Skip to main content

Topic: Pulse Jet HobbyKing (Read 9202 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #17
malo se vježbalo, treba prakse za paljenje prije montaže na model,
planiram neku deltu sklepati od balze.


taman kada sam se ufurao i potrošio oko litru i pol goriva,
bilo vrijeme za ručak pa se morao pakirat, nadam se nastavku uskoro...

gorivo kod startanja kapa iz usisa a malo dalje veliki otvoreni plamen,
nikako ne raditi u zatvorenom prostoru i bez zaštite za uši  :-X
čuje se bez pretjerivanja kilometrima. u zraku me živo zanima koliko daleko bu se čulo,
čini mi se da u obzir dolaze samo preljevnica i kanal5,
ostale loakcije di letim inače su preblizu kuća  ::)


HobbyKing Pulsejet first start

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #18
Mislim da ti tu nešto nije u redu. Na jubitou, oni zapale pulsjet pomiču sve s njega, pumpu i paljenje,
Vidim da ti moraš držat cijelo vrijeme pumpu upaljenu da bi radio. Mislim da tu nešto nevalja.
Pošto nikad nisam imao takvo što u rukama, samo kažem no recimo možda je dovod goriva pod krivim kute pa puls nemre radit bez da ga s nečim tlaćiš(doslovno da mu upuhuje gorivo) naravno to nije problem u zraku al kak buš ga lansirao? Pogledaj na rcmodelrewius na yubito on je imao neki problem
tipa dovoda goriva.
E da, jel ovaj auto vani s dva thulea tvoj? Ako je onda znam di živiš :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #19
Ovak nekaj? Balza i nacrtano za PJ.

[attach=1]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #21
To je taj video, hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #22
OMG ima li ti kraja... ???
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #24
hahahaah toe too!

Tom zovi sljedeci put kad to ides radit..
mrvu prejak zrak i cini mi se krilca mrvu zezaju al sve djecje bolesti..

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #25
Bit će to OK.

lp Toni

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #26
Ovak nekaj? Balza i nacrtano za PJ.

[attach=1]

pulse jet u trupu ... kaj bi drvenariju štitilo od užarenog materijala ?

 :-[ :-X
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #27
Pročitaš upute na nacrtu.   :'(
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #28
2 Toki, ajd kada ga donesem na livadu budeš bacio oko i predložio što treba poboljšat, svi učimo pa i ja
              primjetio sam da što jednostavniji motor, to više posla oko štelanja, jer je osjetljiviji.  benzinac mi rkesne na par okreta bilo zima ili ljeto
         nitro sam letio na -2C al je trebalo malo pimplanja dok se poštela, a ovo je već više posla a mašina nema naočigled nijedan pokretni dio, ni nikakve vijke za štelanje :) pa ti reci  :P



2 faldomak, a brate mili pa linkao si model s retraktima i azbestom u trupu, vidio sam to već na njemačkom forumu u pulso temi.
http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/419810-Pulsorohr-von-HK
retrakte nemam a azbest ne bi ni htio imati blizu   :-X

           ja ciljam na nešto što mogu napraviti u par večeri po pola sata tu i tam, ono je malo remek djelo, ne isplati se to radit za tako nepouzdani motor koji se može ugasit na polijetanju kada si 3 m od tla i nemaš lufta za zaokrenut ga i sletit kak spada na pistu, već pobereš što te čeka na kraju, šikaru, kamenje ili slično(pošto se to elti na divljim lokacijama radi buke... )
 ak imaš, iskopaj plan za nešto ovak :)

inače, prvi tank sam sprašio bez neke paljbe, onda sam skinuo injektor i proširio glavnu diznu na 1.5mm kao i otvore kroz koje se gorivo usisava u venturi.
oboje je bilo na 1mm prije...
onda je bilo kak je bilo u filmu... paljenje 2 tanka i pakiranje doma.

danas sam provrtio dovod zraka s 2 na 2.7mm i fixirao ga pod drugim kutem, za probu,
nemam stroj za varenje pri ruvi pa sam koristio epoxi gumu(dvokomponentnu smjesu) koja je tvrda kao metal kada se stisne,
a pošto tu sprijeda su temp niže od ambijetalne a ne parsto C više, kao u komir sagorijevanja... nema potrebe za varenjem u tesnoj fazi. tek kasnije kada vidim jel ok...

i stavio sam nova krilca kojih na sreću imam 15,
pošto je pulso prvi puta paljen pred oko 2 mjeseca, već su zahrđala, trebalo bi ih nakon svake upotrebe demontirati i nauljiti malo pa spremiti u vrećicu, da ne zahrđaju
a prije upotrebe obrisati da nema ulja i montirati, inače se zapeče ulje i ne bu radilo...

ali pošto ih imam dosta... ne da mi se to raditi svaki puta:)

ak netko ima neki savjet, nek veli, ja nisam to nigdje imao priliku vidjet u živo kak se pali.
ako koga zanima kak je glasno, nek se javi pa obavijestim kada bum išao probat palit motor negdje na livadu/kanal. moram to uvježbat prije montaže na model da ga ne natopim cijelog benzinom  :D


Odg: Pulse Jet HobbyKing

Reply #29
Tehnički ima samo jedan pokretni dio a to su krilca.
Ja sam malo proučavao te pulseve i rado bi ga vidio u živo i proučio.
Defnitivno javi kad ideš isprobavat.
Spektrum dx7s i razni modelčeki