Skip to main content

Topic: Lijepljenje zagija (Read 5958 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lijepljenje zagija

Eto nakon dugo proučavanja raznih letjelica odlučih se za zagija. Sad ono šta me zanima je sa čime da ga lijepim? Da li da koristim duck tape (american tape) da bude jako čvrst ili sa selotejpom za pakiranje paketa ili sa nećim trečim. To me zanima zbog konačne težine. Još mislim i nakon selotejpa ili duck tapea ga obložiti sa onim samoljepjivim kolažom ili kako se to već zove da lijepo izgleda.

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #1
ja sam sebi jednog napravio po savjetu kolege Štefe....obljepio sam ga trakom za pakete u boji i to je full dovoljno.U 2 smjera i već će biti dovoljno čvrst.

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #2
Traka za pakiranje, ima u raznim bojama u Narodnim Novinama, dosta je tanka pa nije ni teška, Zagi je dovoljno čvrst. Duct tape stavljaš samo na napadnu ivicu, za učvrstit bateriju i slično. Polovice krila možeš spajati drvofixom, PU-maxom i slično. Može i epoxy ali je skup, kao i UHU Por.
MAK Zapad

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #3
ja radim tako da prvo dobro pobrusim jezgre jer nekad znaju bit malo hrapave,zatim uzmem ono ljepilo u spreju, pospricam, ostavim da se osusi par sati i dok je jos ljepljivo ljepim prozirnu ili neku drugu traku,i onda jos na tu traku zaljepim samoljepivu foliju,model je s folijom tezi ali je puno cvrsci!  8) pozz Matija

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #4
ovisi koji setup hoces
ja sma uzeo izrezana krila od necu spominjat koga.. stiropor je bio smece katastrofa
u kombinaciji sa 2700KV i 5x5 propom zagi se prepolovio ne di je ljepljen nego po sredini desnog krila

tako da ako hoces neki jaci set up onda i karbonske sipke da budes siguran da se nece raspast u zraku

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #5
sta se moze stavit umjesto 3m77 kao bazu jer u splitu nisam nasao to za kupit?


Odg: Lijepljenje zagija

Reply #7
ja ne koristim nikakvo ljepilo samo  pošmirglam i malo počistim med. alkoholom,traka je aero  :Diz NN!

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #8
Ni ja ne koristim ljepilo u spreju.
Ošmirglam, ispušem prašinu s kompresorom i traka odlično drži.

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #9
Je sve to ali ja imam samo one trake u bojama iz  narodnih novina koje sumnjam da ce drzat bez ljepila

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #10
I ja imam baš takve trake iz narodnih novina (zar postoje i neke bolje?) i odlično drže.

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #11
nemam doma med alkohola mogu li sa whiskijem ocistit? :D :D :D


Odg: Lijepljenje zagija

Reply #13
I ja imam baš takve trake iz narodnih novina (zar postoje i neke bolje?) i odlično drže.
ja lijepim cijeli dan i sa bisonom u spreju i bez bisona u spreju i ne drzi traka nikako
otpada sama od sebe

Odg: Lijepljenje zagija

Reply #14
Ja sam ga poširgla sa finim brus papirom, sa metlicom i puhanjem uklonia sitne mrvice, pošprica sa lakom za kosu i zaljepio one aero trake iz narodnih novina. I koliko se meni čini drži  :) Kad uspijem uštimati CG će na probni let pa ćemo vidit šta je od toga svega ispalo