Skip to main content

Topic: turnigy (Read 7040 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: turnigy

Reply #15
Već sam pisao bezbroj puta, al ajde bum još jednom...
Turnigy 9x je ok stanica za letit zagije, ali nije dobra za multije i fbl helije jer su joj potenciometri zadnje smeće i nikad nisu u centru, osciliraju im vrijednosti itd... Da ne pričam o lošim switchevima itd., prošlo mi je kroz ruke 10ak tih stanica i na svakoj je nešto bilo u ku*cu. Ne vrijedi ni centa više od tih 70$ ili koliko već košta, ali za tu lovu JE MRAK. Nitko ne kaže da ona ne vrijedi te novce.
Već sam napisao da su Turnigy ESC-i dobri, radi ih HobbyWing
Ima i dobrih Turnigy motora, radi ih EMP
Align je zadnje govno što se elektronike tiče (3GX, poddimenzionirani ESC-i u kitovima koji bi bili loši i da su predimenzionirani (mislim na struju), governori su presmiješni, servači su im loši (osim nove HV serije), DS650 pogotovo voli crknut, ostali brzo dobiju luft) tak da si stvarno uzeo lošu firmu za usporedit :)
I naravno da nitko ne radi nešto savršeno, ali kad jednom probaš dobar servo, shvatiš razliku između njega i nekog škarta. Ja sam imao na Velocityju pitaj Boga kak stare servače (Futabe BLS451 i BLS251) bez pol mm lufta i radili su savršeno, eto ih sad na bratićevom Fusionu. Jedan takav servo košta prek 100$, ali ima brushless motor, puno momenta i brzine i TRAJE. Možeš mu radit kaj hoćeš, ali taj servo ne crkava. I ono najvažnije - nema lufta.
Eto postoji na tržištu dosta kopija MKS-a DS95 (KST, KDS i Turnigy) i svi rade i to sasvim dobro, ali failure rate im je opasno visok. Ne smiješ do kraja zašarafit case jer onda motor binda i servo zgori. Cijena jednog je 20-ak baksa + shipping, a za 40ak dobiješ MKS DS92A+ koji je identičan 95ici osim toga što ima plastičan case.
Pa ja osobno radije dam stotinjak kn više po servu nego da još više povećam eventualnu mogućnost da pogodim sebe, nekog drugog ili sjebem heli.
Napravili su valjda nekakvu suradnju s MKS-om i servačima s brushless motorima (mislim na Turnigy), ali je MKS valjda skužio da sam sebe jebe tom kombinacijom i prestali su ih radit za njih. I dalje rade OEM servače, ali za firme koje i dalje pošteno naplate svoje ime (npr. Outrage) i samim time ne ruše prodaju MKS-u.
Primjera ima bezbroj, ali to je ionak nebitno. Heliji su po mom mišljenju dosta opasni sami po sebi, ne znam da li si svjestan kaj radi karbonska sablja pri 2800 okretaja ak te pogodi?
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #16
Heliji su po mom mišljenju dosta opasni sami po sebi, ne znam da li si svjestan kaj radi karbonska sablja pri 2800 okretaja ak te pogodi?

vjerojatno nisam svjestan.... hm... :-[

oće neko djabe kit 550tke? nemam love za elektrofiziku :'(


Odg: Re: turnigy

Reply #17
Za prosjecnog modelara nista ne fali Turnigy stanici. Na mojoj rade svi switchevi i potovi ok. Ne vidim razloga da se stalno s*re po toj stanici. I ta stanica nije samo za zagije nego je i za prave avione i ostale letjelice.
Vozim avion i zagija vec par mjeseci s njom i niti jedan problem ili otkaz nisam imao, a niti sa Turnigy opremom.
A vi s tim letecim katanama i ostalim pilama od 1000+ $ koji volite gnjavit opremu da se raspada od muke u zraku naravno da necete koristiti Turnigy opremu nego cete ici na bolju. Nama ostalima je dovoljno dobra!

I molim da se ne s*re po simulatorima vise! To jako vole raditi ovi koji nisu nikada ni prsta imali na komandi simulatora i oni koji su ustekali to u komp i nije radilo na prvu pa je automatski nevaljano. Ja nisam dosada nikada svoj avion/zagija razbio zahvaljujuci tome!

