Skip to main content

Topic: Može mi netko objasniti (Read 3591 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Može mi netko objasniti

Zašto ovaj helikopter ima propeler na krivom mjestu?
Alaskan STOL
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #1
Nema prop na krivom mjestu to je jednostavno dokaz da su helici nepotreban izum i jedina svrha je da nam sluze kao igracke a u pravom svijetu su samo bacanje novaca.
So goes the old saying , "heli pilots love to fly but have no place to go" .!


Odg: Može mi netko objasniti

Reply #2
Čuo sam za te avione mogu svugdje sletit i poletit ali samo ako imaju jako dobar vijetar u nos inače nista od toga.


Odg: Može mi netko objasniti

Reply #4
Možda sam u krivu ali još uvjek taj avion ne može lebdit u zraku na mjestu prema tome još uvjek je to avion koji na mjestu može stojati samo na zemlji i poletit samo sa zaletom makar i minimalnim prema tome daleko je to od bilokakvog helića.
A manevarske sposobnosti su neusporedive.
 
Ali avon je totalna fora i ima velike kotače jer su sletanja poprilićno gruba i nebi moga sletit tako brzo.

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #5
Kotači su veliki da može sletit na mekani teren, visoku travu i sl. Inače samo povećavaju težinu i otpor. To čak nije ni VSTOL avion, nego obični koji sleće sa flapsovima na pistu koja je pod velikim nagibom. Vidi pod "uređaji za povećanje uzgona" u bilo kojoj knjizi o aerodinamici. Ili vidi AN-2 pod punim gasom i kočnicama, rep mu se odmah digne a ak je prazan poleti nakon 10m. A puno je veći od ovog husky-ja ili što već.
Sad će netko reći a VTOL, Osprey, Harryer, JSF? Ne znam, teško ćemo ikad imati takve RC modele ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Može mi netko objasniti

Reply #7
Ne bi niš posebno dirao samo bi gume probušio da budu manje ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #8
Gume su opcija , tako zvane , thundra tires , omoguce zrakoplovu da sleti na neravni teren.
Uglavnom testirano na kamenju od 11 inca , tj. nekih 25-30cm kamenje ili oranica kako bi mogao sletit
po neravnom terenu .
Envelope performansi je stol od 30mph i cruise od 138 do 158 mph ovisi o STOL avionu i snazi motora.

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #9
Đonman ! ma ne ke...j kaj?heliči su najbolje letjelice !!! ok! i tvoj LONG EZ

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #10
pa da slazem se na daljinsko
al nabavit cemo mi i pravog 8)
za koji looping!

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #11
E a znaš da bi htio imati jednog Long Ez-a na rc !!!

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #12
da,da...helici su najbolji,ma da ga jos nisam vozio u zivo ali svejedno jesu.... :) :D

 

Odg: Može mi netko objasniti

Reply #13
Ma ne, ZAGI JE ZAKON  :D :D :D EZ je ZAKON  :D :D :D

Sorry Robi,Wesp, Simpi i ostali, nisam vidio da sam u heli zoni  8)