Skip to main content

Topic: Quad iz Dugog Sela  (Read 5831 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad iz Dugog Sela

Evo čisto da i mi iz Dugog Sela provamo tog heliča s puno elisa.
Hvala davorvVž na prodanom quadu sve je super složeno majstorski 8)

Frame je MK svima poznat s 2836 750kv motorima, 10.47 propelerima, 18A plush reglerima i 4s batke.
  KK Kontroler sam kupio od bange i nakon malo lemljenja po njemu  ::) doveo ga u red.

Prvi put letim nešto što nema krila i stoji na mjestu, uglavnom sam pohvatao komande i kako to radi nije loše za prvi put.


Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #1
kad je let

Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #2
Sretno! nemoj odmah snimati susjede  ;D

vidim da je to pala neka modifikacija KK-a, 
potovi su sa strane, kao kod overklokiranih PC komponenti,
što si klokao Atmela za 50MHz?  ;D  ;)



Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #3
kad je let


let je bio moj gyro i ostao sam bez jednog motora ali za par dana bude sve spremno



Sretno! nemoj odmah snimati susjede  ;D

vidim da je to pala neka modifikacija KK-a, 
potovi su sa strane, kao kod overklokiranih PC komponenti,
što si klokao Atmela za 50MHz?  ;D ;)





Je pala je mala modifikacija potija dobili su ekstenzije :D jer nisu imali spoja na pločici pa nije radio roll  sve u svemu mala midifikacija ništa strašno.


lp lija


Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #5
ako buš išao opet nešto lemit...
da si olakšaš život, možeš izbaciti 4 žice iz tog bunta.
pošto sva 3 pota imaju 2 ista voda.

dakle umjesto da ide 9 žica, može raditi i na 5.

tako je i na PCBu,  2 vanjske(označio sam crvenim i plavim točkicama) i po jedna za sredinu svakog pot-a

na multiju se svaki gram broji  :P




Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #6
ako buš išao opet nešto lemit...
da si olakšaš život, možeš izbaciti 4 žice iz tog bunta.
pošto sva 3 pota imaju 2 ista voda.

dakle umjesto da ide 9 žica, može raditi i na 5.

tako je i na PCBu,  2 vanjske(označio sam crvenim i plavim točkicama) i po jedna za sredinu svakog pot-a





Ma skužio sam kasnije da sam mogao proči s manje žica ali mi se nije dalo ponovo sve skidati.
Dobio sam da radi a kad nabivm drugu pločicu samo preselim komponente.



Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #7
Evo par puta sam vozio quada i nije mi lako s komandama teško se navikavam na roll ili ti rudder ako sam dobro reko.

Uglavnom treba dosta prakse da se to pohvata a što se tiče modela sad je miran i lipo sluša na komande.

lp lija

Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #8
samo smireno i leti iznad mekane trave/livade a ne asfalta.

drži ga ispred sebe, uvijek budi ti iza 'repa' i pokušavaj ga što više držati na mjestu.

radi male korekcije, rađe neka se sporije vrati, bolje nego velike pa da pretjeraš i samo pogoršavaš stvar.

ne idi ispod 1m a ni preko 5m visine za prvih 20ak letova. i bit će super.

ako krene padat ili se pogubiš u orijentaciji, bolje oduzeti gas skroz nego da pod full gasom lupi u pod.

i bit će sve ok. treba malo vremena jasno, ali isplatit će se.
nitko nije s prvom batkom odmah poštelao model i stanicu, istrenirao sebe te snimio miran HD filmić  :)

p.s. pojačaj malo gainove na KK ako ti se ne trese model, a pak ima tendenciju sam plivati nasumično u razne stranu.
ako pak pliva stalno u istu, provjeri CG(to što nema krila, ne znači da ne treba paziti i na to  ;) )  te trimove na stanici.

Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #9
Tako i radim samo iznad trave i držim se iza repa jer se drugačije pogubim a što se tiče držanja na mjestu to mi ide bez problema
najgore kad okrenem rep kontra sebe onda je šou program bježanje i tako dalje.
Model stoji na mjestu i nikud ne drifta jasno ja stalno radim na palicama ali jako je miran dobar za vožnju.
Snage ima u izobilju 5-6 kila sigurno tako da s izvlačenjem nemam problema.

pokušavam sada s laganim zaokretom i prema sebi
ja bi to najrađe katapultiro u zrak na full gasu i radio ludosti ali s ovim neide tako treba puno strpljenja i živaca.

Jedno pitance za ove koji voze multirotore koliko je vama trebalo za pohvatati sve komande i neki normalni let?


lp lija

Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #10
helikoperaši to zovu 'nose in', kada model ide prema tebi  :)
za početak probaj raditi prelete 5-10m ispred sebe, na način da letiš s lijeve na desni stranu, pa staneš, okreneš ga repom i onda nazad
(kao loptica u tenisu npr, a da si ti na mjestu centralnog suca)

ja sam ovaj dan to vježbao pa imaš primjer
http://tinyurl.com/primjervjezbe

pa tek nakon par batki idi prema sebi i od sebe.
vjerujem da buš lakše pohvatao to 'okretanje' komandi. (a i manje je opasno, jer nisi na putu modelu i propelerima)

a traje individualno, glupo je bacati sada neke egzaktne brojke. savladaj to svojim tempom. ne obaziri se na ostale.
uvijek će biti tipova koji to odrade brže ali i onih koji odrade sporije od tebe. bitno je samo da se ti vratiš doma s čitavim modelom.  :)


Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #11
da ovako nešto bi trebao i raditi smo vidim da ti na trikiju letiš ko grom bez beda 8)
a i puno je okretniji nego quad

Odg: Quad iz Dugog Sela

Reply #12
ma joj, imaš vježbi koliko ih možeš izmisliti,
od držanja kamenčića na vrhu modela
polijetanja iz ruke i hvatanja
prolazak kroz malonogometne golove i druge prepreke
gađanje balona u zraku(ali može se zaplesti flaks pa ode i model s veće visine)
nema kraja idejama, bitno da se leti, uživa bez pritiska a i tehnika će biti sve bolja i bolja spontano :)