Zivjeli Kinezi i njihova jeftina oprema!



pa to je sad brate jako oštro..... :D

kako i nebi kad ne shvaćaš po čemu bi to sve trebalo radit loše kada gledaš u svoje i sve radi super i sretan si sa kosookim proizvodom ko ja.... :D :D :D :D

maj potpis

Odg: turnigy

Reply #18
Živjeli pristupačni kineski proizvodi  :D :D :D :D :D :D :D
Da ih nema pola nas ne bi niti probalo letjeti, naravno da kad probaš bolje teško ideš nazad ali to je život i karakteristika nas ljudi!
Zato preporuka novim pilotima, Kupiti jeftinog kineza za naučiti osnove, skupiti malo para i kupiti srednje skupog kineza za zamjenske dijelove i svi sretni i zadovoljni!! Tarot je taj srednje skupi kinez dobre kvalitete....

Pozzzzzz....  ;)

Odg: turnigy

Reply #19
bo mater.... to je sva lifozojifa ::).... sorry imam dikleksiju.... i kineze i kredu za stan i privatan predškolski kindergarten o kojem bdijem te auto kod limara i solidnu platu za rh šljakerske pojmove i fala Bogu dragom na ženi koja isto tak dela (da ne dela vozil bi sim na tipkovnici :D)

Odg: turnigy

Reply #20
koji si kit 550tke uzel ,jel s HK ili kaj drugo......
dx9-xd8-gobac630

Odg: Re: turnigy

Reply #21
Za prosjecnog modelara nista ne fali Turnigy stanici. Na mojoj rade svi switchevi i potovi ok. Ne vidim razloga da se stalno s*re po toj stanici. I ta stanica nije samo za zagije nego je i za prave avione i ostale letjelice.
Vozim avion i zagija vec par mjeseci s njom i niti jedan problem ili otkaz nisam imao, a niti sa Turnigy opremom.
A vi s tim letecim katanama i ostalim pilama od 1000+ $ koji volite gnjavit opremu da se raspada od muke u zraku naravno da necete koristiti Turnigy opremu nego cete ici na bolju. Nama ostalima je dovoljno dobra!

I molim da se ne s*re po simulatorima vise! To jako vole raditi ovi koji nisu nikada ni prsta imali na komandi simulatora i oni koji su ustekali to u komp i nije radilo na prvu pa je automatski nevaljano. Ja nisam dosada nikada svoj avion/zagija razbio zahvaljujuci tome!

Zivjeli Kinezi i njihova jeftina oprema!

Baš si gnjevan  :D
Pa svi koristimo Turnigy i ostale HK brandove, već sam rekel da ima stvari koje valjaju i stvari koje su pušiona. Potovi rade OK? Siguran si u to? Rade OK za zagija, ali kak rade na nekom flight controlleru za multi ili FBL kontroleru za heli? Ja o tome govorim, ali očito nitko ne čita moje postove s razumijevanjem. Garantiram da kad palice stoje u neutrali da ima oscilacija, još nisam vidio nijednu na kojoj potovi konstantno drže neku vrijednost oko nule. I to se da zaobići nabijanjem velikog deadbanda, ali onda imaš mrtve palice oko centra
Kužim da dosta ekipe to uopće ni ne kuži i to im je OK tak, sve 5, ali dizat tu stanicu u nebesa je u najmanju ruku smiješno.
Ja sam prvi koji neće pljuvat po simulatorima, naprotiv, mislim da su super stvar i možeš jako puno naučit na njima i uštedit hrpu love

Uglavnom, da skratimo, konsenzus je da je Turnigy zakon i ostalo kaj je skuplje je šrot. Samo mi nije jasno zakaj stalno tražite opravdanje za svoju opremu tu na forumu i onda kad netko iskreno veli onak kak je počne pljuvanje, pa budite sretni s tim i uživajte, k'o da nekog briga za ostalu ekipu, nek svatko leti ono kaj mu je pristupačno, kaj mu može priuštit zadovoljstvo i kaj mu se sviđa.
Svatko tko ozbiljnije krene u helije i skuži da nije sve crno-bijelo, kad skužiš koliko traju ležajevi na HK helijima, kad se to počne razletavat u zraku (pričam o malo ozbiljnijem letenju), pa sve po malo ima lufta, krivo izbušene rupe na frejmu, glavi, repu... A opet, može te potrefit da dobiješ sasvim solidan helikopter.
Ja sam isto krenuo s HK 450 i brzo sam shvatio da je to drek bez apgrejdova, za malo više love dobiješ recimo Tarota koji je solidan.
Probao sam i HK i Henge i Corone i svakakve servače i nijedan nije bio onak kak bi trebao. Opet, s druge strane shvaćam da je nekom dovoljan za hover.
Uživajte ekipa i samo lagano :)
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #22
Mene nisi uvrijedio, bez brige :)
Ak nisi primjetio, tema se nalazi u helikopterima hehe
MAK Zapad


