Skip to main content

Topic: normal idle up 1 i 2 (Read 2932 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

normal idle up 1 i 2

cemu 2 idle up-a

ako regler ili ti esc ima  super soft start
zasto ne odmah npr ravna krivulja gasa 80-90% otpustit throtle hold i fino se zavrti i polijetanje

ja polijecem tako da upalim throtle hold namjestim idle up palica gasa tj pitch na sredini 0 otpustim throtle hold i to se fino zavrti i letim

vidim da neki polete u normal modu ap u zraku mijenjaju "brzine"

jel postoji neki odredjeni razlog ili cisto fora

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #1
pa kak ti veliš neki ovdje.... ja mislim da svi tak idu... TH mi je za malo proverit i štelanje pitcha i to je to, spin up koliko ja znam svi rade na normal, a FM 1 i 2 bilo u zraku, na zemlji, kako god, samo da se već fakat dobro zavrtio. mislim da i nije to tak pametno startat pod idle upom, čak onak malo morbidno opasno. sorry, možda je to samo moje mišljenje. ak nis drugo bar znas da ti je esc dobar i da mu radi ss start, ali....
aj živli

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #2
ovaj moj T9x ima isto 2 flight moda i normal, jednostavno štelaš dve mape, soft i hard, kak ti paše, probo sam, niš posebno, osim kaj stvar dobro šljaka, tj danas ti se divlja ili letucka... na ID1 mi je za letuckanje, malo naopak ito, a ID2 ovo iz ID1 plus još koji jači zaletajčić sa kojim slomljanim helikopetarom :D :D :D
ma šalim se, meni su ID1i2 nebo i zemlja, kužiš?
aj zivli

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #3
Pa mi uglavnom idemo ovako:

Upalis TH
prebacis na idle koji zelis
ugasi TH i pustis da soft start razvrti i vozi misko....
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #4
Ok, super, lijepo je vjerovat elektronici....  ::)
Nemojte se ljutit, ali meni je to isto ko da auto palim u prvoj sa folgasom, a sa kuplungom se igram ko kak esc ima soft start... I tak startam. I naravno moze se... Bilo bi super da krećem iz četvrte tak da moram sam malo šaltat... :D

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #5
Ok, super, lijepo je vjerovat elektronici....  ::)
Nemojte se ljutit, ali meni je to isto ko da auto palim u prvoj sa folgasom, a sa kuplungom se igram ko kak esc ima soft start... I tak startam. I naravno moze se... Bilo bi super da krećem iz četvrte tak da moram sam malo šaltat... :D

koja je razlika ako ti ga od 0 do 90% gasa u 10 sec esc razvrti ili ako ga ti razvrtis od 0 do 90% u 10 sec?



Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #6
Bome nikakva... stvar ukusa...  ;D
netko voli plave, netko brinete, netko crnke.....  :D :D :D :D :D

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #7
razlika je u tome ako heli radi ok ili ne radi( što si i vidio)
uglavnom glasam za poljetanje i sljetanje u norm modu ,al to je samo moje mišljenje  :)

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #8
Ok, super, lijepo je vjerovat elektronici....  ::)
Nemojte se ljutit, ali meni je to isto ko da auto palim u prvoj sa folgasom, a sa kuplungom se igram ko kak esc ima soft start... I tak startam. I naravno moze se... Bilo bi super da krećem iz četvrte tak da moram sam malo šaltat... :D

koja je razlika ako ti ga od 0 do 90% gasa u 10 sec esc razvrti ili ako ga ti razvrtis od 0 do 90% u 10 sec?
jednostavno povjerenje u elektroniku esc-a...... ne bi vjerovao ni kontroniku ili nadite si jedan high end..... SRETNA NOVA!!!!!

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #9
Ok, super, lijepo je vjerovat elektronici....  ::)
Nemojte se ljutit, ali meni je to isto ko da auto palim u prvoj sa folgasom, a sa kuplungom se igram ko kak esc ima soft start... I tak startam. I naravno moze se... Bilo bi super da krećem iz četvrte tak da moram sam malo šaltat... :D

koja je razlika ako ti ga od 0 do 90% gasa u 10 sec esc razvrti ili ako ga ti razvrtis od 0 do 90% u 10 sec?
jednostavno povjerenje u elektroniku esc-a...... ne bi vjerovao ni kontroniku ili nadite si jedan high end..... SRETNA NOVA!!!!!

hvala hvala i tebi sve naj naj u 2013  :)
ako gledas tako "povjerenje u elektroniku" onda neces uopce letjet jer ti moze servo riknut prijemnik, motor itd

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #10
ijkkjjE jebaj ga sad.... Nema veze... Sve eno, koristim ručno start iako je postelano na ss (naravno i tu ima efekta)... A dve mape cu koristit na 550 i vecima tak da nemam veliki rpm skok od norm do id up2
 8)

Odg: normal idle up 1 i 2

Reply #11
Normal mode sam naštimao po throttle krivulji. Idle 1 mi je V krivulja 100-75-100 a idle 2 flat 100. Pri startu uvijek prebacim na idle 1 s time da uključujem throttle hold pri start i na kraju. Idle 2 koristim ako mu želim vaditi mast. Normal koristim kad želim polupati model :) Neki dan poletio u normal modu (jbg zaboravio jer sam letio na avionu) i odem na leđa a motor se počne gasiti :)
Mislim da je Normal mode dobar za početnike čisto psihološki jer motor ne zaurla odmah a u početku se ne ide u neke akrobacije. Idle 1 je uglavnom za 90% letenja, mislim da je bolji od idle 2 jer je broj okretaja stalniji u odnosu na flat a ne treba zaboraviti ni potrošnju baterija. Idle 2 koristi max snagu i dobar za zahtjevne manevre kada treba koristiti i inerciju glavnog rotora.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20