Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1036391 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1065
 ;D Sada ces jos bolje letit ;)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1066
Stvarno gimbali su super, jedva cekam da to isprobam. Ma najveca stvar na njoj mi je ta sto cu napokon koristiti telemetriju. Za napon mi jedino i treba, jer dodje nas 5 na livadu i svi nakace buzzere i neznas vise kome pisti batka. Ovo je sad zakon.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1067
Ma preporodit ces se s taranisom ;)
Nebi covjek vjerovao, ali kada sam uzeo tu stanicu, poceo sam i bolje letit!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1068
Mozda budem i ja  ;D . Moram sad spojit naze32 na telemetrijski port na receiveru da vidim kako to radi.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1069
Sad kad si to vec spomenuo, evo link koji objasnjava sto i kako. Tebi sam vec poslao, al da drugi vide ak nekog zanima:

http://www.youtube.com/watch?v=Q7KpBGDxZQ4

Btw. Jeste imali problema s prepoznavanjem taranisa u bootloaderu ? Ja imam taranis plus koji je doso s opentx 2.0.9. Skinem novi companion 2.0.12, i fw opentx 2.0.12 isto, spojim taranisa dok je zgasen, skinem origig fw 2.0.9 na komp kao backip, uploadao sam novi 2.0.12 gore i sve sljaka. Al u bootloaderu ne sljaka :-/ nemrem skinut eeprom na komp, niti prepoznaje taranis kao drive ppd my computer (win7) je imao netko slicnih problema ? Sumnjam da je vezano uz sd karticu. Mislim, da je bar jer je to manja muka nabavit bilo koju drugu osim ove koju ima unutra...

Moderatori ako treba premjestit post u drugu temu vicite !


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1071
Probaj prikljucit taranis dok je ukljucen!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1072
Jesam jesam, zadig 2.1.0 je gore.

Dok je taranis ukljucen, ukopcam usb, gore desno na ekranu taranisa se pojavi usb ikona al nema ga u drive-ima pod my computer. cak sam cekao nesto duze reko mozda se sjeti sam od sebe pojavit i nista ni nakon par minuta.

Kad prebacim taranis u bootloader (trim stickovi prema unutra i onda ga upalim), nakon tog spojim usb i pise na taranisu USB connected, ali companion nece citat nista s njega, dobivam onaj popup da ga nemre prepoznat.

u device manageru se pojavljuje uredno:
a) "STM32 boodloader" kad prikljucim zgasenog taranisa
b) "frsky taranis bootloader" kad ga prikljucim nakon sto udjem u bootloader  (stickovi unutra, pa ga upalim nakon toga).

sad maloprije sam reinstalirao driver preko zadiga i isti shit :)

ti se da provjerit jel i tebi u device manageru pise za ovaj b) slucaj isto tako ? ako ne, onda mislim da znam u cem je stos... ali ako ti je isto kao meni, onda moram gruntat jos malo)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1073
Mislim da je najbolje pitat Zeda, posto je on to rjesavao vec i kaze da obicna glupost zeza!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1074
poslo sam mu pm.
al rijesio sam u medjuvremenu :D wooohooo

fakat JE glupost.
svi simptomi su vodili na gresku s driverima...
u bootloaderu sam prikopcao taranis na komp, kad je nasao driver u device manageru desni klik na driver--> uninstall. izvadio usb kabel iz taranisa, restartao komp. ponovno spojio taranisa u bootloaderu i windowsi su potrazili driver i u my computer se pojavila dva drive-a (kak i treba bit).


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1075
Stigao crni ABS, popodne printam komplete crnih dijelova, pa šaljem onima koji su naručili, odnosno od pon preuzimanje u Zgb.
Koji užitak kada se na robu ne čeka 3 tjedna :)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1076
Ajmo frsky znalci, mali help. Znaci spojio sam na naze32 sa telemetrijskih pinova na D8-II plus prijemnik, GND na GND, TX naze na RX frsky. I naravno ne radi. Izbacuje neke cudne vrijednosti za napon. Onda skuzim da je naze32 analogna telemetrija , a da je taj input u frsky digitalni. Zato i nece. Ali ima ona dva analogna ulaza A1 i A2, jel bi tu mogao. Mislim koliko kuzim nemogu nis skurit, jel

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1077
Nečeš skuriti ako na A1 ili A2 ne pošalješ više od 3,3V

Na onom videu tip spaja baš na digitani ulaz od prijemnika (zelena i crna žica - Rx i GND)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1078
A ne kuzim zakaj onda ne radi

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #1079
si probao na Taranisu otic pod "model" pa na zadnjem screenu imas telemetry (mislim da je 13.po redu), scrollaj skroz dolje pa pod screen1 odaberi gro vrijednosti da ti ispisuje na ekranu pa vidi jel ti onda pod neku od tih vrijednosti ispisuje ono sto treba. ako da, ostavis si samo to kaj ti treba, ostalo ubijes.

mozda glup primjer al nikad ne znas


ovdje pod screen1 ih narokaj sve kaj ti je logicno pa vidi :)