Skip to main content

Topic: Nova pila u hangaru - Edge 540 120 (Read 8492 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #15
Svejedno, gledao sam videe na Youtube-u gdje ga ljudi lete sa DLE20 i leti OK.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #16
Gledal sam i ja kak ljudi skacu s mosta... :D

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #17
Taj motor ima potisak od 5 kila a model će biti toliko ili malo više težak što znači ne očekuj spektakularne rezultate.
daj mi reci kako to da airbus , koji je  težak 64 tone - 75 tona a potisak max. mu je 24 tone, i on leti a ako  treba i sa jednim motorom. vi neki ne uzimate uopće u  obzir fiziku i sile npr. uzgon, ajd bok
ko leti visoko , nisko padne

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #18
Dragi Robert , ispravna odluka,sasvim dovoljno snage sa 20 ccm  8) ,jer kako kaže stara kineska:''Tko prebaci...kao da je podbacio.'' :'(  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #19
Taj motor ima potisak od 5 kila a model će biti toliko ili malo više težak što znači ne očekuj spektakularne rezultate.
daj mi reci kako to da airbus , koji je  težak 64 tone - 75 tona a potisak max. mu je 24 tone, i on leti a ako  treba i sa jednim motorom. vi neki ne uzimate uopće u  obzir fiziku i sile npr. uzgon, ajd bok

Da, poznato je da simetrični profili imaju tak puno uzgona da je to prestrašno :D

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #20
a vidim  da si ti veliki majstor za aero profil krila, ajde ne petljaj se u nešto za što si 1. ili premlad,2. neškolovan,3. mediokritet kao večina u ovoj usranoj državi
ko leti visoko , nisko padne

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #21
Robi,
složi model po svom ukusu, uostalom tak i letiš preko 20 godina.
Pusti komentare.
Pozdrav
 
Fritz :)
P-51D/ P-47/Sbach 342/Piper Pawnee/Edge 540
Futaba 8FGS

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #22
a vidim  da si ti veliki majstor za aero profil krila, ajde ne petljaj se u nešto za što si 1. ili premlad,2. neškolovan,3. mediokritet kao večina u ovoj usranoj državi

Nisam majstor, ali znam kako leti...ne kuzim zasto si bezobrazan?
Oces me uvjerit sad jos da je Edge jedrilica ili trainer?

Netko uci jako brzo, neko jako sporo, a neko nikad ne nauci :D

Svi smo culi za cuveni Sbach, a vi pricajte o uzgonu koliko vas volja...

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #23
Rukla ima ili je imao sbacha prosle godine kod nas u ivanicu i na zvekovcu tak da mislim da njemu nemas kaj o tome pricati.

moj hype ima simetricni profil (skoro svi moji avioni imaju simetricni profil  :) ) i moze letjeti brzinom malo vecom od ljudskog hoda.

neki dan mu je krpao motor na kraju piste na desetak metara visine i morao sam ga okrenuti u drugi smjer da bi ga sletio. napravio sam to bez najmanjeg problema.

sad jel hajp tak leti radi manjka uzgona kao sto ti kazes ili radi neceg drugog ja ne znam. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #24
Nisam ja nigdje napisao da ovo nece letit... ::)

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #25
gle vrlo jednostavno, uguglaš "uzgon" pa čitaj i čitaj, i na kraju mi buš rekel koja strana krila koristi uzgon a, pazi sad ovo , svako krilo koje ima bilo kakav profil - koristi silu uzgona jer da metneš dasku bez profila i 100 ks motor stvar nebu letela nažalost ima nas svakakvih koji letimo a nemamo pojma bar malo o teoriji, no netreba biti žalostan ima pilota velikih aviona koji o tome neznaju niš
ko leti visoko , nisko padne

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #26
Ne znam kom se dokazujes :D

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #27
Letim tek pola godine, ali nisam debil da neznam koji profil krila za sto sluzi! Taj avion ce letit lijepo, ali je pitanje sto ce se desiti kada zastalira a nece biti visoko! Sto ce ga onda izvuc?

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #28
oko cega se vi svadate ::)

stariji i iskusni mu pokusavaju reci da moze i bolje sloziti setup

on ne slusa i opet ce NJEGOV FREND prodavati model u oglasniku

i to je to. cemu natezanje?
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #29
Ne, mladi i neiskusni mu govore da moze bolje sloziti setup a stariji tvrde da je ovak dobro :D

U tom i je problem, a bome i u frendu....