste razno razne frekvencije 24/7,  samo jedan radar je dovoljan da uzrokuje prekid veze u ŠIROKOM krugu svakih par sekundi kako se rotira njegova antena
(provjereno od strane jednog modelara pred 2 tjedna)

adresu ste stavili sami u topicu gdje su slani planovi za avion:  http://tinyurl.com/avionizatvor


ovo s mixevima vas  potpuno razumijem, mi tu isto letimo bez njih, znaju smetati, pogotovo na brzim modelima,
baš se ono kuži delay u komandi dok on to obradi i izmiksa.

diogen je predstavio provjereno rješenje za elevone i V rep iz starih dana, http://fatlion.com/sailplanes/vtail.html
pa se tako pokrijemo za modele na kojima je takva vrsta kontrole potrebna, a želimo 'mi' biti u kontroli.


2 robi1kenobi: kupi tu futabu, ako je nova i radi. na HKu imaš jeftino prijemnika (kopije)
 rade jednako dobro, a imaju i failsafe na svakom kanalu odvojeno, što je bolje od originala
imao sam i 6EX i originalni RX i tu kopiju, pa govorim o onome što sam probao, ne pročitao.

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #7
Nesporazum,

pogrijesno sam se izrazio,oprosti,
naravno da koristim 6EX full bez ikakvih Korekcija i Dodataka i na 2,4 i veoma sigurno,
mislio sam reci da nikada nisam koristio nit cu koristiti te Cake koje vecina ovdje koristi,
ja upravljam Modelima bez ikakvih PROGRAMA I pogodnosti koje nude moderni Uredjaji,
poz

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #8
Stanicu na kojoj se osjeti kašnjenje zbog obrade kontrolnih signala zaobiđi u širokom luku. Nisam znao da su entry level Futabe tako loše. Pa 6502 iz 1975, na 1 MHz, je žvakao sliku i ton k'o od šale!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #10
Upravo prije par dana mi je stigao treći Orange i hvala bogu na tome. Inače futaba ti je što se tiče recivera skup izbor ako trebaš više kanala.
Ja eto furam 7C i dok je ne razbijem ne kupujem novu ;)

Pojavili su se i neki mali reciveri za 50$ ako trebaš mikro reciver i nabavio sam i njega. Bez kutije ima ispod 3 grama.

Ovaj Orange u oklopu je manji nego prošli Orange koji se prvi pojavio na HK-u. Imam tog na 450 jednom i dosta je veći bio i bez oklopa ali na takvom heliću ne smeta, no drugi je na 250ki i tamo je na knap. Ovi novi(treći) su super. Satelit verziju nemoj uzimati na 6EX ti ne treba.
Sretno!

Odg: Molim pomoć oko stanice

Reply #11
Hvala na odgovoru!

Orange je na putu uskoro, imaju samo S verziju, no to me ne brine za 30$, neće smetati  :)

Ajde da vas još malo zagnjavim, koliko mogu u NAJGOREM slučaju očekivati svih davanja na stanicu vrijednosti ~800 kn? Znači s HAKOM dozvolom i 23% poreza bi to bilo oko 1200, kaj mi još mogu nakeljiti gore? Jer dosta sam prije naručivao iz hong konga (nevezano za RC) i čuda su se događala, nekad ne ocarine velike i vrijedne pošiljke, a na pizdarijama me uzmu i tome slično....  ::)
MAK Zapad