Skip to main content

Topic: nitro rezervar (Read 2618 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nitro rezervar

molio bi iskusne da mi pomognu,  stvar je u tome, kada upalim nitro motor, i sve stoji vodoravno, motor super radi i dobiva gorivo, cim ga dignem prema gore, prestaje raditi i vidim kako se gorivo u crijevu vraca nazad u rezervar,  dali nisam mozda dobro spoio crijeva ili ima neka druga caka?

Odg: nitro rezervar

Reply #1
nisi napisao kaj si spojio na ove upitnike?


gledano po slici dole:
-gornja se spaja na auspuh i dobro je da bude iznad razine goriva, da se ne stvaraju nepotrebno balončići
-srednja je za karburator,  napravi tako da kada gureš čep u tank, i sve cjevčice sjednu na mjesto, da uteg ne zapinje za stražnju stranu tanka,
 tako da ako radiš okrete u zraku može u bilo kojoj poziciji biti na 'dnu'
-  donja je za punjenje,  može samo stršati u tank, nije toliko bitna
   no radi potpunijeg pražnjenja, se napravi koljeno pa kada nagneš model prema naprijed, možeš posisati 98% van

baci oko pa pitaj ako još nekaj nije jasno


Odg: nitro rezervar

Reply #3
ne mora.
svejedno jel pun do vrha ili tek toliko da uteg ima kaj za usisati...


, probaj za probu samo obrnuti crijeva od auspuha i punjenja.
znači na ovo iz auspuha stavi čep, a ovo di si maknuo čep spoji na auspuh.
pa kresni.



ako se ne gasi, znači da ti je zaštopano crijevo(gumeno) ili alu dio u rezervaru koje dovodi zrak pod pritiskom unutra...

i provjeri je li ti prohodan nipple na auspuhu,
meni se na prvom modelu stvorio neki čep od fine piljevine i goriva,
pa je motor radio SAMO u naletima po 20 sec, i kada crkne, povuče gorivo nazad iz karburatora skupa sa balonima zraka,
da izjednači tlak, pošto nije ulazio zrak kroz ono crijevo a gorivo je vukao van... dok nije nastao toliki vakuum da nemre više i crkne.
tako i ti nešto opisuješ, baloni koji idu u tank  :-\ ,
ako baloni idu u karburator, obično znači da je negdje crijevo zacvikano pa uvlači zrak sa strane...

http://www.flyfreak.net/testni-dio/test-motora/msg34977/#msg34977



Odg: nitro rezervar

Reply #5
i još jedna stvar, to s okretanjem radiš na full gasu?


jer nije predviđeno da radi na leru dok ide okomito u vis :)  već pod gasom


 

Odg: nitro rezervar

Reply #7
bolje je da je rezervoar pun jer se zrak moze tlaciti, a tekucina ne pa ce s punim rezervoarom pritisak biti veci. crijeva neka budu sto kraca.

zapalis motor, dodas mu gas do kraja, postelas na najvece okretaje i onda obogatis smjesu (okrenes za par zuba iglu u smjeru kontra kazaljke na satu) da okretaji malo padnu, zatim na punom gasu zadignes model okomito i okretaji moraju malo porasti ili ostati nepromijenjeni.

cijevcica u rezervoaru na koju se spaja uspuh mora biti okrenuta prema gore i mora biti iznad razine goriva kada je model na podu (ne znam zasto, ali meni nije radilo dok nije bilo tako), a u dovodu goriva do fergazera ne smije biti zraka, a ako ga ima smije to moze biti minimalno, nikako baloncic za baloncicem.

koji je motor u pitanju? provjeri ima li pregradu u auspuhu jer ako je motor u losijem stanju bez te pregrade auspuh ne nabija dosta tlaka u rezervoar.

struja zakon, nitro USTAV