Odg: Re: turnigy

Reply #24
Za prosjecnog modelara nista ne fali Turnigy stanici. Na mojoj rade svi switchevi i potovi ok. Ne vidim razloga da se stalno s*re po toj stanici. I ta stanica nije samo za zagije nego je i za prave avione i ostale letjelice.
Vozim avion i zagija vec par mjeseci s njom i niti jedan problem ili otkaz nisam imao, a niti sa Turnigy opremom.
A vi s tim letecim katanama i ostalim pilama od 1000+ $ koji volite gnjavit opremu da se raspada od muke u zraku naravno da necete koristiti Turnigy opremu nego cete ici na bolju. Nama ostalima je dovoljno dobra!

I molim da se ne s*re po simulatorima vise! To jako vole raditi ovi koji nisu nikada ni prsta imali na komandi simulatora i oni koji su ustekali to u komp i nije radilo na prvu pa je automatski nevaljano. Ja nisam dosada nikada svoj avion/zagija razbio zahvaljujuci tome!

Zivjeli Kinezi i njihova jeftina oprema!

Baš si gnjevan  :D
Pa svi koristimo Turnigy i ostale HK brandove, već sam rekel da ima stvari koje valjaju i stvari koje su pušiona. Potovi rade OK? Siguran si u to? Rade OK za zagija, ali kak rade na nekom flight controlleru za multi ili FBL kontroleru za heli? Ja o tome govorim, ali očito nitko ne čita moje postove s razumijevanjem. Garantiram da kad palice stoje u neutrali da ima oscilacija, još nisam vidio nijednu na kojoj potovi konstantno drže neku vrijednost oko nule. I to se da zaobići nabijanjem velikog deadbanda, ali onda imaš mrtve palice oko centra
Kužim da dosta ekipe to uopće ni ne kuži i to im je OK tak, sve 5, ali dizat tu stanicu u nebesa je u najmanju ruku smiješno.
Ja sam prvi koji neće pljuvat po simulatorima, naprotiv, mislim da su super stvar i možeš jako puno naučit na njima i uštedit hrpu love

Uglavnom, da skratimo, konsenzus je da je Turnigy zakon i ostalo kaj je skuplje je šrot. Samo mi nije jasno zakaj stalno tražite opravdanje za svoju opremu tu na forumu i onda kad netko iskreno veli onak kak je počne pljuvanje, pa budite sretni s tim i uživajte, k'o da nekog briga za ostalu ekipu, nek svatko leti ono kaj mu je pristupačno, kaj mu može priuštit zadovoljstvo i kaj mu se sviđa.
Svatko tko ozbiljnije krene u helije i skuži da nije sve crno-bijelo, kad skužiš koliko traju ležajevi na HK helijima, kad se to počne razletavat u zraku (pričam o malo ozbiljnijem letenju), pa sve po malo ima lufta, krivo izbušene rupe na frejmu, glavi, repu... A opet, može te potrefit da dobiješ sasvim solidan helikopter.
Ja sam isto krenuo s HK 450 i brzo sam shvatio da je to drek bez apgrejdova, za malo više love dobiješ recimo Tarota koji je solidan.
Probao sam i HK i Henge i Corone i svakakve servače i nijedan nije bio onak kak bi trebao. Opet, s druge strane shvaćam da je nekom dovoljan za hover.
Uživajte ekipa i samo lagano :)


robi nisam ni u jednom momentu rekao da je skupo šrot.... da sam imo love, kupio bi isto 8fg..... i alignov kit i ne jebo se sa lošim djelovima (u kitu) naručivao brutalne servače i scorpion motore, makar mi je quantum aaaaaaa, ja bi flakso..... esc bi imao neki lepi naziv a i teral bi vjerovatno i 12s.... bla bla bla bla

 ;D ;D ;D

evo nadam se da bude dobro složen pa ak te nebu strah mogel bus dojti videti, a sigurno bi ti dal i da ga malo isprobas (ak ga nes razbil ;D)
aj ziveli idem u noćnu(opet)

Odg: turnigy

Reply #25
Naravno da bum došel i rado probal (iako, svaki put kad mi netko da model "u ruke" mora bit svjestan da ne odgovaram za eventualne posljedice pada :P, tak da razmisli o tome :) )
Nisam još vidio 550 na 12s, jedino stretch, ali to je onda 600 a ne 550. 550ki je 6s sasvim dost :)
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #26
ma znam ali perverzijama nikad kraj.... ma kaj ne, da se i na postojece složit 12s sigurno....

bemu misa pa nes ga valda mam razbil :o